18.09.2023 - Rozdanie nagród Burmistrza Leżajska

Rozdanie nagród i stypendiów dla najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych naszego miasta to już wieloletnia tradycja. W tym roku odbyło się ono w sali kameralnej MCK. Nagrody wręczał osobiście Burmistrz Leżajska. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza "meritumka" Amelia Socha, która wspólnie z siostrą Mileną oraz Julią Tłuczek również zaśpiewała na zakończenie uroczystości. O dobry nastrój i wprowadzenie wszystkich w odpowiedni klimat zadbała natomiast Agata Jaskierska, rozpoczynając całą uroczystość odpowiednio dobraną piosenką.

10.09.2023 - Koncert z okazji zakończenia wakacji

O wakacjach wszyscy marzą i wszyscy na nie czekają! Niestety mają one to do siebie, że baaardzo szybko mijają. Ponad czterysta osób zebrało się na placu przy Muzeum Ziemi Leżajskiej by wysłuchać koncertu, który w swoim zamierzeniu zabrał wszystkich w "wakacyjną podróż", przywołując za sprawą muzyki najlepsze wspomnienia kończącego się lata. Znane przeboje muzyki z polskich filmów i seriali zabrzmiały w wykonaniu Powiatowej Orkiestry "Divertimento" pod dyrekcją Rafała Czarnackiego, autora wszystkich aranżacji oraz solistek naszej grupy; Julii Baran, Julii Bosak oraz Kamili Majcher. Odprężone i uśmiechnięte twarze słuchaczy, gromkie brawa oraz bis, świadczyły o tym iż pomysł sprawdził się znakomicie.

24.06.2023 - Jubileusz Teatru "Broadway" z Giedlarowej

Jubileuszowy tort, pamiątkowe dyplomy, fruwające konfetti, mnóstwo kwiatów, wzruszeń, śpiewu i tańca oraz uśmiechu. Tak zakończył się 2 godzinny koncert jubileuszowy, podsumowujący 10 lat działalności Teatru Muzycznego "Broadway" z Giedlarowej. W koncercie wystąpiły m.in; Julia Baran, wokalistka naszej grupy, a także Wioletta Bochenek i Ewelina Sokal, należące do naszej grupy w latach ubiegłych. BARDZO DZIĘKUJEMY Julii za zaproszenie na koncert.

22.06.2023 - Delegacja z Ukrainy w naszym MCK

Tuż przed wakacjami, MCK w Leżajsku odwiedziła delegacja z Ukrainy, której skład stanowiły osoby zajmujące się oświatą i kulturą. Zanim nasi Goście rozpoczęli zwiedzanie naszego domu kultury, w sali kameralnej odpowiednio dobraną piosenką przywitała ich nasza wokalistka Julia Baran.

20.06.2023 - Zakończenie roku kulturalnego 2022/2023 - MCK Leżajsk

Kolejny rok kulturalny za nami! Był to rok pracowity! Wokalistki naszego zespołu, biorąc udział w większych, lub mniejszych przedsięwzięciach artystycznych, wystąpiły aż 37 razy! Czas więc na zasłużony, wakacyjny odpoczynek, który jak zawsze poprzedza uroczyste rozdanie dyplomów, krótka sesja foto, oraz duuużo słodyczy.

19.06.2023 - Warsztaty "ABC Młodego Artysty" - MCK Leżajsk

Tuż przed zakończeniem roku kulturalnego, wokalistki naszego zespołu mogły skorzystać z warsztatów, które w sposób teoretyczny jak i praktyczny poruszały trudne zagadnienia wszelkich prezentacji artystycznych odbywających się zarówno na małych jak i dużych scenach. Warsztaty poprowadził dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, Stanisław Jaworski. Serdecznie dziękujemy.

18.06.2023 - Piknik Rodzinny w Grodzisku Dolnym

W niedzielne, czerwcowe popołudnie na placu przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym wystąpiły zespoły z Łańcuta Leżajska i Grodziska. Nasze miasto i MCK, oprócz naszej grupy reprezentował także Zespół Tańca Estradowego "Szept" (w którym tańczy "nasza meritumka" Milena). Aura niezbyt sprzyjała, gdyż podczas występów rozpętała się całkiem spora burza.Na szczęście zarówno miejsce występu jak i miejsca dla publiczności były dobrze zabezpieczone przed deszczem, co sprawiło iż młodzi artyści bez większych przeszkód mogli licznie zgromadzonej publiczności zaprezentować przygotowany program.

15.06.2023 - Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces 2023" - MOK Radymno

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Wygraj Sukces, to wciąż największe przedsięwzięcie artystyczne tego typu w Polsce. W efekcie pierwszego etapu, który ma charakter online, do etapu drugiego zakwalifikowało się w tym roku ponad 680 osób. Drugi etap, to już przesłuchania "na żywo" w 14 miastach na terenie całego kraju. Wokalistki naszego zespołu, w tym roku pojechały do Radymna, gdzie rywalizowało około 50 młodych wokalistów z podkarpacia. Spośród występujących, do ścisłego finału jury zakwalifikowało TYLKO 8 osób, niestety wśród nich nie było żadnej naszej reprezentantki. Wyróżnienie natomiast otrzymały; Antosia Kaszowska i Julia Baran.

12.06.2023 - Koncert na zakończenie roku kulturalnego w MCK Leżajsk

Tradycją jest, że zanim rozpoczną się wakacje, młodzi artyści z naszego domu kultury prezentują na scenie to, czego nauczyli się w trakcie roku kulturalnego. Tym bardziej jest to miłe, iż publiczność nigdy nie zawodzi i wszystkie miejsca na sali są zajęte. Tak było i tym razem. Naszą grupę podczas koncertu reprezentowały trzy najmłodsze wokalistki; Lena, Hania i Ida, a w finale koncertu, na scenie wypełnionej przez wszystkich wykonawców, jako trio zaśpiewały; Amelia, Julia i Milena!

7.06.2023 - VIII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku

W auli Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, już po raz ósmy odbył się "Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej". Myślą przewodnią konkursu było to, by jego uczestnicy wykonywali piosenki, które powstały w latach 90-tych ubiegłego wieku. Wśród uczestników znalazła się nasza "starsza meritumka" Agata Jaskierska, która z dużą ekspresją i energią wykonała piosenkę pt; "Hallelujah, I just love him so". Agata zdobyła w konkursie II miejsce! Serdecznie gratulujemy!

4.06.2023 - VI Powiatowy Przedszkolny Festiwal Talentów "Iskierka 2023" - MCK Leżajsk

VI Powiatowy Przedszkolny Festiwal Talentów "Iskierka 2023", to wielkie wydarzenie dla wszystkich przedszkolaków z naszego powiatu. Najmłodsi artyści na scenie tańczą, śpiewają, grają oraz mówią wiersze, zachwycając swoimi talentami zgromadzoną na placu przed sceną plenerową MCK publiczność. Najmłodszych artystów ocenia "dorosłe" jury, w którego składzie po raz pierwszy zasiadła nasza "meritumka" Agata Jaskierska oraz jury dziecięce, utworzone z przedstawicieli zespołów artystycznych MCK, w którym "obradowały"; Martyna Nowak (przewodnicząca) oraz Julia Bosak. Podczas obrad jury, aby umilić oczekiwanie na werdykt, zaśpiewały dla wszystkich zgromadzonych aż cztery nasze wokalistki; Lena Orłow, Tosia Kaszowska, Amelia Kojder i Madzia Kosior.

21.05.2023 - XX Przegląd Pieśni Maryjnej - Bazylika oo. Bernardynów w Leżajsku

Podczas tegorocznej, jubileuszowej XX Regionalnej i XIV Podkarpackiej edycji tak znanej w naszym regionie imprezy jaką jest Przegląd Pieśni Maryjnej w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku nie mogło zabraknąć wokalistek naszego zespołu. Podczas przeglądu grupę "Meritum" reprezentowały jako zespół nasze najmłodsze wokalistki; Antosia Kaszowska, Ala Pyż, Hania Tłuczek, Lena Orłow, Ida Wawrzak oraz Lena Maluszczak. Jako solistka wystąpiła natomiast Madzia Kosior.

16.05.2023 - Spotkanie autorskie z Katarzyną Kubisiowską - Biblioteka Publiczna w Leżajsku

"Tylko w bliskości rodzi się prawdziwa rozmowa"- tymi słowami rozpoczęła swoje spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Leżajsku znana polska dziennikarka i pisarka literatury faktu, Katarzyna Kubisiowska. Wyjątkowy wieczór w atmosferze otwartości, za sprawą wyjątkowej osoby. Tak w skrócie można określić spotkanie, o którego muzyczną oprawę zadbała nasza wokalistka Agata Jaskierska, rozpoczynając i kończąc spotkanie tematycznie dobranymi piosenkami.

7.05.2023 - Koncert z okazji 25-lecia Powiatu Leżajskiego - ZSL Leżajsk

25 lat to piękny jubileusz. Taką właśnie rocznicę obchodził nasz leżajski powiat w niedzielę 7-go maja. Cały cykl uroczystości zakończył koncert orkiestry "Divertimento" pod kierownictwem Rafała Czarnackiego wraz z wokalistkami naszej grupy; Julią Baran i Julią Bosak, który odbył się w Powiatowej Sali Koncertowej w ZSL w Leżajsku.

3.05.2023 - Koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja - MCK Leżajsk

W Kościele Farnym w Leżajsku, po uroczystej mszy świętej uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 1 w Leżajsku przedstawili program słowno-muzyczny, w którym wystąpiły wokalistki naszego zespołu; Hanna i Julia Tłuczek oraz Milena i Amelia Socha.

3.05.2023 - Obchody Święta Narodowego 3-maja - Kościół Farny w Leżajsku

W Kościele Farnym w Leżajsku, po uroczystej mszy świętej uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 1 w Leżajsku przedstawili program słowno-muzyczny, w którym wystąpiły wokalistki naszego zespołu; Hanna i Julia Tłuczek oraz Milena i Amelia Socha.

28.04.2023 - Zakończenie roku klas maturalnych - Zespół Szkół Licealnych - Leżajsk

Wokalistka naszej grupy Patrycja Tabin, w tym roku kończy szkołę i zdaje maturę. Uroczystość zakończenia roku klas maturalnych w ZSL była więc dla niej okazją do ostatniego "oficjalnego" występu "w murach" swojej szkoły. Życzymy Patrycji powodzenia na maturze oraz tego by "śpiewająco" weszła w dorosłe życie.

19.04.2023 - XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej - ZST Leżajsk

19 kwietnia w auli Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, zebrało się sporo uczniów szkół podstawowych z naszego miasta oraz powiatu, by zaprezentować swoje umiejętnosci wokalne w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Wśród nich - reprezentując swoje szkoły - znalazły się cztery wokalistki naszego zespołu; Magdalena Kosior, Milena i Amelia Socha oraz Julia Tłuczek. W kategorii solistów Madzia otrzymała wyróżnienie, a w kategorii duety Amelia i Julia zdobyły Nagrodę Jury, jedyną nagrodę jaką przyznano w tej kategorii. Serdecznie gratulujemy!.

17.03.2023 - VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "JoseSong" - Uniwersytet Warszawski

W auli Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW w Warszawie, odbyły się przesłuchania finałowe w ramach VII edycji festiwalu "JoseSong". Na podstawie nagrań przysyłanych przez uczestników z całej Polski w pierwszym etapie festiwalu, jury wyłoniło grupę ponad 50 osób, które w drugim etapie wystąpiły "na żywo", śpiewając w języku; hiszpańskim, włoskim, francuskim, ukraińskim, niemieckim, lub dodatkowo w angielskim. Wśród finalistów znalazła się wokalistka naszego zespołu Julia Baran, która wybrała język francuski. Julia pięknie i z dużą ekspresją zaśpiewała piosenkę Barbary Pravi pt. "Voila". Czy zobaczymy Julię w koncercie galowym festiwalu w kwietniu? Tego dowiemy się wkrótce! Julia reprezentowała Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku. Wraz z Julią do Warszawy jako "dobry duszek", pojechała również wokalistka naszego zespołu Zuzia Jajak, która wspierała Julię w tzw. "trudnych chwilach" przed występem.

12.03.2023 - Koncert "Ty Siostrę we mnie masz" - Muzeum Ziemi Leżajskiej

W Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się wyjątkowy koncert z elementami musicalu, dedykowany wszystkim kobietom. W koncercie wystąpiły m.in; Ewelina Grabowska, Marta Kiełbowicz, Aleksandra Federkiewicz i Ewelina Sokal (wokalistki w latach ubiegłych należące do naszego zespołu). Scenariusz i teksty napisała Ewelina Grabowska, dobierając do koncertu także odpowiednie piosenki, do których akompaniament zapewnił zespół "za5pierwsza" pod kierownictwem Tomasza Miazgi.

6.02.2023 - Dzień Babci i Dziadka w MCK Leżajsk

Kiedy na widowni zasiada wyjątkowa publiczność, również na scenie muszą dziać się rzeczy wyjątkowe. Tak było i tym razem. W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej MCK, podczas koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka młodzi artyści z naszego domu kultury nie szczędzili serca i sił, by swoimi występami sprawić wielką radość zasiadającym na widowni Babciom i Dziadkom. Nie zabrakło oczywiście piosenek w wykonaniu wokalistek naszej grupy. W finale koncertu, piosenkę "Góry do góry" śpiewali dosłownie wszyscy zarówno artyści na scenie jak i cała widownia.

1.02.2023 - Młodzi artyści w koncercie dla WOŚP - SP2 w Leżajsku

Młodzi artyści z naszego miasta, w pierwszy dzień lutego wystąpili na rzecz 31 Finału WOŚP. Podczas koncertu, który odbył się w sali gimnastycznej mieszczącej się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Leżajsku, naszą grupę reprezentowały; Amelia, Milena i Julia. W finale koncertu zaśpiewały bardzo popularną obecnie piosenkę pt. "Góry do góry", co zaowocowało tym, że śpiewała wraz z nimi dosłownie "cała sala".

29.01.2023 - Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Fara Leżajsk

Wspólne śpiewanie kolęd, to niewątpliwie piękna tradycja, która szczególne w Polsce od lat łączy pokolenia, pozwalając jeszcze mocniej i głębiej przeżywać Święta Bożego Narodzenia. Przegląd kolęd i pastorałek, który odbył się w Kościele Farnym w Leżajsku miał charakter wyjątkowy, ponieważ odbył się po raz pierwszy! Kolędowały dzieci i młodzież z Leżajska i okolic. Kolędowali również wszyscy słuchający, gdyż o wspólne wykonanie jednej z kolęd, przy akompaniamencie pana organisty poprosił ks. Waldemar Pastuszak, główny pomysłodawca tego wyjątkowego wydarzenia. Wśród wykonawców nie zabrakło oczywiście solistek naszej grupy. W trzech kolędach zaprezentowały się wspólnie średnie i starsze wokalistki naszego zespołu. Jako solistki wystąpiły również dwie najmłodsze nasze wokalistki; Ala i Hania. Było to dla nich niewątpliwie wielkie przeżycie.

23.01.2023 - Spotkanie ze śpiewem i muzyką w MCK

W ramach półkolonii, odbywających się w czasie ferii zimowych w naszym MCK, prowadzone są zajęcia mające na celu edukować, bawić oraz zaciekawić uczestniczące w nich dzieci różnymi "ciekawymi tematami". Muzyka i śpiew była tematem zajęć, które poprowadziła w ramach półkolonii "nasza meritumka" Magdalena Kosior, wcielając się w rolę instruktorki śpiewu. Serdecznie GRATULUJEMY, bo nie jest to łatwe zadanie, żeby kogoś czegoś DOBRZE nauczyć:).

21-22.12.2022 - Spotkania Wigilijne w ZSL Leżajsk

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia na dobre zagościła w progi ZSL w Leżajsku już 21 i 22 grudnia za sprawą uroczystych spotkań opłatkowych. W pierwszym z nich wzięli udział nauczyciele oraz pracownicy ZSL w Leżajsku, a oprawę artystyczną zapewnili uczniowie szkoły. Wśród nich znalazła się nasza wokalistka Agata Jaskierska, która pięknie "zakolędowała" wraz z grupą Diakoni Muzycznej. Następnego dnia, w uroczystym świątecznym spotkaniu uczestniczyły wraz ze specjalnie na tę okazję zaproszonymi gośćmi, wszystkie klasy mundurowe ZSL w Leżajsku. O oprawę muzyczną spotkania zadbały "nasze meritumki" Kamila Majcher, Zuzia Jajak i Julia Baran, które oczywiście dla wszystkich pięknie zakolędowały.

11.12.2022 - Jarmark Świąteczny - MCK Leżajsk

11 grudnia w Miejskim Centrum Kultury, już na dobre zapachniało świętami. Jarmark Świąteczny, który co roku odbywał się na placu przy MCK, po raz pierwszy zagościł "w mury domu kultury". Zarówno hol jak i atrium taneczne zapełniły gęsto ustawione stoiska z ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi, choinkami różnej wielkości oraz lokalnymi produktami-smakołykami, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. Przez cały czas, w odpowiedni nastrój wprowadzała również wszystkich sącząca się delikatnie z głośników muzyka ze świątecznymi przebojami. Czy czegoś nam jeszcze zabrakło?! Tak oczywiście! Jak Boże Narodzenie, to naturalnie kolędy, najlepiej śpiewane NA ŻYWO. O ten WAŻNY akcent zadbała caaała nasza grupa, serwując wszystkim 45-cio minutowy koncert kolęd. Jedną z nich udało się nawet zaśpiewać wspólnie wraz z wystawcami oraz kupującymi .

6.12.2022 - Chrobry ma talent - Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku

Kolejna edycja Chrobry ma talent już za nami. Taniec, śpiew i muzyka to główne dyscypliny w których rywalizowali tegoroczni uczestnicy konkursu. Wśród 14 "młodych talentów" znalazła się nasza wokalistka Agata Jaskierska, która na scenie dzielnie reprezentowała siebie, swoją szkołę oraz nasz zespół.

5.12.2022 - Spotkanie ze Świętym Mikołajem - MCK Leżajsk

Jak co roku, wraz z początkiem grudnia do naszego domu kultury przybył Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi należącymi do zespołów artystycznych MCK. Były tańce, zabawy oraz dużo słodyczy, które osobiście rozdawał wszystkim uczestnikom spotkania jego główny bohater. Nasze młodsze wokalistki Amelka i Madzia natomiast, zaśpiewały dwie specjalnie na tę okazję przygotowane piosenki z dedykacją dla Świętego Mikołaja.

2.12.2022 - Spotkanie świąteczne klubu "MZKS Pogoń Leżajsk"

W auli koncertowej ZSL w Leżajsku, po raz kolejny odbyło się uroczyste spotkanie, mające na celu podsumowanie rocznej działalności leżajskiego klubu sportowego "Pogoń". Na spotkanie przybyli członkowie zarządu, działacze, sponsorzy oraz zawodnicy i trenerzy. Miłymi przerywnikami podczas oficjalnej części uroczystości, były tematycznie dobrane piosenki zaśpiewane przez; Agatę, Kamilę, Zuzię i Julię.

30.09.2022 - Finał XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2022"

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych ogólnopolskich konkursów piosenki dla dzieci i młodzieży. W tym roku, już po raz dwudziesty siódmy do eliminacji wstępnych w całej Polsce przystąpiło ponad 1000 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się około 500 wykonawców. Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany dwudniowy festiwal zakończony koncertem galowym. W tym roku tylko 110 wykonawców z tak dużej początkowo grupy miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Wśród finalistów naszą grupę reprezentowały dwie wokalistki; Julia Baran i Agata Jaskierska. Sam udział w finale to WIELKI SUKCES i wyróżnienie!!! Wiele pracy, emocji, stresu i nerwów kosztowały nasze reprezentantki prezentacje finałowe. Komisja Artystyczna do udziału w Koncercie Galowym zaprosiła tylko 17 uczestników, wśród których niestety nie było Julii i Agaty. Nowe doświadczenia, znajomości i możliwość konfrontacji z najlepszymi w Polsce młodymi wokalistami, będą zapewne dla nich dużą siłą i motywacją do dalszej pracy nad swoim głosem. Serdecznie GRATULUJEMY!

29.09.2022 - Koncert z okazji 55-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku - Aula ZSL w Leżajsku

Z okazji Jubileuszu 55-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku, w ostatnich dniach września w Sali Koncertowej ZSL w Leżajsku odbyło się sympozjum naukowe, na które przybyli psychologowie i pedagodzy z całego naszego województwa. Po całodniowych wykładach, niewątpliwą niespodzianką i wytchnieniem dla wszystkich był koncert w wykonaniu Powiatowej Orkiestry "Divertimento" wraz z najstarszymi wokalistkami naszej grupy. Zgromadzeni usłyszeli znane przeboje muzyki filmowej w aranżacji i opracowaniu Michała Grzywny. W roli dyrygenta zadebiutowała Edyta Kotula, a zaśpiewały; Ola, Weronika, Paulina, Julia, Agata i Patrycja. Koncert prowadziła nasza niezawodna konferansjerka Pani Ania Mielniczek - dziękujemy

18.09.2022 - Koncert Promocyjny MCK

Na placu przy naszym MCK odbył się koncert młodych artystów z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku. Celem koncertu było promowanie działalności artystycznej i edukacyjnej tych instytucji. Naszą grupę "promowało" aż siedem wokalistek; dwie Julie, Milena, Amelia, Kamila, Zuzia i Agata.

16.09.2022 - II Festiwal Kultury Lasowiackiej - Muzeum Ziemi Leżajskiej

W ramach II Festiwal Kultury Lasowiackiej, w całym województwie podkarpackim w dniach od 4 do 18 września odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalne, przybliżające mieszkańcom naszego regionu tradycje i zwyczaje Lasowiaków.
W Leżajsku z tej okazji Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało do zwiedzania wystawę etnograficzną, warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych oraz krótki koncert, w którym wraz z ZPiT Leliwa wystąpiło "nasze Trio"; Kamila, Julia i Zuzia. Podczas występów każdy mógł skosztować "lasowiackich przysmaków", czyli kapuśniaczków i gryczek.

5.09.2022 - Rozdanie nagród Burmistrza Leżajska - MCK Leżajsk

Rozdanie nagród i stypendiów dla najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych naszego miasta to już wieloletnia tradycja. W tym roku odbyło się ono bardzo uroczyście już 5 września w sali widowiskowej MCK. Nagrody wręczał osobiście Burmistrz Leżajska.
Wśród nagrodzonych znalazły się nasze "młodsze meritumki"; Amelia Socha i Julia Tłuczek. Serdecznia gratulujemy! O oprawę muzyczną uroczystości zadbały natomiast wokalnie; Agata Jaskierska i Julia Baran :).

10.07.2022 - Dni Przeworska

Drugi wakacyjny weekend, był dla mieszkańców Przeworska świetną okazją, żeby wraz ze znajomymi lub rodziną wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu, korzystając z wielu atrakcji które przygotowali organizatorzy z okazji obchodów dni miasta. Pośród wielu koncertów odbywających się aż na dwóch plenerowych scenach, swoje miejsce w scenariuszu imprezy znalazła orkiestra "Divertimento" pod dyrekcją Michała Grzywny wraz ze starszymi solistkami naszej grupy; Weroniką i Wiolettą. Gościnnie wystąpiły także wokalistki z Instytutu Muzyki w Rzeszowie; Iza, Kinga i Irena. W programie koncertu znalazły się znane przeboje muzyki filmowej w autorskich opracowaniach dyrygenta. Jak zawsze, wyskoki poziom wykonawczy młodych artystów, również i tym razem doceniony był przez publiczność. Gromkie i nieustające przez długi czas brawa, bez cienia wątpliwości były tego najlepszym dowodem

23.06.2022 - Zakończenie roku kulturalnego 2021/22

Zakończenie roku, to zawsze miła i wyjątkowa chwila, kiedy można spotkać się porozmawiać, pożartować i podsumować całoroczną pracę naszego zespołu. Rok 2022 rozpoczął się BAARDZO pracowicie. Od stycznia do czerwca, wokalistki naszego zespołu wzięły udział w 23 różnych przedsięwzięciach kulturalnych w naszym regionie. Oby tak dalej!! Tradycyjnie nie obyło się bez słodkości oraz pamiątkowych zdjęć. W rolę fotografa wcieliła się po raz pierwszy Paulina Hejda, która zrobiła większość zdjęć, a pomagała jej Agata Jaskierska. Życzymy wszystkim UDANYCH WAKACJI.

22.06.2022 - Eliminacje Regionalne XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" w Przeworsku

Półfinały XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" już za nami!!! Spośród 47 młodych wokalistów, którzy przybyli do MOK w Przeworsku z całego podkarpacia, by zaprezentować swoje umiejętności, konkursowe jury do ścisłego finału zakwalifikowało TYLKO 12 wykonawców. Wśród nich znalazły się dwie wokalistki naszej grupy; Julia Baran i Agata Jaskierska. Wyróżnienie natomiast otrzymały; Antosia Kaszowska i Martyna Nowak. Serdecznie GRATULUJEMY!.

21.06.2022 - Koncert zespołow artystycznych MCK

Koncert zespołów artystycznych działających w MCK w Leżajsku, kończący sezon kulturalny 2021/22 w tym roku odbył się w sali widowiskowej naszego domu kultury. Wśród występujących zespołów nie zabrakło zarówno młodszych jak i starszych wokalistek naszej grupy. Jako solistki wystąpiły; Paulina, Julia i Patrycja, a jako zespół; Antosia, Karolina, Martyna, Amelka i Madzia :).

18.06.2022 - Obchody 110-lecia ZSL w Leżajsku

Uroczystość 110 lecia ZSL w Leżajsku, to niewątpliwie duże wydarzenie w naszym mieście, które przyciągnęło w mury swojej dawnej szkoły absolwentów mieszkających zarówno w Polsce jak i w różnych częściach świata, m. in. w Stanach Zjednoczonych i RPA. Taka uroczystość wymaga naturalnie odpowiedniej oprawy artystycznej, którą zapewniła orkiestra "Divertimento"pod batutą Michała Grzywny wraz ze starszymi wokalistkami grupy "Meritum" z MCK w Leżajsku. Zebrani goście wysłuchali koncertu znanych przebojów muzyki filmowej w autorskich opracowaniach dyrygenta. W drugiej części uroczystości, podczas montażu słowno-muzycznego przedstawiającego historię szkoły, wokalistki "Meritum" odpowiednio dobranymi piosenkami pozwoliły wszystkim oddać się czarowi wspomnień z dawnych lat.

11.06.2022 - Pielgrzymka Dzieci Komunijnych oraz Piknik Rodzinny w Leżajsku

Podobnie jak dwa tygodnie temu w Domaradzu, tym razem do Leżajska przybyło ponad tysiąc dzieci wraz z rodzicami aby wziąć udział w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci Komunijnych i Rocznicowych. Po uroczystej Mszy Św. wszyscy udali się na leżajski plac targowy na piknik, gdzie dla wszystkich był poczęstunek, wiele atrakcji dla dzieci oraz liczne występy artystyczne. Pogoda dopisała, a naszą grupę tym razem reprezentowało aż 11 wokalistek zarówno młodszych jak i starszych! Dziewczyny śpiewały solo, jako trio, a także w sześcioosobowej grupie wykonując m. in. piosenkę finałową z towarzyszeniem zespołu tanecznego "Maraton Boogie" z Giedlarowej. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować za pomoc w opiece nad naszym zespołem wszystkim rodzicom którzy uczestniczyli w pikniku, a w szczególności pani Bożenie i pani Asi.

10.06.2022 - VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - ZSL w Leżajsku

Podczas VII Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w ZSL w Leżajsku wystąpiła reprezentując swoją szkołę nasza "meritumka" Julia Baran. Julia zajęła w swojej kategorii wiekowej II miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY!

8.06.2022 - II Wojewódzki Konkurs Piosenki "Śpiewajka 2022" w Krasnem

Spośród 160 młodych wokalistów z naszego regionu zgłoszonych do II Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Śpiewajka 2022", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem, Patrycja Tabin w swojej kategorii wiekowej otrzymała WYRÓŻNIENIE. Serdecznie GRATULUJEMY!

28.05.2022 - Pielgrzymka Dzieci Komunijnych oraz Piknik Rodzinny w Domaradzu

28 maja do Domaradza przybyło ponad tysiąc dzieci wraz z rodzicami aby wziąć udział w I Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci Komunijnych i Rocznicowych. Po uroczystej Mszy Św. wszyscy udali się na stadion gminny, przy którym dla wszystkich był poczęstunek, wiele atrakcji dla dzieci oraz liczne występy artystyczne. Naszą grupę tym razem reprezentowały najmłodsze "meritumki"; Lena, Tosia, Karolina, Martynka, Madzia i Amelka!

21.05.2022 - Piknik wojskowy - MCK Leżajsk

Piknik wojskowy, który odbył się po raz pierwszy w Leżajsku na placu przy MCK, to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie i spora atrakcja w szczególności dla fanów sprzętu wojskowego i broni. Można było podziwiać małe i duże pojazdy wojskowe, broń ręczną i maszynową oraz spotkać się i porozmawiać z zawodowymi żołnierzami. W części artystycznej wśród występujących zespołów znalazły się starsze wokalistki naszej grupy; Agata, Ola, Kamila, Julia i Zuzia, które wykonywane piosenki dedykowały z całego serca obecnym na pikniku żołnierzom :)!

15.05.2022 - Koncert charytatywny dla Zdzisława Zawilskiego - MCK Leżajsk

W słoneczne majowe popołudnie, na placu przy MCK w Leżajsku odbył się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na rehabilitację znanego wszystkim i bardzo lubianego leżajskiego muzyka, Zdzisława Zawilskiego. Wystąpiły zespoły artystyczne działające przy MCK w Leżajsku, uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku oraz gościnnie Bogdan Pęcak, grający na fletni pana. Naszą grupę podczas koncertu reprezentowały aż trzy "nasze Julie"; Julia Bosak, Julia Tłuczek oraz Julia Baran. Zaśpiewały także Kamila Majcher i Zuzia Jajak.

3.05.2022 - Koncert Patriotyczny - Muzeum Ziemi Leżajskiej

W dniu obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, na placu przy Muzeum Ziemi Leżajskiej dla licznie zgromadzonych mieszkańców naszego miasta wystąpiła we wspólnym koncercie patriotycznym poprowadzonym przez Annę Mielniczek Powiatowa Orkiestra "Divertimento" pod dyrekcją Michała Grzywny wraz z Grupą wokalną "Meritum". Wystąpiły; Kamila, Paulina, Julia, Patrycja, Agata i Zuzanna. W repertuarze znalazły się pieśni i utwory patriotyczne w autorskich aranżacjach dyrygenta. Gościnnie zaśpiewała także "nasza była meritumka" Ewelina Grabowska.

3.05.2022 - Święto Narodowe Trzeciego Maja - Kościół Farny w Leżajsku

W Kościele Farnym w Leżajsku, po uroczystej mszy świętej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Leżajsku przedstawili program słowno-muzyczny w którym wzięły udział wokalistki naszej grupy Zuzia Jajak i Kamila Majcher.

29.04.2022 - Zakończenie roku klas maturalnych w ZSL Leżajs

Wokalistka naszej grupy, Wioletta Bochenek w tym roku kończy szkołę i zdaje maturę. Uroczystość zakończenia roku klas maturalnych, która odbyła się w sali koncertowej ZSL była więc dla niej okazją do ostatniego "oficjalnego" występu w swojej szkole. Wiola pięknie zaśpiewała przy akompaniamencie kameralnego składu orkiestry "Divertimento" pod dyrekcją Michała Grzywny. Podczas uroczystości, wraz z orkiestrą dla tegorocznych maturzystów jako "Trio" zaśpiewały również Patrycja Tabin, Julia Baran i Agata Jaskierska.

25.04.2022 - Koncert "Szkoła Marzeń" - MCK Leżajsk

"Szkoła marzeń" to cykl wyjątkowych koncertów, podczas których prezentują się corocznie na scenie MCK w Leżajsku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Leżajsku. Dzieci i młodzież grają na instrumentach, tańczą oraz śpiewają. Podczas koncertu, nasza "meritumka", Karolina Baran miała okazję reprezentować swoją szkołę. Jednocześnie był to jej wokalny DEBIUT SOLOWY "w barwach naszej grupy".

20.02.2022 - Koncert Muzyki Filmowej - Frańciszkański Ośrodek Kultury - Leżajsk

W wypełnionej do ostatniego miejsca auli koncertowej Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku odbył się już drugi w tym roku wspólny koncert Powiatowej Orkiestry "Divertimento" wraz z Grupą Wokalną "Meritum" z MCK w Leżajsku.Tym razem w repertuarze artystów znalazły się wyłącznie przeboje muzyki filmowej. Liryczne tematy miłosne przeplatane były dynamicznymi kompozycjami i energetycznymi piosenkami z wielu znanych filmów, wszystkie w autorskich opracowaniach i aranżacjach dyrygenta Michała Grzywny. Pomimo iż koncert trwał ponad półtorej godziny, owacjami na stojąco publiczność nie pozwoliła artystom opuścić sceny. Wykonawcy bisowali jeszcze dwa razy

7.02.2022 - Koncert z okazji "Dnia Babci i Dziadka" - MCK Leżajsk

Koncert z okazji "Dnia Babci i Dziadka", podczas którego prezentują swoje talenty młodzi artyści należący do zespołów artystycznych działających przy MCK w Leżajsku, to zawsze wyjątkowe wydarzenie i święto.
Na widowni zasiada bowiem najbardziej wdzięczna i szczera w swoich reakcjach publiczność. Tak było i tym razem. Babcie i Dziadkowie nie szczędzili braw dla występujących na scenie swoich wnuczek i wnuków.
Podczas koncertu wystąpiło aż dziewięć wokalistek naszej grupy, śpiewając piosenki zarówno solo jak i w trzyosobowych zespołach.

31.01.2022 - Jasełka w wykonaniu uczniów ZSL w Leżajsku - MCK Leżajsk

W ostatnim dniu stycznia w sali widowiskowej MCK ponownie zapachniało Świętami Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą świątecznej dekoracji oraz przedstawienia jasełkowego w wykonaniu uczniów ZSL. Młodsze wokalistki naszego zespołu do świątecznego nastroju dołożyły "swoją cegiełkę", śpiewając przed rozpoczęciem jasełek znaną pastorałkę.

29.01.2022 - Koncert Noworoczny

W sobotni styczniowy wieczór, w Powiatowej Sali Koncertowej ZSL w Leżajsku odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu Grupy Wokalnej "Meritum" działającej w MCK w Leżajsku oraz Powiatowej Orkiestry "Divertimento".
W programie koncertu znalazły się polskie kolędy i pastorałki oraz znane przeboje muzyki filmowej w autorskim opracowaniu dyrygenta Michała Grzywny. Wszystkie koncerty "pod batutą" Michała cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem.
Tak było i tym razem. Wszystkie możliwe do zajęcia miejsca siedzące na sali (zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi) były zajęte, a wrażenia artystyczne zgromadzonej publiczności zapewne pozostaną na długo w pamięci.

18.12.2021 - Jarmark Świąteczny - plac przed MCK

Ręcznie robione ozdoby choinkowe i świąteczne, lokalne produkty i dobre jedzenie to między innymi to, co pojawiło się na Jarmarku Świątecznym na placu przy MCK.
Nie mogło również zabraknąć śpiewu kolęd. Tym razem połączone siły naszego zespołu (młodsza i starsza grupa) przez prawie 40 minut kolędowały dla wszystkich zgromadzonych, wykonując znane i mniej znane kolędy i pastorałki.

13.12.2021 - Spotkanie ze Św. Mikołajem w MCK

W grudniowe popołudnie do MCK w Leżajsku zawitał Świety Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi należącymi do zespołów artystycznych działających w naszym domu kultury.
Oprócz przedstawienia teatralnego i tańców, podczas spotkania Madzia Kosior i Amelia Kojder zaśpiewały dwie, specjalnie na tą okazję przygotowane piosenki z dedykacją dla Św. Mikołaja. Dla Amelki był to DEBIUT sceniczny "w barwach" naszego zespołu

13.12.2021 - Zakończenie projektu Erazmus w ZSL w Leżajsku

W Sali Koncertowej ZSL w Leżajsku odbyło się uroczyste zakończenie programu Erazmus realizowanego przez ZSL w Leżajsku. W części artystycznej wystąpiły; Wiaoletta Bochenek i Patrycja Tabin.

10-12.12.2021 - Mistrzowtwa Europy w Karate

IV Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate WKB, to wielkie dwudniowe wydarzenie sportowe, jakie w Leżajsku odbyło się po raz pierwszy. Podczas uroczystego rozpoczęcia mistrzostw, zaszczyt zaśpiewania hymnu państwowego przypadł w udziale naszym wokalistkom; Agacie Jaskierskiej i Patrycji Tabin. Kamila Majcher natomiast "w barwach" zespołu Leliwa reprezentowała nasze miasto, trzymając flagę narodową jednego z państw uczestniczących w zawodach.

3.12.2021 - Uroczyste otwarcie nowej bazy dydaktycznej ZSL w Leżajsku

o miło, że do naszego miasta przybywa coraz więcej młodzieży, by uczyć się w Zespole Szkół Licealnych.
Wraz z zakończeniem inwestycji pt. "Rozbudowa bazy dydaktycznej w ZSL w Leżajsku" dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przybyło sporo nowych klas i pomieszczeń.
Po uroczystym "przecięciu wstęgi" i poświęceniu nowego obiektu oraz części oficjalnej, nie mogło zabraknąć części artystycznej.
W krótkim koncercie dla zaproszonych gości wystąpiły starsze wokalistki naszej grupy: Ola, Weronika, Wiola i Julia wraz z orkiestrą Divertimento.

12.11.2021 - Wokalistki Meritum w finale "Wygraj Sukces 2021"

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych ogólnopolskich konkursów piosenki dla dzieci i młodzieży w Polsce. W tym roku do rywalizacji w pierwszym etapie, który miał charakter online przystąpiło, przesyłając swoje nagrania, około 1000 młodych wokalistów z całej Polski.
Drugi etap konkursu, to już przesłuchania "na żywo" w 12 miastach, w których wystąpiło około 500 osób. Najlepsi, w liczbie 87 osób zostali zaproszeni do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na trwający dwa dni finał konkursu. Jakże wielka była radość, kiedy okazało się, że wśród finalistów znalazły się dwie wokalistki naszego zespołu Paulina Hejda i Patrycja Tabin.
Sam udział w finale to już WIELKIE WYRÓŻNIENIE, ale to jeszcze nie koniec. Trzeba wyjść na scenę i zaśpiewać wśród najleszych wokalistów w Polsce przed profesjonalnym jury! To prawdziwy sprawdzian umiejętności, siły woli i charakteru. Nasze obie wokalistki spisały się znakomicie. Pozostało więc czekać tylko na werdykt jury.
W tym roku "szczęście uśmichnęło się" do Pauliny Hejdy, która w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

11.11.2021 - Święto Odzyskania Niepodległości - MCK Leżajsk

W ramach obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku odbył się koncert w którym udział wzięli uczniowie ZSL w Leżajsku, Orkiestra "Divertimento" oraz starsze wokalistki naszej grupy; Paulina, Wiola, Zuzia, Julia i Kamila.
Słowa opisujące wydarzenia tamtych lati i wiersze, przeplatane były utworami i pieśniami, które w aranżacji Michała Grzywny mocno "chwytały" wszystkich za serce!

8.11.2021 - "Sarzyńska Jesień" - OK w Nowej Sarzynie

"Sarzyńska Jesień" to coroczny Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży organizowany przez Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie.
W tegorocznej edycji, 8 listopada, wystąpiło osiem naszych wokalistek, które reprezentowały swoje szkoły.

31.10.2021 - "W drogę ze Świętymi"

"Taki duży, taki mały - może Świętym być". Słowami tej znanej piosenki można zapewne najlepiej opisać uroczystą procesję, która przeszła ulicami naszego miasta z Kościoła Farnego na plac przy MCK w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych.
"W drogę ze Świętymi" wyruszyli księża, siostry zakonne, dorośli, młodzież i dzieci. Na placu przy MCK krótkim koncertem przywitała wszystkich orkiestra "Divertimento", z którą wystąpiła Patrycja Tabin.
W dalszej części uroczystości, podczas zabaw dla dzieci zaśpiewały młodsze wokalistki naszego zespołu; Madzia Kosior, Martyna Ziemba, Julia Bosak, Julia Tłuczek, Milena i Amelia Socha, a swój "debiut sceniczny" miała najmłodsza "meritumka" Lena Orłow :)

18.10.2021 - Przywitanie gości z Erazmus w leżajskim liceum

W ramach międzynarodowej współpracy edukacyjnej realizowanej przez ZSL w Leżajsku, odbyło się przywitanie nauczycieli i uczniów którzy przyjechali do Leżajska z Serbii, Grecji, Rumunii i Turcji.
O "muzyczne powitanie gości" zadbały nasze wokalistki; Wioletta Bochenek i Patrycja Tabin, które są również uczennicami leżajskiego liceum.

30.09.2021 - Ślubowanie i wieczorek zapoznawczy klas I w ZSL Leżajsk

Dla każdego "pierwszoklasisty" wyjątkowym dniem w nowej szkole jest ślubowanie oraz wieczorek zapoznawczy.
Podczas uroczystości dla zaproszonych gości i wszystkich uczniów klas pierwszych zaśpiewały; Agata Jaskierska i Julia Baran. Julka w tym dniu przyjęła również ślubowanie na "pełnoprawnego" ucznia ZSL w Leżajsku

30.09.2021 - Koncert Muzyki Filmowej w ZSL w Leżajsku

W ostatnim dniu września, w Powiatowej Sali Koncertowej ZSL w Leżajsku, odbył się wyjątkowy Koncert Muzyki Filmowej.
Wystąpiła Powiatowa Orkiestra "Divertimento" pod dyrekcją Michała Grzywny wraz z Grupą Wokalną "Meritum".
Naszą grupę reprezentowali; Julia Baran, Ola Kostek, Patrycja Tabin i Dominik Tudryn. Odbiorcami koncertu byli nauczyciele i uczniowie leżajskiego liceum. Koncert odbył się w czterech turach, dzięki temu obejrzało go i wysłuchało ponad 800 osób!

13.09.2021 - Rozdanie nagród Burmistrza Leżajska

W tym roku rozdanie nagród i stypendiów dla najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych naszego miasta odbyło się w sali widowiskowej MCK w Leżajsku. Nagrody wręczali osobiście dyrektorzy leżajskich szkół wraz z Burmistrzem Leżajska.
Jedną z nagród odebrała "nasza meritumka" Paulina Hejda, która oczywiście również zaśpiewała. Zaśpiewała także Agata Jaskierska rozpoczynając uroczystość.
W roli prowadzącej całość uroczystości, zadebiutowała natomiast Ewelina Wiatr, czyli nasza zawsze uśmiechnięta "Ewelka" :).

1-9.07.20211 - Wyjazd do Bułgarii na "XXVII Balkan Folk Fest"

Wraz z początkiem wakacji, wokalistki naszej grupy; Julia Baran, Zuzia Jajak i Kamila Majcher wyruszyły w daleką podróż do słonecznej Bułgarii. Przebywszy prawie tysiąc kilometrów, dziewczyny wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca "Leliwa" dotarły nad Morze Czarne do znanego kurortu "Złote Piaski".
łównym celem wyjazdu był udział w XVII Międzynarodowym Festiwalu "Balkan Folk Fest". Julia, Zuzia i Kamila specjalnie na festiwal przygotowały nietypowy jak dla naszej grupy repertuar i stroje. Były to zaaranżowane na styl "folk" znane "przeboje" polskiej muzyki ludowej, zaprezentowane w regionalnych strojach. "Leliwa" i "Meritum" wystąpiły na festiwalowej scenie podczas dwóch koncertów wraz z zespołami z Serbii, Bułgarii oraz Polski.
Prezentacje naszych zespołów spotkały się z bardzo dobrym i pozytywnym odbiorem zarówno przez publiczność, jak i organizatorów festiwalu, czego skutkiem było wręczenie naszym młodym artystom "ZŁOTEJ statuetki".
Oprócz emocji festiwalowych, nasze wokalistki miały okazję poznać Bułgarię za sprawą wycieczek m.in. do zabytkowego miasteczka Nessebar, na półwysep Kaliakra oraz do Warny, gdzie zwiedziły miasto i port. Obowiązkowym "punktem programu" było oczywiście plażowanie i kąpiel w Morzu Czarnym. Woda była ciepła i baaardzo słona :-)!.
Wyjątkową chwilą było zapewne wyjście na plażę wczesnym rankiem, aby zobaczyć wschód słońca. Takie momenty, koncerty, ilość wrażeń oraz cały wyjazd zapewne pozostaną w pamięci "naszych meritumek" na długie lata.

27.06.2021 - Piknik i koncert charytatywny na rzecz Agnieszki Derylak

Chęć niesienia pomocy i wspierania innych potrafi mocno i skutecznie jednoczyć ludzi do wspólnego działania. Tak było właśnie w Leżajsku podczas pikniku i koncertu charytatywnego, w czasie którego zbierano pieniądze na leczenie p.Agnieszki Derylak, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku.
Nie zabrakło stoisk, kiermaszy, licytacji a także pokazów straży pożarnej i policji. Na scenie natomiast występowali artyści z naszego powiatu. Wokalistki naszej grupy zaprezentowały się widzom kilkakrotnie. Kamila, Julka i Zuzia najpierw wystąpiły wraz z zespołem "Leliwa", śpiewając w strojach krakowskich "na ludową nutę", a po szybkiej zmianie kreacji zaprezentowały również publiczności "swoje przeboje". Punktem kulminacyjnym wieczoru był natomiast koncert Orkiestry "Divertimento" pod dyrekcją Michała Grzywny. Z orkiestrą Michała przeboje muzyki filmowej zaprezentowały licznie zgromadzonej publiczności; Weronika, Paulina, Ewelina, Patrycja, Ola i Wioletta.

25.06.2021 - Zakończenie Roku Kulturalnego 2020/21

Za nami kolejny przepracowany rok. Rok niełatwy, bo przerywany pandemią i ograniczeniami w zajęciach i występach. Ostatnie spotkanie przed wakacjami, to jak zawsze rozdanie pamiątkowych dyplomów, uściski, pamiątkowe zdjęcia i dużo słodyczy! Życzymy wszystkim miłego odpoczynku :).

11.06.2021 - Wręczenie medali dla pracowników Starostwa Powiatowego w Leżajsku

Podczas uroczystego spotkania w Powiatowej Sali Koncertowej przy ZSL w Leżajsku, wicewojewoda podkarpacki, Jolanta Sawicka wręczyła Medale za Długoletnią Służbę pracownikom naszego starostwa. O oprawę muzyczną spotkania zadbały starsze wokalistki naszego zespołu; Paulina, Patrycja i Ola.

30.05.2021 - IV Powiatowy Przedszkolny Festiwal Talentów ISKIERKA 2021

W ramach Festiwalu Talentów ISKEIRKA 2021, w atrium tanecznym MCK swoje różnorodne talenty prezentowały przedszkolaki z całego naszego powiatu. Dzieci pięknie śpiewały, tańczyły, mówiły wiersze oraz grały na instrumentach. W czasie gdy festiwalowe jury obradowało, "swoje talenty" zaprezentowały zgromadzonej publiczności młodsze wokalistki naszego zespołu; Paulina Hajduczka, Amelia i Milena Socha, Martyna Ziemba i Maja Żuraw. Wystąpiły również; Madzia Kosior, Julia Bosak i Julia Tłuczek, które w tym dniu debiutowały na scenie "w barwach" naszego zespołu. Oprócz tego Paulina, Amelia i Milena "zasiadły" w festiwalowym dziecięcym jury, które przyznało swoją nagrodę jednemu z uczestników. W "dorosłym, profesjonalnym" jury wraz z naszym choreografem, panem Jackiem Brzuzanem "obradowała" starsza meritumka Ola Kostek .

2.05.2021 - Powiatowe Obchody Dnia Flagi

W ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi, starsza grupa wokalistek naszego zespołu wraz z Powiatową Orkiestrą "Divertimento" pod dyrekcją Michała Grzywny wzięła udział w nagraniu utworów patriotycznych.
Nagranie miało miejsce w sali widowiskowej MCK w Leżajsku. W utworze "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" jako solistka wystąpiła nadal współpracująca z naszą grupą Ewelina Grabowska.
Utwór "Ten ląd" natomiast, to "podział ról" pomiędzy Kamilę, Paulinę, Julię, Wiolettę, Patrycję, Zuzię, Olę i Agatę. Nagranie oczywiście można obejrzeć na kanale YT naszego zespołu :).

30.04.2021 - Zakończenie roku klas maturalnych w ZSL Leżajsk

Wokalistka naszej grupy, Weronika Kuczek w tym roku kończy szkołę i zdaje maturę. Uroczystość zakończenia roku klas maturalnych, która odbyła się w sali koncertowej ZSL była więc dla niej okazją do ostatniego "oficjalnego" występu w swojej szkole. Weronika pięknie zaśpiewała przy akompaniamencie kameralnego składu orkiestry "Divertimento" pod dyrekcją Michała Grzywny. Gościnnie, również z akompaniamentem orkiestry wystąpiła Paulina Hejda.

24.03.2021 - Wyjątkowy wieczór muzyczny - Bazylika oo.Bernardynów w Leżajsku

W środowy wieczór w Bazylice miało miejsce wyjątkowe spotkanie muzyczne. Pieśni wielkopostne w oryginalnej i ciekawej oprawie zaprezentował zespół "Za5pierwsza", wokaliści oraz chór przygotowani przez Ewelinę Grabowską. Wśród solistek znalazły się również nasze "Meritumki" - Ewelina Wiatr, Marta Kiełbowicz i Kamila Majcher. Wykonawcom towarzyszyło także "Bohema Trio" z Dębicy.

31.01.2021 - Kolędowy wieczór w Kościele Farnym w Leżajsku

W piękny, śnieżny zimowy wieczór ostatniego dnia stycznia, nasza Grupa kolędowała w leżajskiej Farze.
Swój sceniczny debiut w "barwach Meritum" miały aż cztery młode wokalistki; Weronika Ćwikła, Madzia Kosior, Julia Bosak i Julia Tłuczek :-).

11.10.2020 - Rozdanie nagród w akcji firmy 4F - #4FPOMAGA

Znana wszystkim polska firma 4F, produkująca profesjonalny sprzęt sportowy, ufundowała ciekawe nagrody dla dzieci i młodzieży z całego kraju, które przystąpiły do konkursu #4FPOMAGA, opisując walkę z pandemią swoich rodziców pracujących w służbie zdrowia. W naszym województwie akcję koordynowała Fundacja Fundusz Lokalny w Leżajsku.
Na takiej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć odpowiedniej oprawy muzycznej z tematycznie dobranymi piosenkami. Jako solistki wystąpiły Paulina i Agata, a swój debiut, jako nowo utworzone TRIO WOKALNE miały; Julka, Zuzia i Kamila.

27.09.2020 - Koncertowa Noc Muzeów

Tegoroczna odsłona Nocy Muzeów, ze względu na niesprzyjającą pogodę, odbyła się w sali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr.2 w Leżajsku.
W ramach programu imprezy, najstarsze wokalistki naszej grupy, po raz trzeci w miesiącu wrześniu wystąpiły we wspólnym koncercie z orkiestrą "Divertimento" pod batutą Michała Grzywny.
Pomimo restrykcji sanitarnych i ograniczeń, wszystkie dostępne na widowni miejsca były zajęte. Wykonawcy na czele z dyrygentem, kolejny raz dostarczyli oglądającym wiele wrażeń, emocji i wzruszeń. Nie obyło się bez bisów oraz nieprzewidzianych sytuacji. Gitarzysta podczas wykonywania jednego z utworów zerwał aż dwie struny. :) !!!

14.09.2020 - Rozdanie nagród Burmistrza Leżajska

W atrium tanecznym MCK, Burmistrz Leżajska osobiście wręczył nagrody za wyniki w nauce dla najzdolniejszej młodzieży ze szkół podstawowych naszego miasta. O oprawę muzyczną spotkania uroczystości zadbały równie uzdolnione nasze "meritumki" - Julia Baran i Zuzia Jajak :-).

11 i 15.09.2020 - Koncerty inaugurujące działalność Powiatowej Orkiestry "Divertimento"

W dniach 11 i 15 września, w Powiatowej Sali Koncertowej mieszczącej się w ZSL Leżajsk, odbyły się dwa koncerty inaugurujące oficjalną działalność Powiatowej Orkiestry "Divertimento" pod dyrekcją Michała Grzywny, wraz ze starszymi solistkami naszej grupy. Jeden z koncertów miał charakter zamknięty, tylko dla zaproszonych gości (m.in. Wojewody woj. podkarpackiego), natomiast drugi był koncertem otwartym. Oba wydarzenia dostarczyły widzom wiele niezapomnianych wrażeń. Nie obyło się oczywiście bez gromkich braw na stojąco i bisów!

4.09.2020 - Leżajskie Targowisko Sztuki - Spektakl Teatru Broadway "Tańcz do utraty tchu"

Oprócz koncertu młodszych wokalistek naszego zespołu, podczas pierwszego dnia Leżajskiego Targowiska Sztuki w wieczornym spektaklu pt."Tańcz do utraty tchu", można było zobaczyć i usłyszeć nasze dwie wokalistki; Julię Baran (wystąpiła po raz drugi jednego dnia) oraz znaną wszystkim pod pseudonimem "Ewelka", naszą bardzo lubianą i zawsze uśmiechniętą "meritumkę" Ewelinę Wiatr :-).

4.09.2020 - Leżajskie Targowisko Sztuki

W pierwszy weekend września na placu przy MCK w Leżajsku powstało "małe miasteczko", którego centrum stanowiła duża plenerowa scena.
Mini-koncert młodszych wokalistek naszej grupy na tejże scenie rozpoczął piątą edycję trwającego trzy dni Leżajskiego Targowiska Sztuki.
Podczas koncertu zaprezentowało się publiczności aż dziewięć "naszych meritumek", a swój debiut sceniczny w barwach "Meritum" miały dwie siostry; Milena i Amelia Socha.

30.06.2020 - Zakończenie roku Grupy Wokalnej "Meritum"

Pomimo iż rozpoczęły się właśnie wakacje, starsza część wokalistów naszej grupy zamiast odpoczywać, intensywnie przygotowywała się do krótkiego koncertu wraz z orkiestrą pod dyrekcją Michała Grzywny.
Występ odbył się w sali koncertowej ZSL podczas uroczystego pożegnania zasłużonych pracowników szkoły.

29.06.2020 - Wakacyjny koncert w ZSL w Leżajsku

Pomimo iż rozpoczęły się właśnie wakacje, starsza część wokalistów naszej grupy zamiast odpoczywać, intensywnie przygotowywała się do krótkiego koncertu wraz z orkiestrą pod dyrekcją Michała Grzywny.
Występ odbył się w sali koncertowej ZSL podczas uroczystego pożegnania zasłużonych pracowników szkoły.

29.05.2020 - Zajęcia online

Od poniedziałku 1 czerwca wznawiamy regularne zajęcia wokalne. Przypomnijmy sobie jak odbywały przez ostatnie tygodnie :).

2.03.2020 - Koncert "Jedna Szkoła - Wiele Talentów"

Podczas drugiej części koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka, tak jak i w części pierwszej, nie zabrakło pozytywnych emocji płynących ze sceny w stronę widowni za sprawą tańca, muzyki i śpiewu.
Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami przez "najlepszą na świecie publiczność", czyli Babcie i Dziadków.
Grupę "Meritum" podczas koncertu reprezentowały: Maja, Paulina, Kamila, Ania i Agata, która na tym koncercie miała swój "debiut sceniczny w barwach Meritum" :-).

30.01.2020 - Dzień Babci i Dziadka w MCK cz.II

Podczas drugiej części koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka, tak jak i w części pierwszej, nie zabrakło pozytywnych emocji płynących ze sceny w stronę widowni za sprawą tańca, muzyki i śpiewu.
Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami przez "najlepszą na świecie publiczność", czyli Babcie i Dziadków.
Grupę "Meritum" podczas koncertu reprezentowały: Maja, Paulina, Kamila, Ania i Agata, która na tym koncercie miała swój "debiut sceniczny w barwach Meritum" :-).

29.01.2020 - Dzień Babci i Dziadka w MCK cz.I

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka to zawsze w MCK wyjątkowe wydarzenie i święto, ponieważ na widowni zasiada najbardziej wdzięczna i szczera w swoich reakcjach publiczność na świecie.
Tak było i tym razem. Widzowie nie szczędzili braw dla występujących na scenie młodych artystów. Podczas pierwszej części koncertu "Meritum" reprezentowali na scenie: Martyna, Paweł, Julia, Zuzia i Paulina :-).

27.01.2020 - Wyjątkowy Koncert Noworoczny w MCK Leżajsk

Wyjątkowy Koncert Noworoczny. Tak bez wątpienia można nazwać wydarzenie artystyczne, które miało miejsce w sali widowiskowej MCK w Leżajsku w poniedziałkowy styczniowy wieczór. Na scenie wystąpiła licząca ponad trzydzieści osób Orkiestra Reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów, dyrygowana przez Michała Grzywnę wraz z Grupą Wokalną "Meritum" działającą przy MCK w Leżajsku.
W programie koncertu znalazły się przeboje muzyki filmowej oraz kolędy w autorskich opracowaniach dyrygenta. Publiczność wypełniła salę dosłownie "po brzegi" zajmując wszystkie możliwe miejsca zarówno siedzące jak i stojące. Sporo osób niestety nie zmieściło się do sali. Pozostało im jedynie wysłuchanie koncertu w holu MCK.
Muzyka która płynęła ze sceny była piękna, dynamiczna, wzruszająca a czasami wręcz budząca niepokój. Repertuar był bardzo zróżnicowany, więc każdy ze słuchaczy mógł znaleźć w programie koncertu coś dla siebie. Nie obyło się oczywiście bez bisów.
Wszyscy wykonawcy, na czele z dyrygentem znakomicie stanęli na wysokości zadania, serwując publiczności olbrzymią dawkę artystycznych wrażeń i emocji, które zapewne na długo pozostaną w ich pamięci.

24.01.2020 - Koncert kolęd w Kościele Farnym w Leżajsku

"Małe Wielkie Kolędowanie" to tytuł koncertu, który rok w rok odbywa się w Kościele Farnym w Leżajsku. Występują w nim zespoły artystyczne działające przy naszym MCK.
Grupa "Meritum" zaprezentowała dwia utwory. Zespół młodszy zaśpiewał kolędę "Dzisiaj w Betlejem", natomiast starsza grupa bardzo znaną pastorałkę z musicalu "Metro" pod tytułem "Uciekali".

24.01.2020 - Choinka zorganizowana przez Urząd Miejski w Leżajsku - MCK Leżajsk

Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, które odbyło się w atrium tanecznym MCK nie mogło obyć się bez udziału naszych "meritumek". Najmłodsze wokalistki naszej grupy: Paulina, Maja, Martyna, Julia, Kamila, Zuzia, oraz Paweł "jedyny mężczyzna" w tym gronie, dzielnie wspomagali Świętego Mikołaja we wspólnej zabawie śpiewając i tańcząc. Swój debiut "w barwach Meritum" podczas choinki miała Kamila Majcher :-)

8.01.2020 - Najmłodsi artyści w koncercie dla WOŚP - SP2 w Leżajsku

Reprezentując naszą grupę oraz swoją szkołę, Dominik Tudryn wystąpił podczas uroczystego spotkania świątecznego Rady Powiatu Leżajskiego, które odbyło się w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Podczas uroczystości wszyscy mogli przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz posłuchać śpiewanych na żywo kolęd.

07.01.2020 - Otwarcie Sali Koncertowej w ZSL Leżajsk

Podczas uroczystego otwarcia wyremontowanej auli ZSL w Leżajsku, która zyskała miano Powiatowej Sali Koncertowej, we wspólnym koncercie wystąpiła Powiatowa Orkiestra Młodzieżowa pod batutą Michała Grzywny oraz Grupa Wokalna "Meritum".
Był to pierwszy występ tej od dwóch miesięcy działającej orkiestry oraz pierwszy duży koncert w wyremontowanej sali.
Koncerty dyrygowane przez Michała zawsze wywierają olbrzymie wrażenie na publiczności. Tak było i tym razem.
Głośne, niekończące się brawa na stojąco oraz bisy były w pełni zasłużoną nagrodą dla młodych artystów, którzy w przygotowanie koncertu włożyli mnóstwo pracy, serca i osobistego zaangażowania.

30.12.2019 - Uroczyste Spotkanie Świąteczne Rady Powiatu Leżajskiego

Reprezentując naszą grupę oraz swoją szkołę, Dominik Tudryn wystąpił podczas uroczystego spotkania świątecznego Rady Powiatu Leżajskiego, które odbyło się w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Podczas uroczystości wszyscy mogli przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz posłuchać śpiewanych na żywo kolęd.

19.12.2019 - Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w ZST w Leżajsku

"W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia", to kolejna edycja Powiatowego Konkursu odbywającego się w ZST w Leżajsku, w którym występuje młodzież z naszego powiatu. W tym roku wzięły w nim również udział wokalistki "Meritum", reprezentując swoje szkoły. W konkursie wystąpiła Agata Jaskierska, która wraz z koleżanką zdobyła w kategorii duety I miejsce oraz Paulina Hejda, zdobywając II miejsce w kategorii soliści. Poza konkursem, w czasie obrad jury, w charakterze "gospodarza imprezy" zaśpiewała również Ola Kostek, uczennica ZST w Leżajsku.

18.12.2019 - Spotkanie Wigilijne w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Laszczynach

Prawdziwie świąteczny nastrój zapanował już 18 grudnia w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Laszczynach. Piękne dekoracje, odświętnie nakryte stoły i błyskająca światełkami choinka stworzyły wspaniałą atmosferę długo oczekiwanego Spotkania Wigilijnego. Najważniejsi jednak byli jego główni bohaterowie, czyli wychowankowie ośrodka, którzy w tym dniu wcielili się w znane biblijne postacie za sprawą pięknych strojów. Wspólne kolędowanie z naszą grupą dopełniło całości części artystycznej, po której ks. Jan Szczepaniak poświęcił opłatki, którymi wszyscy podzielili się składając sobie wzajemnie życzenia.

11.11.2019 - Koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości - MCK Leżajsk

W tym roku powiatowe obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Leżajsku rozpoczęły się już o godzinie 12.00 uroczystą mszą świętą w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku, a zakończyły koncertem w sali widowiskowej MCK. Podczas wspólnego koncertu wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku wraz z zespołami MCK. Wykonanie większości pieśni patriotycznych podczas koncertu przypadło w udziale naszej grupie, a nagrodą były ogromne brawa od publiczności, która w tym dniu wypełniła salę do ostatniego miejsca.

9.10.2019 - Wernisaż twórczości malarskej Elżbiety Grzecznik - kawiarnia "Poczekalnia"

W sobotę, 9 listopada w bardzo przytulnych i klimatycznych wnętrzach kawiarni "Poczekalnia", mieszczącej się w podziemiach leżajskiego dworca PKP odbyło się otwarcie wernisażu twórczości malarskiej "Twarzą w Twarz" Elżbiety Grzecznik, artystki z Rudnika. Klimatowi oglądania obrazów, kosztowania pysznej kawy i słodkości przygotowanych przez Gospodarzy spotkania towarzyszyły tematycznie dobrane piosenki zaśpiewane przez Paulinę Hejdę, Patrycję Tabin, Wiolę Bochenek i Dominika Tudryna.

26.09.2019 - Europejski Dzień Języków Obcych w ZSL Leżajsk

Europejski Dzień Języków Obcych w ZSL Leżajsk ma już swoją tradycję. Na przerwach w całej szkole COŚ się dzieje. W jednym miejscu są występy artystyczne, w innym zabawy i konkursy, oczywiście promujące języki obce.
Wokalistki naszej grupy Patrycja, Weronika i Klaudia świetnie wpisały się w scenariusz tej imprezy swoimi występami :-).

19-21.09.2019 - Finał XXIV Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2019"

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku, już po raz dwudziesty czwarty do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w całej Polsce przystąpiło ok 2500 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się tylko nieco ponad 800 wykonawców.
Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym. W tym roku tylko 127 wykonawców z tak dużej początkowo grupy miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Wśród grupy finalistów "Wygraj Sukces 2019" naszą grupę reprezentował Dominik Tudryn.
Sam udział w finale to WIELKI SUKCES i wyróżnienie!! Wiele pracy, emocji stresu i nerwów kosztowały prezentacje finałowe naszego jedynego reprezentanta. Komisja Artystyczna do udziału w Koncercie Galowym zaprosiła i nagrodziła tylko 17 uczestników, wśród których niestety nie było Dominika.
Nowe doświadczenia, znajomości i możliwość konfrontacji z najlepszymi w Polsce młodymi wokalistami, będą zapewne dla niego dużą siłą i motywacją do dalszej pracy nad swoim głosem.

10.06.2019 - Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces 2019" - MOK Przeworsk

Wiola Bochenek, Zuzia Kopyt i Dominik Tudryn reprezentowali naszą grupę podczas Eliminacji Regionalnych jednego z największych i najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej "Wygraj Sukces " w Tarnobrzegu.
Podczas eliminacji, które odbyły się w Przeworsku zaprezentowali się wokaliści z regionu całej południowowschodniej Polski od Zamościa, przez Lubaczów, Tomaszów Lubelski, Krosno, Brzozów, Przemyśl, Jasło, Tarnów i Rzeszów.
Wiola, Zuzia i Dominik świetnie zaprezentowali się na scenie, natomiast jury spośród 40 przesłuchanych osób do ścisłego finału wytypowało TYLKO dziewięcioro wykonawców. Wśród nich znalazł się Dominik Tudryn. Serdecznie GRATULUJEMY i zapraszamy wszystkich na FINAŁ FESTIWALU we wrześniu do Tarnobrzega.

19.05.2019 - XVIII Przegląd Pieśni Maryjnej - Bazylika oo. Bernardynów w Leżajsku

Podczas XVIII edycji Przeglądu Pieśni Maryjnej "Znak Nadziei" w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku, pomimo iż nasza grupa nie brała w nim udziału, wystąpiło kilka osób należących do zespołu. Reprezentowali oni swoje szkoły, parafie, lub miejscowości. Podczas przeglądu wystąpili; Julia Baran, Paulina Hejda, Ola Kostek, Klaudia Żyrek i Dominik Tudryn.

29.04.2019 - Eliminacje wstępne XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES - Tarnobrzeg 2019" w Przeworsku

29 kwietnia 2019 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku odbyły się eliminacje wstępne XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES - Tarnobrzeg 2019". Spośród 54 zgłoszonych do przesłuchań osób, do następnego etapu konkursu nominację otrzymało TYLKO 14 uczestników, z czego 3 przypadło solistkom i solistom naszej grupy. Nominacje otrzymali; Wiola Bochenek, Zuzia Kopyt i Dominik Tudryn, a Ola Kostek otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!

27.01.2019 - Wielkie i Małe Kolędowanie - Kościół Farny w Leżajsku

Podtrzymując wieloletnią tradycję, zespoły artystyczne działające przy MCK w Leżajsku wspólnie kolędowały w Kościele Farnym w Leżajsku. Rozpoczęcie koncertu przypadło w udziale naszemu zespołowi. Wystąpiła młodsza i starsza grupa, prezentując dwie kolędy; "Jest taki dzień" oraz "Mario czy już wiesz".

21.01.2019 - Dzień Babci i Dziadka - MCK Leżajsk

W tym roku koncert zespołów MCK z okazji Dnia Babci i Dziadka, odbył się dokładnie 21 stycznia. Publiczność, wypełniająca do ostatniego miejsca salę widowiskową nie szczędziła braw. Dla występujących na scenie natomiast, największą nagrodą były uśmiechy i radość na twarzach Babć i Dziadków. Podczas koncertu, naszą grupę reprezentowali starsi członkowie zespołu; Ola i Dominik.

28.12.2018 - Uroczyste Spotkanie Świąteczne w Muzeum Ziemi Leżajskiej

28 grudnia w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne Rady Powiatu Leżajskiego, w którym oprócz radnych uczestniczyli dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych. Przybyli na tę uroczystość mogli wspólnie przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.
Nie zabrakło także kolęd. Swoimi głosami spotkanie umilili wokaliści Grupy "Meritum": Wioletta Bochenek i Dominik Tudryn.

15.10.2018 - Konkurs piosenki "Sarzyńska Jesień" - OK Nowa Sarzyna

W ramach Powiatowych Prezentacji Kulturalnych Dzieci i Młodzieży "Sarzyńska Jesień", w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie odbył się dwuetapowy konkurs piosenki. W dniu 23 października miały miejsce przesłuchania konkursowe w czterech kategoriach wiekowych, w których wzięło udział ponad 30 wokalistek i wokalistów z naszego powiatu. 26 października, wybrane przez konkursowe jury osoby mogły zaprezentować się licznie zgromadzonej publiczności podczas koncertu galowego. Ogłoszono też werdykt. "Nasze meritumki", podczas konkursu wystąpiły reprezentując swoje szkoły, a ogłoszenie werdyktu sprawiło im wiele radości. Paulina Hajduczka zdobyła I miejsce w kat. klas I-III, Paulina Hejda I miejsce w kat. klas IV-VI, Wiola Bochenek III miejsce, a Ola Kostek I miejsce w kat. szkół średnich.
Serdecznie Gratulujemy!

15.10.2018 - Rozdanie Nagród Powiatu Leżajskiego - Muzeum Ziemi Leżajskiej

Nagrody Powiatu Leżajskiego to przyznawane od kilkunastu lat wyróżnienia za działania na rzecz upowszechniania kultury oraz osiągnięcia twórcze, sportowe i dydaktyczne, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego powiatu.
Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród, podczas której wszyscy uhonorowani odebrali symboliczne statuetki i dyplomy odbyła się w Muzeum Ziemi Leżajskiej.
Za osiągnięcia w dziedzinie muzyki oraz działalność związaną z promocją twórczości artystycznej na zewnątrz powiatu nagrodę otrzymała Grupę Wokalna "Meritum", a indywidualną nagrodę w tej dziedzinie otrzymał nasz wokalista, Dominik Tudryn.

12.10.2018 - Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku

"Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze uczniów - stara się zobaczyć ich dusze". To motto przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Nauczyciela w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku. Tak jak przed rokiem przyjął on formę koncertu, który ze względu na ilość odbiorców odbył się aż trzy razy. Życzeniom, skeczom i wierszom towarzyszyły piosenki w wykonaniu naszych wokalistów Ali, Wioli, Kaludii i Dominika, którzy są uczniami szkoły. Gościnnie w "Trójcy" z Wiolą i Klaudią wystąpiła Patrycja z gimnazjum w Wierzawicach a w duecie z Dominikiem Weronika.

27-29.09.2018 - Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2018"

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku, już po raz dwudziesty trzeci do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w całej Polsce przystąpiło ok 2500 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się tylko nieco ponad 800 wykonawców.
Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym. W tym roku tylko 123 wykonawców z tak dużej początkowo grupy miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Wśród grupy finalistów "Wygraj Sukces 2018" naszą grupę reprezentowali; Ola Kostek i Dominik Tudryn.
Sam udział w finale to WIELKI SUKCES i wyróżnienie!! Wiele pracy, emocji stresu i nerwów kosztowały prezentacje finałowe naszych reprezentantów. Komisja Artystyczna do udziału w Koncercie Galowym zaprosiła i nagrodziła tylko 17 uczestników, wśród których niestety nie było Oli i Dominika. Nowe doświadczenia, znajomości i możliwość konfrontacji z najlepszymi w Polsce młodymi wokalistami, będą zapewne dla nich dużą siłą i motywacją do dalszej pracy nad swoim głosem.

19.09.2018 - Rozdanie stypendiów naukowych i nagród - MCK Leżajsk

W piątkowe popołudnie w sali kameralnej MCK Burmistrz Leżajska osobiście wręczył nagrody i stypendia naukowe dla najzdolniejszej młodzieży z naszego miasta. O oprawę muzyczną uroczystości zadbały nasze "młodsze meritumki" - Zuzia i Julia oraz "przedstawiciele grupy starszej" - Ola i Dominik.

7-9.09.2018 - Leżajskie Targowisko Sztuki

Wraz z nastaniem września, przez trzy dni naszym miastem zawładnęli akrobaci, kuglarze, aktorzy teatrów ulicznych, iluzjoniści i buskersi. Nie zabrakło również koncertów. W rynku oraz na placach przy MCK bardzo wiele się działo. Nasza grupa, oprócz niedzielnego koncertu zaprezentowała się również w barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami naszego miasta. Wiola Bochenek i Zuzia Kopyt świetnie sprawdziły się jako hostessy, Patrycja Tabin zwyciężyła w wyścigu na krzesłach, a Marcel Kotuła wygrał w loterii lot balonem!.

13-15.07.2018 - Wyjazd grupy "MERITUM" na Węgry do Szeged wg. Patrycji Tabin

13 lipca w piątek, wczesnym rankiem, wyruszyliśmy na Węgry.
Mijając przepiękne krajobrazy po kilku godzinach dotarliśmy na granicę polsko-słowacką. Warto dodać, że dla niektórych było to pierwsze przekroczenie granicy. Na Słowacji widoki były również piękne. W szczególności podobały nam się duże pola słoneczników.
Po przekroczeniu kolejnej granicy dojechaliśmy do Budapesztu. Tu czekała nas piękna piesza wycieczka brzegiem Dunaju na górę zamkową, gdzie sporo zobaczyliśmy i zrobiliśmy dużo zdjęć. Zjedliśmy też w restauracji pierwszy węgierski posiłek (ossstryyy..). Po posiłku nastąpiło dalsze zwiedzanie, poczym udaliśmy się w podróż do miasta Szeged. Około godziny 22:00 na ośrodku gdzie się zakwaterowaliśmy zapadła cisza. Wszyscy zmęczeni zasnęli.
Następnego dnia byliśmy wypoczęci i gotowi na nasz popołudniowy koncert. Po zjedzeniu śniadania, które nasi opiekunowie na szczęście zaplanowali dopiero na godz. 10.00, zrobiliśmy próbę na terenie ośrodka. Po zapakowaniu strojów do naszego busa, pojechaliśmy na miejsce gdzie mieliśmy występować. Zostało trochę czasu, więc udaliśmy się do sklepu gdzie kupiliśmy pamiątki. Potem poszliśmy na obiad. Najedzeni znaleźliśmy garderobę, gdzie nastąpiły przygotowania do występu. Na nasz koncert przyszło mnóstwo ludzi, którzy świetnie się bawili. Po wykonaniu wszystkich utworów dostaliśmy ogromne brawa jakich nikt się nawet nie spodziewał. Zadowoleni poszliśmy na kolację i lody!! Na miejskich uliczkach występowali też inni wykonawcy, na których koncertach też byliśmy. Nasza grupa bawiła się najlepiej. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy przy ich muzyce. Późnym wieczorem wróciliśmy do naszego ośrodka i zmęczeni zasnęliśmy.
Trzeci dzień naszego wyjazdu rozpoczął się bardzo ciekawie. Po śniadaniu pojechaliśmy do AQUAPARKU!!!! Było dużo radości, śmiechu i wody..było super!! Bawiliśmy się świetnie, ale niestety wszystko dobre, co się dobrze kończy. To był niestety nasz ostatni dzień pobytu na Węgrzech. Wyruszyliśmy więc w dłuuugą podróż do domu :-)

Patrycja Tabin

8.07.2018 - Lato z MCK

Jest już lato i mamy wakacje, więc mała plenerowa scenka przy MCK w Leżajsku zaczyna tętnić swoim życiem! Każda niedziela to "artystyczna NIESPODZIANKA" dla mieszkańców naszego miasta. Pomimo nisko wiszących chmur i bardzo niepewnej pogody, można było posłuchać dobrej muzyki instrumentalnej w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej w Leżajsku, przeplatanych piosenkami w wykonaniu naszej grupy :-).

26.06.2018 - Zakończenie roku kulturalnego 2017/2018

To zawsze miła i wyjątkowa chwila, kiedy spotyka się razem cała grupa wokalna "Meritum" by podsumować kolejny rok swojej działalności, czyli prawie CZTERDZIESTU występów. Jest dużo śmiechu, słodyczy oraz kwiatów, obowiązkowe są także pamiątkowe zdjęcia.

19.06.2018 - Koncert zespołów MCK w Leżajsku

Koncert zespołów MCK kończący sezon kulturalny 2017/2018, w tym roku odbył się w sali widowiskowej MCK w Leżajsku. Wśród występujących zespołów nie zabrakło oczywiście grupy "MERITUM". Nasz zespół podczas koncertu prezentował się aż siedem razy w występach solowych, duecie i trio. Debiut sceniczny "w barwach" naszego zespołu miała Maja Żuraw :-).

4.06.2018 - Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces 2018" - Przeworsk

Już od godziny ósmej rano w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku rozbrzmiewały dźwięki przeróżnych polskich piosenek śpiewanych na próbach przez młodych artystów z regionu całej południowowschodniej Polski od Zamościa, przez Lubaczów, Tomaszów Lubelski, Krosno, Brzozów, Przemyśl, Jasło i Rzeszów. Od godziny dziesiątej natomiast, rozpoczęły się zmagania konkursowe w eliminacjach do FINAŁU XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki WYGRAJ SUKCES TARNOBRZEG 2018. Spośród 53 przesłuchanych przez jury osób, do ścisłego finału nominację otrzymało TYLKO 12 uczestników. W przesłuchaniach wzięło udział pięcioro członków grupy "Meritum". NOMINACJĘ do FINAŁU otrzymali; Ola Kostek i Dominik Tudryn, a wyróżnienia przyznano dla Pauliny Hejdy i Marcela Kotuły. Serdecznie GRATULUJEMY i zapraszamy wszystkich na FINAŁ FESTIWALU we wrześniu.

29.05.2018 - V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Welcome to - the cinema" - Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku

29 maja w ZSL w Leżajsku odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu leżajskiego. W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać piosenki z filmów, seriali lub bajek. Wśród uczestników konkursu znalazły się dwie "nasze meritumki", które reprezentowały swoje szkoły. Ola Kostek zajęła I miejsce w kategorii gimnazjum, a Ala Leśko zdobyła wyróżnienie w kategorii szkoły średnie. Gratulujemy!.

27.05.2018 - XVII Przegląd Pieśni Maryjnej - Bazylika oo. Bernardynów w Leżajsku

Podczas tegorocznej, siedemnastej już edycji Przeglądu Pieśni Maryjnej, który w tym roku odbył się w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku nie mogło zabraknąć naszego zespołu.
Grupę "Meritum" reprezentowały; Wiola Bochenek, Weronika Kuczek, Agnieszka Witek, Patrycja Tabin, Ola Kostek, Klaudia Żyrek i Ania Kuszaj. Natomiast Julia Baran, Paulina Hejda i Dominik Tudryn wystąpili reprezentując swoje szkoły i parafie.

19.05.2018 - "Noc Muzeów" - Muzeum Ziemi Leżajskiej

19 maja Muzeum Ziemi Leżajskiej już po raz kolejny otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Oprócz możliwości bezpłatnego zwiedzania wszystkich ekspozycji , na przybyłych gości czekały regionalne potrawy, wystawy wyrobów rękodzielniczych oraz scena rozbrzmiewająca od wczesnych godzin popołudniowych muzyką i śpiewem. Na krótko przed koncertem gwiazdy wieczoru, Stana Borysa dla gromadzącej się na placu publiczności, w krótkim recitalu zaprezentowała się nasza grupa :-).

18.05.2018 - Spektakl muzyczny "Nasza jest noc" - Muzeum Ziemi Leżajskiej

W piątkowy wieczór na placu przy Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się premiera spektaklu muzycznego "Nasza jest noc" przygotowanego przez GOK w Giedlarowej, w którym udział wzięły nasze dwie wokalistki: Patrycja Tabin i Weronika Jeleśniański, wcielając się w kilka ról. Podczas spektaklu usłyszeć można było bardzo znane piosenki z lat 20 i 30 ubiegłego wieku, m.in: "Seksapil", "Ada to nie wypada", "Ach śpij kochanie".

7.05.2018 - Dzień Powiatu Leżajskiego - Muzeum Ziemi Leżajskiej

Tegoroczne obchody Dnia Powiatu oraz ceremonia wręczenia Nagrody Przyjaciela Powiatu Leżajskiego odbyły się Muzeum Ziemi Leżajskiej. Dzień Powiatu Leżajskiego jest także okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego młodzieży z terenu powiatu. Umiejętnościami wokalnymi popisała się przed uczestnikami wydarzenia Grupa Wokalna MERITUM, działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Kostek, Patrycja Tabin, Weronika Kuczek, Klaudia Żyrek oraz Dominik Tudryn.

26.04.2018 - Eliminacje wstępne XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES - Tarnobrzeg 2018" - Przeworsk

26 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku odbyły się eliminacje wstępne XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES - Tarnobrzeg 2018".Spośród 53 zgłoszonych do przesłuchań osób, do następnego etapu konkursu nominację otrzymało TYLKO 13 uczestników, z czego 5 nominacji przypadło solistkom i solistom Grupy Wokalnej MERITUM. Nominacje otrzymali; Marcel Kotuła, Paulina Hejda, Aleksandra Kostek, Patrycja Tabin i Dominik Tudryn. Jury przyznało również wyróżnienia. Dla naszej grupy przypadło ich aż 5, a otrzymali je; Zuzanna Jajak, Julia Baran, Paweł Pędziwiatr, Wioletta Bochenek i Weronika Kuczek. Serdecznie gratulujemy!!!

24.04.2018 - Dzień Technika w ZSL Leżajsk

Dzień Technika w ZSL w Leżajsku, to rodzaj "dni otwartych szkoły", gdzie uczniowie i nauczyciele zachęcają uczniów gimnazjów do skorzystania w najbliższej przyszłości z oferty edukacyjnej szkoły. Agnieszka Witek i Ania Kuszaj, jako uczennice ZSL w Leżajsku wzięły udział w oprawie artystycznej imprezy, a gościnnie wystąpiła z nimi Ola Kostek.

23.03.2018 - Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej - Rzeszów

W czwartej edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej, który odbył się 23 marca 2018r w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie, wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Wśród uczestników konkursu znalazły się "dwie meritumki" Paulina Hejda i Wernika Kuczek, które podczas konkursowych prezentacji reprezentowały swoje szkoły. Weronika Kuczek w swojej kategorii wiekowej zdobyła III miejsce, a Paulina Hejda I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

20.03.2018 - XXX Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Love Me Tender" - Jasło

W przeddzień pierwszego dnia wiosny, w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się jubileuszowy, XXX Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Love Me Tender". Do finału konkursu na podstawie nadesłanych nagrań zakwalifikowało się dokładnie 50 solistek i solistów z województwa podkarpackiego. Naszą grupę w kategorii gimnazjum reprezentowała Ola Kostek, a w kategorii szkół średnich Weronika Jeleśniański.

12.02.2018 - Zakończenie projektu "Trening Czyni Mistrza" - Wola Zarczycka

Uroczyste otwarcie mieszkań treningowych dla osób z niepełnosprawnością ruchową z naszego województwa w Woli Zarczyckiej, realizowanego w ramach projektu "Trening Czyni Mistrza" nie mogło obejść się bez oprawy artystycznej. Tematycznie dobrane piosenki w wykonaniu Patrycji, Klaudii, Weroniki i Oli dopełniły całości uroczystości. Gościnnie z naszymi dziewczynami po raz kolejny wystąpił Dominik Tudryn.

28.01.2018 - Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek grupy "MERITUM" w Starej Jastrząbce

Stara Jastrząbka, to malowniczo położona miejscowość w Małopolsce, gdzie zaproszono Grupę Wokalna "MERITUM" działającą przy MCK w Leżajsku. Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali, w świątecznej atmosferze odbył się Noworoczny Koncert, podczas którego zaprezentowały się miejscowe zespoły. Można było obejrzeć jasełka, posłuchać śpiewu chóru oraz bić brawo dla tańczących najmłodszych uczestników koncertu. Grupa "MERITUM" jako "gość" godzinnym koncertem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych dopełniła całości tego wydarzenia.

26.01.2018 - Kolędowanie z Czytelnikami w Bibliotece Publicznej w Leżajsku

Pod koniec stycznia jak co roku, w Bibliotece Publicznej w Leżajsku jest okazja do wspólnego śpiewania kolęd. Podczas tego wieczoru, Grupę Wokalną "MERITUM" działającą przy MCK w Leżajsku w "świątecznym recitalu" reprezentowały najstarsze wokalistki; Ewelina Brudniak, Weronika Jeleśniański i Ewelina Wiatr.

23.01.2018 - "Koncert dla Babci i Dziadka" cz.2 - MCK Leżajsk

Podczas drugiej części koncertu "Dla Bliskich i Znajomych", tak jak i w części pierwszej, nie zabrakło pozytywnych emocji płynących ze sceny w stronę widowni za sprawą tańca, muzyki i śpiewu. Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami. Grupę "Meritum" podczas koncertu reprezentowały: Paulina, Maja, Julia, Wiktoria, Lila, Patrycja, Weronika i Klaudia. :)

22.01.2018 - "Koncert dla Babci i Dziadka" cz.1 - MCK Leżajsk

"Koncert dla Babci i Dziadka" to zawsze w MCK wyjątkowe wydarzenie i święto, ponieważ na widowni zasiada najbardziej wdzięczna i szczera w swoich reakcjach publiczność na świecie. Tak było i tym razem. Widzowie nie szczędzili braw dla występujących na scenie młodych artystów. Podczas pierwszej części koncertu "Meritum" reprezentowali na scenie: Marcel, dwie Zuzie i Wiola.

21.01.2018 - Wielkie i Małe Kolędowanie - Kościół Farny w Leżajsku

Podtrzymując wieloletnią tradycję, zespoły działające przy MCK w Leżajsku wspólnie kolędowały w Kościele Farnym w Leżajsku. Rozpoczęcie koncertu przypadło w udziale młodszym i starszym wokalistkom grupy "Meritum", które zaprezentowały wszystkim zgromadzonym dwie kolędy; "Gwiazdki świecą nad stajenką" oraz "Gdy się Chrystus rodzi".

19.01.2018 - Choinka zorganizowana przez Urząd Miejski w Leżajsku

Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, które odbyło się w atrium tanecznym MCK nie mogło obyć się bez udziału naszych "meritumek".
Najmłodsze wokalistki naszej grupy: Paulina, Maja, Wiktoria, Julia, Zuzia, oraz przebrany za mikołaja Marcel - "jedyny mężczyzna" w tym gronie, dzielnie wspomagali Świętego Mikołaja we wspólnej zabawie śpiewając i tańcząc. Swój debiut "w barwach Meritum" podczas choinki miała Julia Baran :-) Gratulujemy.

22.12.2017 - Wigilia pod Ratuszem

22 grudnia wczesnym popołudniem po raz drugi w Leżajsku odbyła się Wigilia na którą władze naszego miasta zaprosiły mieszkańców.
Wszyscy którzy przybyli na uroczystość mogli wspólnie przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz skosztować wigilijnych potraw.
Nie zabrakło także kolęd w wykonaniu młodzieży z leżajskich szkół oraz naszych najstarszych "meritumek" Eweliny, Marty i Ewelki.

15.12.2017 - Jarmark Świąteczny

Na placu przy MCK już 15 grudnia zapachniało świętami, za sprawą Jarmarku Świątecznego. Regionalne potrawy, nalewki, ozdoby świąteczne i choinki, to wszystko można było zobaczyć, skosztować lub kupić w rytm rozbrzmiewających kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Wśród kolędników nie zabrakło oczywiście grupy "MERITUM".

3.12.2017 - Powiatowy Konkurs Piosenki "MIKOŁAJ" w Kuryłówce

Aby wystąpić w finale Powiatowego Konkursu Piosenki "MIKOŁAJ" w Kuryłówce, najpierw należy przejść eliminacje, w których w tym roku wzięło udział około 50 młodych wokalistek i wokalistów z terenu naszego powiatu.
Do finału konkursu zaproszono już tylko 18 uczestników wśród których znalazły się trzy osoby należące do grupy "MERITUM" działającej przy MCK w Leżajsku. Marcel Kotuła reprezentował nasz zespół, a Paulina Hejda i Aleksandra Kostek wystąpiły "w barwach swoich szkół".
Po ogłoszeniu werdyktu przez jury radość całej trójki była WIELKA! Ola zajęła II miejsce w najstarszej kategorii wiekowej, Marcel I miejsce w najmłodszej kategorii, a Paulina zdobyła GRAND PRIX FESTIWALU.
Serdecznie gratulujemy!

24.11.2017 - Festiwal teatralny "Otwarcie" - koncert zespołu "za5pierwsza"

Po recitalu z cyklu "Przed Premierą" we Wrocławskim Teatrze Piosenki, zespół "naszej meritumki" Eweliny Brudniak wystąpił w MCK w Leżajsku w koncercie w ramach festiwalu teatralnego "Otwarcie".
Gorące przyjęcie przez publiczność oraz wielka energia i dojrzałość muzyczna płynąca ze sceny wraz z dźwiękami i słowami piosenek wykonywanych przez zespół "za5pierwsza" stają się już standardem podczas ich koncertów. Nie obyło się więc bez aż DWÓCH bisów :)

18.11.2017 - Otwarcie ekspozycji historycznej w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Po dwóch miesiącach intensywnych prac zakończono modernizację stałej a zarazem najważniejszej ekspozycji Muzeum Ziemi Leżajskiej, tj. Ekspozycji Historycznej Miasta i Regionu. Uroczyste otwarcie wymagało oczywiście odpowiedniej, tematycznie dopasowanej oprawy muzycznej, którą zapewniły najstarsze wokalistki grupy "Meritum"; Ola, Ala, Weronika, Agnieszka i Ania, a gościnnie wystąpił z nimi nasz zaprzyjaźniony wokalista Dominik Tudryn.

14.11.2017 - Recital Zespołu "za5pierwsza"

Zespół "Za5pierwsza" powstał całkiem niedawno z inicjatywy "naszej meritumki" Eweliny Brudniak. Oprócz Eweliny zespół tworzą; pianista Tomasz Miazga oraz grający na saksofonie, klarnecie i cymbałkach Łukasz Grabowski.
Swój pierwszy recital zespół zaprezentował w sali kameralnej MCK w Leżajsku dla młodzieży z leżajskiego liceum. Mocne brawa i gorące przyjęcie artystów potęgował fakt, iż Ewelina i Tomasz są absolwentami ZSL w Leżajsku.
Występ przed leżajską młodzieżą był dla zespołu "Za5pierwsza" także sprawdzianem przed bardzo ważnym koncertem z cyklu "PRZED PREMIERĄ" w Teatrze Piosenki we Wrocławiu. Jak sama nazwa mówi, ta cykliczna impreza promuje twórczość młodych i nieznanych (jeszcze!!!) artystów.
To wielka szansa dla zespołu, więc my mocno trzymamy kciuki za Ewelinę, Tomka i Łukasza :).

17.10.2017 - Rozdanie nagród Starostwa Powiatowego w Leżajsku

Tradycja przyznawania nagród przez Powiat Leżajski w dziedzinie kultury, sportu oraz w dowód uznania osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych liczy sobie już kilkanaście lat.
Wymaga więc odpowiedniej oprawy artystycznej, o którą w tym roku zadbała Weronika Jeleśniański z Grupy Wokalnej "Meritum" działającej w Miejskim Centrum Kultury oraz nasz zaprzyjaźniony wokalista Dominik Tudryn.

12.10.2017 - Dzień Nauczyciela w ZSL w Leżajsku

Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku w tym roku przyjęły formę koncertu, który ze względu na ilość odbiorców odbył się aż trzy razy w jednym dniu, niczym kinowe seanse zapełnione widownią "po brzegi" do ostatniego miejsca.
Życzeniom, skeczom i wierszom towarzyszyły piosenki w wykonaniu naszych "meritumek" Ali, Agnieszki i Ani, które są uczennicami szkoły. Gościnnie w "Trójcy" z Anią i Agnieszką wystąpiła Ola z gimnazjum w Sarzynie.

17.09.2017 - Jarmark Kapuściany w Wierzawicach

Nie zawsze występuje się na pięknych scenach i podczas pięknej pogody. Podczas Jarmarku Kapuścianego w Wierzawicach aura nie sprzyjała a scena była...skromna ;-).
Było chłodno i padał deszcz, ale pyszne potrawy przygotowane na tę okazję oraz muzyka taniec i śpiew pomogły wszystkim mile spędzić czas.

15.09.2017 - Rozdanie Stypendiów

W piątkowe popołudnie w sali kameralnej MCK Burmistrz Leżajska osobiście wręczył stypendia naukowe dla najzdolniejszej młodzieży z naszego miasta.
O oprawę muzyczną uroczystości zadbały nasze "młodsze meritumki" - Zuzia i Paulina.

8-10.09.2017 - "Leżajskie Targowisko Sztuki"

W słoneczny wrześniowy weekend odbyła się druga edycja imprezy pod nazwą "Leżajskie Targowisko Sztuki".
Zarówno na leżajskim rynku jak i wokół MCK pojawili się akrobaci, buskersi, iluzjoniści a także aktorzy prezentujący plenerowe widowiska teatralne. Nie zabrakło także kiermaszy, pokazów, fireshow, kina "pod chmurką" oraz koncertów muzycznych, w których naturalnie wystąpiły również "nasze meritumki" - Patrycja, Klaudia, Weronika, Agnieszka, Ola, Ania, Ala, Mirka i nasz "męski rodzynek" Marcel.

2.09.2017 - Piknik Solidarności

W sobotnie popołudnie na stadionie sportowym w Leżajsku rozpoczął się piknik rodzinny. Było wiele atrakcji dla dzieci, stoisk z przeróżnymi potrawami i napojami.
Nas oczywiście najbardziej interesowała duża plenerowa scena, na której przed koncertem gwiazdy wieczoru - zespołem "KSU" wystąpiły młodsze i starsze wokalistki "MERITUM".

8-10.08.2017 - Wycieczka w Tatry i Pieniny

Relacja z wycieczki Patrycji Tabin

1 Dzień.
8 sierpnia, wczesnym rankiem wyruszyliśmy na naszą wspaniałą ZESPOŁOWĄ wycieczkę w Tatry i Pieniny.
Pan kierowca był bardzo miły, dlatego droga minęła nam zarówno szybko, jak i wesoło. Po dojechaniu na miejsce, do miejscowości Murzasichle szybko przygotowaliśmy się na naszą pierwszą wyprawę w góry.
Malownicze miejsca, górskie polany i łąki zachwycały wszystkich, ale dopiero po wyjściu na szczyt zwany "Gęsią Szyją", widok który ujrzeliśmy wszystkich oczarował. Było przepięknie, więc postanowiliśmy zrobić sobie dłuższy postój i małą sesję zdjęciową. Następny przystanek naszej wycieczki to "Rusinowa Polana", na której to mieliśmy mały piknik, a dodatkową atrakcją było stado owiec które do nas zawitało. Po zejściu na parking, pojechaliśmy na pyszny obiad i wróciliśmy do miejsca zakwaterowania.
Tak zakończył się nasz pierwszy dzień wyprawy w Tatry.

2 Dzień.
Rano wszyscy zjedli przepyszne kanapki zrobione przez najmłodsze uczestniczki wycieczki i przygotowali się do wyjścia w malownicze rejony Czerwonych Wierchów.
Zaczynając przygodę z naturą wszyscy byli pełni energii. Tym razem trasa nie była prosta, ale wszyscy dzielnie doszli do najtrudniejszego punktu wymagającego od uczestników wspinania się przy pomocy łańcuchów przytwierdzonych do skał. Było to nie lada wyzwanie, ale wszyscy z niemałym dreszczykie dzielnie sobie poradzili. Widok przepaści nad którą się wspinaliśmy dodawał siły i adrenaliny.
Gdy już doszliśmy na sam szczyt o tajemniczej nazwie "Małołączniak" znaleźliśmy się na wysokości 2096m n.p.m. Widok jaki ujrzeliśmy był wart tej długiej i męczącej drogi. Przed nami rozciągała się piękna panorama Tatr Wysokich oraz Tatr Słowackich, więc postanowiliśmy sobie zrobić przerwę na piknik. Schodząc natknęliśmy się na stado kozic które prawie "pozowały" do zdjęć :-). Natomiast to co zobaczyliśmy chwilę później zmroziło krew w żyłach wszystkim uczestnikom wycieczki. W odległości około 30 - 40 metrów od szlaku, niedźwiedzica z dwoma małymi z wielkim apetytem zajadała borówki, na szczęście nie zwracając na nas większej uwagi. Po cichutku więc oddaliliśmy się.
Gdy doszliśmy do końca trasy pojechaliśmy na kolacje, wróciliśmy do naszego ośrodka i wszyscy zmęczeni położyli się szybciutko spać.

3 Dzień.
To był niestety nasz ostatni dzień wycieczki. Wykwaterowaliśmy się i pojechaliśmy w Pieniny na naszą ostatnią atrakcję wycieczki, którą był spływ Dunajcem.
Stojąc w kolejce po bilety dziewczyny wysmarowały się różnymi olejkami, ponieważ słońce prażyło niemiłosiernie. Kupiliśmy bilety, dostaliśmy numer tratwy; 662 którą zaraz mieliśmy popłynąć. Zajmując miejsca na łodzi na niebie pojawiły się ciemne chmury z których jak później się okazało zaczęło padać, a że już płynęliśmy i nurt wody niósł nas w nieznane, nie mogliśmy nic innego zrobić jak założyć płaszcze przeciwdeszczowe.
Nagle coś wpadło do wody, raz drugi i trzeci..a potem to już nikt nie liczył! Okazało się, że był to grad wielkości małych jajeczek, który zaczął nas mocno bombardować. Wszyscy chronili się jak mogli. Na szczęście "Nasi Dzielni Flisacy" dobili do brzegu, aby schronić się, jak się okazało w domu jednej ze słowackich rodzin. Pani Gospodyni bardzo miło nas przyjęła.
Gdy pogoda się poprawiła i wyszło słońce ruszyliśmy dalej w drogę. Płynąc przełomem Dunajca, słuchaliśmy ciekawostek o wszystkich miejscach które mijaliśmy. Gdy dopłynęliśmy do końca wszyscy byli zadowoleni.
I tak zakończył się ostatni, ale bardzo emocjonujący dzień naszej wycieczki.

9.07.2017 - "Lato z MCK"

Lato z MCK to cykl koncertów, które odbywają się w lipcu i sierpniu w każdą niedzielę na placu przy MCK w Leżajsku. W drugą niedzielę wakacji oprócz innych atrakcji, dla zgromadzonej publiczności zaśpiewały; Patrycja, Weronka i Klaudia, a gościnnie "w barwach Meritum" wystąpiła Izabela Tabin.

27.06.2017 - Zakończenie roku szkolnego

Wraz z początkiem wakacji grupa wokalna "MERITUM" zakończyła swoją działalność w roku kulturalnym 2016/2017.
Podczas wspólnego spotkania i rozdania dyplomów była okazja do podsumowania całorocznej działalności naszej grupy podczas około CZTERDZIESTU WYSTĘPÓW I KONCERTÓW. Po rozdaniu dyplomów, tradycyjnie nie obyło się bez krótkiej sesji foto.

21-22.06.2017 - Finał XXII Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2017"

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku, już po raz dwudziesty drugi do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w całej Polsce przystąpiło 2354 młodych wokalistek i wokalistów.
Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się tylko nieco ponad 630 wykonawców.
Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym. W tym roku tylko 135 wykonawców z tak dużej początkowo grupy młodych artystów miało okazję zaprezentować swoje umiejętności w przesłuchaniach finałowych na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Wśród grupy finalistów "Wygraj Sukces 2017" znalazła się wokalistka grupy "MERITUM" działającej przy MCK w Leżajsku, Weronika Jeleśniański, której akompaniował zespół muzyczny w składzie; Tomasz Miazga - fortepian, Wojciech Grzywna - gitara basowa i Grzegorz Kycia - puzon.
Sam udział w finale to WIELKI SUKCES i wyróżnienie!! Wiele pracy, emocji stresu i nerwów kosztowały prezentacje finałowe Weronikę i zespół.
Nowe doświadczenia, znajomości i możliwość konfrontacji z najlepszymi młodymi artystami na polskiej scenie wokalnej, będą zapewne dla nich dużą siłą i motywacją do dalszej pracy.

20.06.2017 - Koncert zespołów artystycznych MCK w Leżajsku

Kiedy zbliżają się wakacje, od razu widać to na twarzach dzieci i młodzieży.
Tak właśnie było podczas koncertu naszych zespołów, który odbył się kilka dni przed rozpoczęciem wakacji na placu przy MCK w Leżajsku. Było kolorowo, wesoło, śpiewnie i tanecznie. :)

17.06.2017 - 50 lat Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Leżajsku

Jubileusz 50lecia istnienia i działalności Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Leżajsku, to duże święto dla wszystkich pracowników i dyrekcji tej bardzo znanej w naszym regionie instytucji.
Była więc okazja do wspomnień, podsumowań, składania życzeń oraz wielu wzruszeń i wspólnego świętowania. Nie zabrakło również programu artystycznego, w którym wystąpiły najstarsze nasze wokalistki: Weronika i Ewelina, a akompaniowali im nasi zaprzyjaźnieni muzycy: Tomasz Miazga, Wojciech Grzywna i Łukasz Grabowski.

31.05.2017 - Półfinały Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" - MDK Przeworsk

>Mamy nominację do FINAŁU!!! ;) Spośród 46 przesłuchanych przez jury osób, do ścisłego finału "WYGRAJ SUKCES" nominację otrzymało TYLKO 10 uczestników.
Spośród 5 solistek "Meritum" biorących udział w przesłuchaniach, wyróżnione zostały Alicja Leśko i Zuzanna Kopyt, a NOMINACJĘ do FINAŁU otrzymała Weronika Jeleśniański. Weronice w Tarnobrzegu (tak jak i podczas eliminacji) będzie akompaniował zespół muzyczny w składzie: Tomasz Miazga, Wojciech Grzywna i Grzegorz Kycia.

25.05.2017 - IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku

W słoneczne majowe przedpołudnie, aula Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku przez kilka godzin rozbrzmiewała dźwiękami znanych przebojów z lat 80-tych. Wszystko to za sprawą czwartej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.
Wśród wykonawców znalazły się trzy "nasze meritumki": Patrycja Tabin, Ola Kostek i Weronika Jeleśniański, które na konkursie reprezentowały swoje szkoły. Ich występy zostały wysoko ocenione i nagrodzone przez konkursowe jury.
Ola zajęła I miejsce w kat. gimnazjum oraz dostała zaproszenie na występ podczas "Wieczoru z Piosenką Francuską" do Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie. Weronika natomiast, zajmując I miejsce w kat. szkoły średnie i I miejsce w kat. zespoły, wraz z zespołem B-17 w przyszłym roku wystąpi w Międzynarodowym Festiwalu "Carpatia" w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy! :-).

20.05.2017 - Noc Muzeów

Muzeum Ziemi Leżajskiej już po raz kolejny otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Oprócz możliwości bezpłatnego zwiedzania wszystkich ekspozycji, na przybyłych gości czekały regionalne potrawy, wystawy wyrobów rękodzielniczych oraz scena rozbrzmiewająca od wczesnych godzin popołudniowych muzyką i śpiewem. Wokalistki "Meritum" miały w tym swój spory udział, prezentując się publiczności w prawie godzinnym koncercie :-).

10.05.2017 - Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

W majowe popołudnie gościem leżajskiej biblioteki była młoda, utalentowana pisarka Olga Rudnicka. Pomimo bardzo młodego wieku, na swoim koncie posiada już 14 napisanych książek o tematyce kryminalnej.
Pani Olga okazała się osobą z dużym poczuciem humoru i bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania. Uzupełnieniem były oczywiście odpowiednio dobrane piosenki zaśpiewane przez Alę, Marcela i Olę. Dla Oli Kostek był to pierwszy występ "w barwach Meritum"

6.05.2017 - "Przystanek Rynek"

Pomimo chłodu i niezbyt sprzyjającej pogody, po raz pierwszy w tym roku na małej scence plenerowej w naszym rynku zrobiło się głośno, śpiewnie i tanecznie.
Dla mieszkańców naszego miasta zatańczyła grupa "Leżajski Breaking", a zaśpiewała oczywiście Grupa Wokalna "Meritum". Swój debiut sceniczny podczas występów miał kolejny "Męski Rodzynek" w naszej grupie; Paweł Pędziwiatr :)

24.04.2017 - Eliminacje wstępne XXII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES - Tarnobrzeg 2017" - Przeworsk

24 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku odbyły się eliminacje wstępne XXII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES - Tarnobrzeg 2017".
Spośród 38 przesłuchanych przez jury osób, do następnego etapu konkursu nominację otrzymało TYLKO 10 uczestników, z czego 5 nominacji przypadło solistkom Grupy Wokalnej MERITUM.
Nominacje otrzymały; Paulina Hejda, Zuzanna Kopyt, Patrycja Tabin, Weronika Jeleśniański i Alicja Leśko. Wyróżniony natomiast został Marcel Kotuła. Serdecznie gratulujemy!! Podczas eliminacji po raz pierwszy na scenie wystąpił i akompaniował Weronice Jeleśniański zespół muzyczny w składzie; Tomasz Miazga, Wojciech Grzywna i Grzegorz Kycia.

30.03.2017 - "Przedszkolada" - FOK Leżajsk

W pięknej sali widowiskowej Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku, najmłodsi artyści z przedszkoli z naszego powiatu prezentowali na scenie swoje umiejętności teatralne. W czasie oczekiwania na werdykt jury, dla niezwykle wdzięcznej publiczności zaśpiewali; Paulina, Wiktoria, Zuzia oraz Marcel :))

20.02.2017 - Koncert "Szkoła marzeń"

W sali widowiskowej MCK w Leżajsku już po raz trzeci, nasze gimnazjum miejskie zorganizowało koncert promujący działalność szkoły.
Wokalistki "Meritum" Weronika Kuczek i Klaudia Żyrek, które są również uczennicami tejże szkoły wraz z Patrycją Tabin (uczennicą gimnazjum w Wierzawicach) podczas koncertu miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością.
Na uwagę zasługuje udział w koncercie Klaudii Żyrek, która zaśpiewała w trio i w duecie oraz zagrała także w duecie gitarowym!

19.02.2017 - Leżajski Festiwal Podróży "Świata Ciekawi"

Po raz pierwszy w Leżajsku odbył się dwudniowy Festiwal Podróży "Świata Ciekawi". Przez dwa dni w sali kameralnej MCK można było posłuchać bardzo ciekawych opowieści o podróżach po świecie, ilustrowanych zdjęciami i filmami.
Nie mogło również zabraknąć odpowiedniej muzyki. W drugim dniu festiwalu koncertował nasz serdeczny przyjaciel, wybitny muzyk grający na fletni pana Dumitru Harea z Rumuni, a akompaniował mu na akordeonie Andrij Melnyk ze Lwowa. Dumitru Harea, to wspaniały artysta a jednocześnie bardzo wrażliwy i skromny człowiek, którego najstarsze wokalistki "Meritum" poznały podczas wspólnych koncertów w Warszawie i Gdyni z zespołem "Czerwone Gitary".
Nie mogło się więc obejść bez niespodzianki. Weronika i Ewelina przygotowały i wspólnie z artystami wykonały podczas koncertu dwie bardzo znane ludowe pieśni rumuńskie...warto tylko nadmienić, że oklaski trwały baaardzo długo :-).

13.02.2017 - "Koncert dla Bliskich i Znajomych" cz. 2.

Podczas drugiej części koncertu "Dla Bliskich i Znajomych", tak jak i w części pierwszej, nie zabrakło pozytywnych emocji płynących ze sceny w stronę widowni za sprawą tańca, muzyki i śpiewu.
Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami przez publiczność, która po brzegi wypełniła tego wieczoru salę widowiskową naszego domu kultury.
Grupę "Meritum" podczas koncertu reprezentowały: Lila, Wiktoria, Paulina, Wiola i Zuza.

6.02.2017 - "Koncert dla Bliskich i Znajomych" cz. 1.

"Koncert dla Bliskich i Znajomych" to zawsze w MCK wydarzenie i święto, podczas którego na widowni zasiadają: rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie występujących, czyli najbardziej wdzięczna i szczera w swoich reakcjach publiczność.
Tak było i tym razem. Widzowie nie szczędzili braw dla występujących na scenie młodych artystów.
Podczas pierwszej części koncertu, "Meritum" reprezentowały młodsze wokalistki grupy: Zuzia, Patrycja, Weronika i Klaudia oraz Marcel, nasz "męski rodzynek" w zespole :-)

22.01.2017 - Wielkie i Małe Kolędowanie

W mroźny styczniowy niedzielny wieczór, Kościół Farny w Leżajsku rozbrzmiewał pięknymi mniej lub bardziej znanymi polskimi kolędami wykonywanymi przez zespoły artystyczne działające przy MCK w Leżajsku.
Rozpoczęcie koncertu przypadło w udziale młodszym i starszym wokalistkom grupy "Meritum", które zaprezentowały wszystkim zgromadzonym dwie kolędy; "Tylko jedna jest tako noc" oraz "Mędrcy Świata Monarchowie".

21.01.2017 - Choinka zorganizowana przez Urząd Miejski w Leżajsku

Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, które odbyło się w atrium tanecznym MCK nie mogło obyć się bez udziału naszych "meritumek".
Młodsze wokalistki naszej grupy: Wiktoria, Zuzia, Paulina i Patrycja oraz Marcel - "jedyny mężczyzna" w Meritum, dzielnie wspomagali Świętego Mikołaja we wspólnej zabawie śpiewając i tańcząc dla dzieci z naszego miasta.

15.01.2017 - 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym wyjątkowym mroźnym styczniowym dniu już po raz 25 w całej Polsce małe i duże sceny rozświetliły się kolorowymi światłami i zabrzmiały muzyką i śpiewem.
Również w Leżajsku koncerty dla W.O.Ś.P. to wieloletnia tradycja. Podtrzymują ją także wokalistki "MERITUM", dokładając co roku do tejże imprezy swoją "małą cegiełkę".

14.01.2017 - Jubileusz 50 lecia Spółdzielni Mieszkaniowej w Leżajsku

Jubileusz 50 lecia istnienia i działalności Spółdzielni Mieszkaniowej w Leżajsku uświetniły swoimi występami zespoły artystyczne działające przy MCK. W wykonaniu "Meritum" nie zabrakło tematycznie dobranych piosenek, oraz popularnej "jubileuszowej" piosenki ze znanego polskiego serialu, która tym razem rozpoczęła się słowami "50 lat minęło." :)

23.12.2016 - Wigilia pod leżajskim Ratuszem

23 grudnia w godzinach popołudniowych po raz pierwszy w Leżajsku odbyła się Wigilia na którą władze naszego miasta zaprosiły wszystkich mieszkańców.
Uczestnicy tego świątecznego spotkania mogli wspólnie przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz skosztować wigilijnych potraw. Nie zabrakło także kolęd.
Wokalistki "Meritum", pomimo mroźnej aury prawie godzinę swoim śpiewem umilały wszystkim to wyjątkowe spotkanie.

16.12.2016 - Jarmark Świąteczny

W Leżajsku już w połowie grudnia mocno zapachniało świętami, a to za sprawą Świątecznego Jarmarku, który 15 i 16 grudnia odbył się na placu przy MCK.
Świąteczne ozdoby i stroiki, choinki, regionalne potrawy i nalewki, to wszystko można było zobaczyć, skosztować i kupić w rytm rozbrzmiewających ze sceny kolęd i świątecznych piosenek.
Wśród kolędników nie zabrakło oczywiście naszych "meritumek", które pomimo mrozu CAŁYM ZESPOŁEM swoim śpiewem dzielnie umilały wszystkim świąteczne zakupy

10.12.2016 - 17 Międzypowiatowy Konkurs Kultury Muzycznej - Sokołów Młp.

W ramach XVII Międzypowiatowego Konkursu Kultury Muzycznej w Sokołowie Małopolskim, przez cały dzień sala widowiskowa tamtejszego ośrodka kultury wypełnona była młodymi artystami z terenu naszego województwa.
Soliści, instrumentalisci, zespoły wokalne i istrumentalne to treść 84 prezentacji których bardzo uważnie i cierpliwie wysłuchało w ciągu całego dnia konkursowe jury.
Jak okazało się podczas ogłoszenia werdyktu, wokalistki grupy "Meritum" w swoich kategoriach wiekowych zostały dobrze zapamiętane ocenione i nagrodzone przez jurorów. Agnieszka Witek zajęła III miejsce, Patrycja Tabin i Weronika Jeleśniański II miejsce, a Zuzia Jajak miejsce I. Serdecznie gratulujemy dobrej pracy i sukcesu "naszym Meritumkom"

11.11.2016 - Koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

W tym roku koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości zyskał rangę koncertu powiatowego. Na scenie wspólnie wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, zespoły działające przy MCK oraz gościnnie, zaprzyjaźniony z grupą "Meritum" Dominik Tudryn.

25.10.2016 - Sławomir Koper - spotkanie autorskie - Biblioteka Miejska w Leżajsku.

"W swoich książkach ukazuje historię z ludzką twarzą, nie unikając drażliwych tematów", tak w jednym zdaniu można określić nietuzinkową osobowość gościa spotkania.
Jego barwne opowieści o życiu znanych aktorów polityków i artystów intrygują, ciekawią i dają do myślenia.
Cóż można dodać więcej..muzyka łagodzi obyczaje..i tak było tego wieczoru za sprawą oprawy muzycznej spotkania w wykonaniu Agnieszki, Ani i Weroniki z Grupy Wokalnej "Meritum".

23.09.2016 - Spotkanie z Eduardo Góralem.

23-go września w Muzeum Ziemi Leżajskiej miała miejsce niecodzienna uroczystość. Eduardo Góral, Argentyńczyk mający w Polsce rodzinne korzenie odebrał z rąk Wicestarosty Leżajskiego akt nadania Polskiego Obywatelstwa.
W czasie spotkania, na które Eduardo przybył wraz z żoną Mirtą i synem Diego nie obyło się bez wzruszeń za sprawą pięknego programu artystycznego.
Nasze "meritumki" podczas "międzynarodowego występu" reprezentowały nasz kraj i miasto, swoje szkoły a także MCK w Leżajsku.

19.09.2016 - Rozdanie stypendiów naukowych

W poniedziałkowe popołudnie w sali kameralnej MCK Burmistrz Leżajska osobiście wręczył stypendia naukowe dla najzdolniejszej młodzieży z naszego miasta. O oprawę artystyczną uroczystości zadbały nasze najstarsze "meritumki"; Weronika, Magda i Mirka.

9-11.09.2016 - Leżajskie Targowisko Sztuki

Takiej imprezy w Leżajsku jeszcze nie było. Na rynku i ulicach naszego miasta jak również na placach przed i za MCK pojawili się akrobaci, buskersi, iluzjoniści a także aktorzy prezentujący plenerowe widowiska teatralne.
Nie zabrakło również kiermaszy, pokazów, fireshow, kina "pod chmurką" oraz koncertów muzycznych, w których naturalnie nie mogło zabraknąć naszej grupy "MERITUM". Dziewczyny świetnie zaprezentowały się zarówno na scenie jak i podczas barwnego korowodu, który rozpoczął trzydniowy festiwal..

21.08.2016 - Lato z MCK

W kolejnej edycji niedzielnych wakacyjnych spotkań pod hasłem "Lato z MCK" nasze "meritumki" miały okazję zaprezentować się na scenie w nietypowym składzie. Oprócz Zuzi Jajak, Patrycji Tabin, Weroniki Kuczek, Klaudii Żyrek i Zuzi Kopyt gościnnie "w barwach Meritum" wystąpiły Iza Tabin oraz Natalia Piątek.

1.08.2016 - Koncert z okazji 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Rzeszowskim Rynku.

W 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na Rzeszowskim Rynku w koncercie patriotycznym wystąpiła Orkiestra 20-go Pułku Ułanów wraz z najstarszymi wokalistkami "Meritum". Kulminacyjnym momentem koncertu było wykonanie tuż przed godziną 17.00 piosenki tytułowej z filmu "Miasto 44".

31.07.2016 - Koncert Orkiestry Michała Grzywny w ramach cyklu koncertów "Lato z MCK"

W przeddzień 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na scenie plenerowej przed MCK, dla leżajskiej publiczności w programie patriotycznym wystąpiła Orkiestra 20-go Pułku Ułanów wraz z naszymi solistkami Eweliną Wiatr i Eweliną Brudniak.

28.06.2016 - Zakończenie roku w Meritum

Wraz z początkiem wakacji grupa wokalna "MERITUM" zakończyła swoją działalność w roku kulturalnym 2015/2016. Podczas wspólnego spotkania i rozdania dyplomów była okazja do podsumowania całorocznej działalności naszej grupy podczas około CZTERDZIESTU WYSTĘPÓW I KONCERTÓW. Po rozdaniu dyplomów, tradycyjnie nie obyło się bez krótkiej sesji foto :)

20.06.2016 - Koncert zespołów MCK

Koncert zespołów MCK kończący sezon kulturalny 2015/2016, w tym roku odbył się w Sali widowiskowej MCK w Leżajsku. Wśród występujących zespołów nie zabrakło oczywiście wokalistek "MERITUM".

17-19.06.2016 - XXX Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Iskierka" - MCK Leżajsk

Już po raz trzydziesty, podczas jubileuszowego festiwalu na scenie MCK prezentowali się najmłodsi wokaliści z naszego miasta.
Ich występy podczas przeglądu konkursowego oceniało m.in. Jury Dziecięce złożone z najmłodszych "meritumek"- Zuzi, Pauliny i Patrycji.
Podczas koncertu galowego natomiast, ich starsze koleżanki Patrycja, Weronika i Klaudia zaśpiewały "jubileuszową piosenkę" pt. "Trzydzieści lat minęło" w czasie gdy na scenę wjeżdżał wielki tort!

18.06.2016 - "Przystanek Rynek"

Na nowo wybudowanej scence plenerowej pośrodku leżajskiego rynku, od maja do końca czerwca prezentowały się mniejsze i większe zespoły z naszego miasta i powiatu. W sobotnie letnie przedpołudnie nie zabrakło tam również naszych "meritumek". Na scenie po raz pierwszy zaprezentowała się nasza nowa "meritumka" Paulina Hejda - gratulujemy :)

9-11.06.2016 - 21 Ogólnopolski Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces 2016" - Tarnobrzeg.

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku, już po raz dwudziesty pierwszy do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w całej Polsce przystąpiło 2153 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się tylko nieco ponad 500 wykonawców.
Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym. W tym roku tylko około 130 wykonawców z tak dużej początkowo grupy miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Wśród grupy finalistów "Wygraj Sukces 2016" znalazły się aż trzy nasze "meritumki" - Zuzia Jajak, Patrycja Tabin i Weronika Jeleśniański.
Sam udział w finale to WIELKI SUKCES i wyróżnienie!!! Wiele pracy, emocji, stresu i nerwów kosztowały nasze wokalistki prezentacje finałowe.
Nowe doświadczenia, znajomości i możliwość konfrontacji z najlepszymi młodymi artystami na polskiej scenie wokalnej, będą zapewne dla nich dużą siłą i motywacją do dalszej pracy nad swoim głosem.

11.05.2016 - Warsztaty wokalne w ramach Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej

W ramach Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku w warsztatach wokalnych brały udział wokalistki Grupy Wokalnej "Meritum", które wspólnie z leżajską młodzieżą zaśpiewały na koncercie wraz z zespołem Soul'n'Voices. Weronika Jeleśniański, Mirosława Kowal, Natalia Latawiec, Agnieszka Witek oraz Klaudia Żyrek.

8.05.2016 - Koncert z okazji "Dnia Powiatu"

Za nami uroczyste obchody Dnia Powiatu zakończone piątą edycją wręczenia wyróżnień "Przyjaciela Powiatu Leżąjskiego", której towarzyszyły występy artystyczne naszych rodzimych zespołów oraz gościnny występ grupy "Witoczok" z Pereczyna na Ukrainie.
MCK i "Meritum" podczas koncertu reprezentowały najstarsze wokalistki naszej grupy; Ewelina, Ewelka i Marta.

2.05.2016 - Koncert Michała Grzywny "W podziękowaniu za serce" - Orkiestra Reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów i Grupa Wokalna "Meritum"

Są takie dni kiedy sala widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku wypełniona jest po brzegi, a chętni by się do niej dostać przybywają z różnych zakątków powiatu. Wydarzeniem takim był niewątpliwie koncert "W podziękowaniu za serce".
Wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego z Wierzawic prowadzona przez Michała Grzywnę wraz z najstarszymi solistkami Grupy Wokalnej "Meritum".
W programie znalazły się dobrze znane utwory patriotyczne oraz muzyka filmowa. Wspaniale grająca orkiestra wsparta głosami "naszych meritumek" nagradzana była przez publiczność brawami na stojąco. Nie obyło się bez bisów. Niepowtarzalny charakter koncertu i energia płynąca ze sceny zapewne na długo pozostaną w pamięci wszystkich widzów.

27.04.2016 - Półfinały Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces 2016" - Przeworsk

Już od godziny ósmej rano w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku rozbrzmiewały dźwięki najróżniejszych polskich piosenek śpiewanych na próbach przez młodych artystów z naszego regionu.
Od godziny dziewiątej natomiast, rozpoczęły się zmagania konkursowe w eliminacjach do FINAŁU 21 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki WYGRAJ SUKCES TARNOBRZEG 2016. Spośród 37 przesłuchanych przez jury osób, do ścisłego finału nominację otrzymało TYLKO 8 uczestników, z czego 3 nominacje przypadły solistkom Grupy Wokalnej MERITUM: Zuzi Jajak, Patrycji Tabin, i Weronice Jeleśniański.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dobry występ w finale już w czerwcu :-).

23.04.2016 - Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca "SAN"

Podczas jubileuszowego koncertu z okazji 5-lecia działalności zespołu "SAN", nasze starsze "meritumki" dzielnie wtopiły się ze swoim repertuarem w charakter koncertu, śpiewając w pięcioosobowym składzie tradycyjne polskie melodie ludowe "Hej tam za górą" oraz "Pił koniś wodę pił".

19-20.04.2016 - Piknik Rodzinny Santander Consumer Bank S.A.

19 i 20 kwietnia, na placu przy MCK w Leżajsku odbył się dwudniowy piknik rodzinny zorganizowany dla mieszkańców Leżajska przez Santander Consumer Bank S.A. Pogoda niestety nie rozpieszczała, co widać po strojach występujących "meritumek". Odbiło się to również na liczbie odbiorców imprezy. W drugim dniu pikniku padający deszcz przerwał występy naszych wokalistek, więc zamiast śpiewać na scenie, musiały chować się w namiocie akustyka.

7.04.2016 - Eliminacje wstępne do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" - Przeworsk

7 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku odbyły się eliminacje wstępne 21 Konkursu Piosenki WYGRAJ SUKCES.
Spośród około 40 przesłuchanych przez jury osób, do następnego etapu konkursu nominację otrzymało TYLKO 11 uczestników, z czego 5 nominacji przypadło solistkom Grupy Wokalnej MERITUM (Zuzanna Jajak, Patrycja Fil, Patrycja Tabin, Weronika Jeleśniański, Mirosława Kowal) a 2 zostały wyróżnione (Zuzanna Kopyt i Magdalena Pustelny). Serdecznie gratulujemy.

17.03.2016 - Przedszkolada - FOK Leżajsk

W pięknej sali widowiskowej Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku, najmłodsi artyści z leżajskich przedszkoli prezentowali swoje umiejętności teatralne.
Pomiędzy zmaganiami młodych aktorów, nasze najmłodsze "meritumki" zabawiały licznie zgromadzoną widownię śpiewając i tańcząc.

19.02.2016 - Spotkanie z fotografem i podróżnikiem Mieczysławem Małkiem

Czas ferii zimowych to doskonały moment, aby porozmawiać o podróżach. Tak też było w leżajskiej bibliotece podczas spotkania z Mieczysławem Małkiem - miłośnikiem fotografii i podróżnikiem.
Licznie zgromadzona publiczność usłyszała wspaniałą opowieść o samotnej ośmiomiesięcznej wyprawie rowerem przez Amerykę Południową. Całości klimatu spotkania dopełniły piosenkami Ala Leśko i Agnieszka Witek.

12.01.2016 - "Dzień Babci i Dziadka w MCK" cz. II.

Podczas drugiej części koncertu z okazji "Dnia Babci i Dziadka w MCK", tak jak i w części pierwszej, nie zabrakło pozytywnych emocji płynących ze sceny w stronę widowni za sprawą tańca, muzyki i śpiewu.
Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami przez publiczność, która po brzegi wypełniła tego wieczoru salę widowiskową naszego domu kultury.
Grupę "Meritum" podczas koncertu reprezentowało pięć naszych najmłodszych wokalistek.

11.01.2016 - "Dzień Babci i Dziadka w MCK" cz. I.

Koncert z okazji "Dnia Babci i Dziadka" to zawsze w MCK wydarzenie i święto, podczas którego na widowni zasiada najbardziej wdzięczna i szczera w swoich reakcjach publiczność. Tak było i tym razem. Babcie i Dziadkowie nie szczędzili braw dla występujących na scenie swoich wnuczek i wnuków.
Podczas pierwszej części koncertu, "Meritum" reprezentowała średnia grupa wokalistek naszego zespołu.

31.01.2016 - Noworoczno Świąteczny Koncert w MCK

W niedzielny styczniowy wieczór w sali widowiskowej MCK można było posłuchać pięknych polskich kolęd w ciekawych i oryginalnych aranżacjach.
Wystąpiły na scenie wspólnie dwa zespoły; "Drogowskaz" i grupa wokalna "Meritum", fundując licznie zgromadzonej publiczności niezwykle ENERGETYCZY i ŻYWIOŁOWY koncert.
Emocje i radość płynąca ze sceny udzieliła się również bez wątpienia wszystkim oglądającym. Wiele kolęd publiczność śpiewała razem z wykonawcami.

24.01.2016 - Wielkie i Małe Kolędowanie

W styczniowy niedzielny i wyjątkowo mroźny wieczór Kościół Farny w Leżajsku rozbrzmiewał pięknymi mniej lub bardziej znanymi polskimi kolędami wykonywanymi przez zespoły artystyczne działające przy MCK w Leżajsku. Rozpoczęcie koncertu przypadło w udziale grupie wokalnej "Meritum", która zaprezentowała trzy polskie kolędy w bardzo rytmicznych i dynamicznych aranżacjach.

23.01.2016 - Choinka zorganizowana przez Urząd Miejski w Leżajsku

Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, które odbyło się w atrium tanecznym MCK nie mogło obyć się bez udziału naszych "meritumek". Młodsze wokalistki naszej grupy dzielnie spisały się śpiewając i tańcząc podczas zabawy choinkowej dla dzieci z naszego miasta.

20.11.2015 - Spotkania Sztuki i Słowa - Poezja Jerzego Welca - MCK Leżajsk

Podczas kolejnego spotkania Leżajskich poetów, bohaterem wieczoru był Jerzy Welc. Pan Jerzy to postać szczególna w "historii Meritum", gdyż jego córka Natalia przez wiele lat należała do zespołu reprezentując MCK i nasze miasto na niezliczonych festiwalach, imprezach i występach w Polsce i za granicą. Słuchając występów swoich młodszych koleżanek, gorąco oklaskiwała ich występy. Dla pana Jurka zaśpiewały; Patrycja Tabin, Weronika Kuczek, Klaudia Żyrek, Zuzia Kopyt (w ulubionej piosence p.Jerzego), Agnieszka Witek, Magda Pustelny, Paulina Hander (debiut!) oraz Weronika Jeleśniański. Zwieńczeniem spotkania była loteria, na której można było wygrać tomiki poezji i płyty z osobistą dedykacją poety.

13.11.2015 - "Lata 20 Lata 30 czyli Jazz w OK-u" - Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie

W piątek 13-go, o godz. 19.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany "Lata 20 Lata 30 czyli Jazz w OK-u". Oprócz okazji do posłuchania dobrej muzyki w wykonaniu dwóch zespołów oraz obejrzenia pokazu mody, niewątpliwą atrakcją imprezy była możliwość przebrania się wszystkich chętnych osób spośród publiczności w stroje z tamtej epoki, specjalnie wypożyczone na okoliczność imprezy aż z Krakowa.
Miejskie Centrum Kultury podczas koncertu reprezentowały na scenie również w wyjątkowo ciekawych strojach najstarsze wokalistki grupy "Meritum"; Weronika Jeleśniański, Magdalena Piestrak i Ewelina Brudniak :-). Jak się okazało, nie brakło odważnych i chętnych do przebrania się w stroje z minionej epoki, co zaowocowało krótką sesją foto, w której wziął również udział nasz choreograf pan Jacek.

11.11.2015 - Koncert "Radośni wolnością - wolni z radością"

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej MCK w Leżajsku zebrało się ponad trzysta osób, by wraz z występującymi na scenie zespołami wspólnie cieszyć się Świętem Odzyskania Niepodległości.
Starsza grupa wokalistek "Meritum" zaprezentowała się publiczności podczas koncertu w repertuarze patriotycznym, ludowym oraz współczesnym.

6.11.2015 - Jesienne Spotkania Sztuki i Słowa - MCK Leżajsk

W listopadowy wieczór w sali kameralnej MCK, rozpoczął się cykl jesiennych spotkań z poezją muzyką i teatrem.
Wieczory takie odbywać się będą w MCK w każdy piątek w okresie od 6 listopada do 4 grudnia. Podczas inauguracyjnego spotkania, oprócz nastrojowych wierszy można było wysłuchać piosenek w wykonaniu starszych "meritumek" Agnieszki, Ali, Natalii, Mirki i Eweliny.

4.11.2015 - IV Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Głogów Małopolski

W dniu 4 listopada, w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbył się "IV Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej".
Przegląd ten miał wyjątkowy charakter, gdyż w ciągu jednego dnia na scenie wystąpiła rekordowa ilość 136 wykonawców z dużych i małych miast oraz miejscowości województwa podkarpackiego. Prezentacje konkursowe trwały z małymi przerwami od godziny 9 rano do 21. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku i grupę wokalną "Meritum" reprezentowały Patrycja Tabin (kat. wiek. kl. IV-VI) i Julia Kurasiewicz (kat. wiek. kl. gimnazjum). Obydwie musiały zmierzyć się w swoich kategoriach z ponad pięćdziesięcioma rywalkami i rywalami. W efekcie końcowym Patrycja i Julia nagrodzone zostały przez konkursowe jury wyróżnieniami. Serdecznie gratulujemy.

26 i 30.10.2015 - Konkurs Piosenki "Sarzyńska Jesień" - MDK Nowa Sarzyna

W ramach Powiatowych Prezentacji Kulturalnych Dzieci i Młodzieży "Sarzyńska Jesień", w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie odbył się dwuetapowy konkurs piosenki.
W dniu 26 października miały miejsce przesłuchania konkursowe w czterech kategoriach wiekowych, w których wzięło udział 45 wokalistek i wokalistów z naszego powiatu.
30 października wybrane przez konkursowe jury osoby mogły zaprezentować się licznie zgromadzonej publiczności podczas koncertu galowego. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział aż sześć "naszych meritumek", z których pięć zaproszonych zostało do koncertu galowego. Wielka była radość po ogłoszeniu przez jury werdyktu.
Zuzia Jajak zdobyła I miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej (kl. I-III), a Patrycja Fil I miejsce w kategorii wiekowej II (kl. IV-VI). W kategorii gimnazjum również było wiele radości kiedy Weronika Kuczek dowiedziała się, że zdobyła II miejsce, a Magdalena Pustelny I miejsce. W kategorii szkół średnich, Mirka Kowal była natomiast jedyną uczestniczką konkursu i została nagrodzona przez jury Nagrodą Specjalną. Wszystkim serdecznie gratulujemy :-)!

15.10.2015 - Spotkanie autorskie z Pauliną Wilk

W październikowe popołudnie, w iście jesiennej aurze w Bibliotece Miejskiej w Leżajsku można było posłuchać bardzo ciekawych opowieści ilustrowanych zdjęciami, rodem prosto z Indii. Stało się to za sprawą spotkania autorskiego z pisarką i dziennikarką Pauliną Wilk.
Całości klimatu dopełniły piosenkami "nasze meritumki" Weronika i Mirka.

23.08.2015 - Niedziela z Uśmiechem - MCK w Leżajsku

Podczas kolejnego, cotygodniowego wakacyjnego spotkania z cyklu "Lato z MCK" nie zabrakło piosenek w wykonaniu wokalistek "Meritum". Dopisała pogoda oraz publiczność, co sprzyjało wspólnej dobrej zabawie..

19.07.2015 - Niedziela z uśmiechem - MCK Leżajsk

W kolejnej edycji niedzielnych spotkań pod hasłem "Lato z MCK" odbył się koncert zatytułowany "Niedziela z uśmiechem". Jak sama nazwa mówi, było wesoło, kolorowo i przyjemnie dopóki...nie rozpętała się potężna burza i koncert został przerwany. Nie wszyscy zdołali wystąpić, ale to nic straconego, gdyż koncert ten będzie powtórzony jeszcze raz przed końcem wakacji.

4.07.2015 - Dni Flisactwa - Ulanów

Podczas wizyty w Ulanowie, najstarsze wokalistki "Meritum" miały do spełnienia BARDZO WYJĄTKOWĄ ROLĘ. Oprócz 45 minutowego koncertu, musiały się w iście aktorski sposób wcielić w rolę legendarnych "Świtezianek". Kulminacyjnym punktem wieczoru było bowiem to, by wprost z flisackiej łodzi podczas huku fajerwerków na spokojne wody rzeki San zgodnie z tradycją puścić zdjęte z głów wianki uplecione z kwiatów i ziół...

29.06.2015 - Zakończenie roku

Wraz z początkiem wakacji grupa wokalna "MERITUM" zakończyła swoją działalność w roku kulturalnym 2014/2015!
Podczas wspólnego spotkania i rozdania dyplomów była okazja do podsumowania "całorocznej" działalności naszej grupy podczas DOKŁADNIE 40-STU WYSTĘPÓW I KONCERTÓW.

26.06.2015 - Zajęcia taneczno-ruchowe

Jeszcze przed wakacjami, nasze "meritumki" miały okazję troszkę "się pogimnastykować" na zajęciach taneczno-ruchowych z naszym choreografem, panem Jackiem.

21.06.2015 - Koncert zespołów w ramach akcji "Lato z MCK"

Koncert zespołów MCK kończący sezon kulturalny 2014/2015, w tym roku odbył się na placu przed MCK, na plenerowej scence. Wśród występujących zespołów nie zabrakło oczywiście wokalistek "MERITUM".
Podczas koncertu naszą grupę reprezentowało "siedem meritumowych gimnazjalistek".

12-14.06.2015 - XXIX Festiwal Piosenki Przedszkolnej "ISKIERKA 2015" - MCK Leżajsk

Już po raz 29 na scenie MCK rywalizowali najmłodsi w mieście wokaliści z leżajskich przedszkoli. Tradycją festiwalu jest również to, że swoją nagrodę młodym artystom przyznaje obradujące podczas części konkursowej jury dziecięce złożone z trzech najmłodszych wokalistek "Meritum". Zuzia, Antosia i Patrycja oprócz tego że przyznały nagrodę, podczas koncertu laureatów zaprezentowały wszystkim swoje umiejętności wokalne na scenie.

14.06.2015 - Piknik - Stare Miasto

Piknik w Starym Mieœcie, to kolejna impreza na której wystąpiły najstarsze wokalistki "Meritum", by swym śœpiewem wspomóc zbiórkę pieniędzy na kosztowną operację dla naszego przyjaciela Michała Grzywny.

4-6.06.2015 - Finał XX Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2015"

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku, po raz dwudziesty do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w około pięćdziesięciu miastach w całej Polsce przystąpiło ponad 2000 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się około 800 wykonawców.
Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym.
W prezentacjach finałowych w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprezentowało się w czterech kategoriach wiekowych, 125 najlepszych wykonawców wyłonionych z początkowo tak licznej grupy.
Wśród finalistów "Wygraj Sukces 2015" znalazła się po raz drugi jedna z naszych najstarszych "meritumek" - Magdalena Piestrak (kat. wiekowa klasy ponadgimnazjalne).
Sam udział w Finale to WIELKI SUKCES i wyróżnienie!!! Wiele pracy, emocji, stresu i nerwów kosztowały prezentacje finałowe Magdę. Jej praca i wysiłek nie poszły jednak na marne, gdyż po ogłoszeniu werdyktu okazało się iż Magda zdobyła II miejsce !!!
Wielki sukces Magdy podczas XX Finału Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces 2015" to jednocześnie największe jej indywidualne osiągnięcie w dotychczasowej pracy artystycznej. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie to dla niej wielka inspiracja i motywacja do dalszej pracy nad swoim głosem oraz charakterem.

22.05.2015 - Przedszkolada - MCK w Leżajsku

W piątkowe majowe przedpołudnie w sali widowiskowej MCK w Leżajsku spotkali się najmłodsi artyści z leżajskich przedszkoli, by zaprezentować wszystkim swoje teatralne umiejętności. Pomiędzy zmaganiami młodych aktorów, nasze najmłodsze "meritumki" zabawiały licznie zgromadzoną widownię śpiewając i tańcząc.

21.05.2015 - Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży w Leżajsku

PW ramach Peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży na placu przy Kościele Farnym w Leżajsku odbył się wyjątkowy koncert zespołu "Shalom" z Brazylii. Przed koncertem swoimi występami "rozgrzewały" publiczność Weronika, Mirka i Magda.

17.05.2015 - Przegląd Pieśni Maryjnej - Bazylika oo. Bernardynów w Leżajsku

Podczas tegorocznej edycji tak znanej imprezy w naszym regionie jaką jest "Przegląd Pieśni Maryjnej" w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku nie mogło zabraknąć wokalistek naszego zespołu.
Zespół "Meritum" reprezentowały Klaudia, Weronika, Patrycja i Ewelina.
W imieniu całej Grupy Wokalnej "Meritum" chcemy podziękować panu Stanisławowi Bartnikowi za słowa uznania oraz docenienie naszego zaangażowania w kolejne edycje "Przeglądu Pieśni Maryjnej".

13.05.2015 - Drama Profilaktyczna - MCK Leżajsk

"Drama Profilaktyczna", to impreza cykliczna organizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Leżajsku podczas której prezentują sie grupy teatralne z naszego powiatu przedstawiając inscenizacje na zadany temat.
Również tematycznie dobrane piosenki zaprezentowały wokalistki "Meritum, "koncertując" podczas obrad jury.

8.05.2015 - Powiatowy Koncert Zespołów Artystycznych - MCK Leżajsk

W piątkowe przedpołudnie w wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej MCK w Leżajsku odbył się koncert, w którym wystąpiły zespoły artystyczne działające w naszym mieście. Miejskie Centrum Kultury reprezentowały starsze wokalistki grupy "Meritum" Natalia, Weronika i Mirka. Gościem specjalnym koncertu był natomiast chór męski "Amaghleba" z Rejonu Chokhatauri w Gruzji.

7.05.2015 - Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MCK w Leżajsku

Z okazji obchodzonych w całej Polsce "Dni Otwartych Funduszy Europejskich" w sali widowiskowej MCK odbył się koncert połączony z prezentacją multimedialną oraz quizem wiedzy o Unii Europejskiej. "Meritum" podczas koncertu reprezentowały Ala, Weronika i Mirka.

3.05.2015 - Patriotyczny Koncert Charytatywny w ramach "Pikniku Majowego" w Ropczycach

Po raz kolejny wspólnie na scenie wystąpiła Orkiestra 20 Pułku Ułanów oraz Grupa Wokalna "MERITUM". Tym razem koncert odbył się w ramach "Pikniku Majowego" na stadionie sportowym w Ropczycach.
Zarówno orkiestra jak i "meritumki" stanęli na wysokości zadania, oferując licznie zgromadzonym mieszkańcom wiele niezapomnianych wrażeń.

30.04.2015 - Eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces 2015" - Przeworsk

Udział w półfinałach konkursu piosenki "Wygraj Sukces" to dla każdego wykonawcy duże wyróżnienie, a zarazem spory stres i nerwy nad którymi trzeba umieć zapanować podczas prezentacji konkursowych.
W tym roku do grupy prawie 50 wokalistek i wokalistów z regionu Polski południowo - wschodniej, do półfinałów w Przeworsku zakwalifikowały się 4 solistki "Meritum".
Spośród wszystkich uczestników eliminacji, jury do udziału w finale konkursu piosenki "Wygraj Sukces 2014" zakwalifikowało tylko osiem osób oraz kilka wyróżniło.
"Nasze meritumki" bardzo dobrze spisały się w eliminacjach regionalnych. Mirka Kowal otrzymała wyróżnienie, a do finału zakwalifikowała się po raz drugi Magdalena Piestrak. Przed nią teraz kolejne wielkie wyzwanie, stanąć w czerwcu w Tarnobrzegu na scenie wraz z najlepszymi młodymi wokalistami z całej Polski.
Trzymamy zatem wraz z całym zespołem mocno kciuki za Magdę

26.04.2015 - Patriotyczny Koncert Charytatywny dla Michała Grzywny w Chałupkach Dębniańskich

Kolejny koncert charytatywny w wykonaniu Orkiestry Dwudziestego Pułku Ułanów oraz grupy wokalnej "MERITUM" z którego dochód przekazany zostanie na kosztowną operację kapelmistrza orkiestry Michała Grzywny, miał miejsce w Kościele Parafialnym w Chałupkach Dębniańskich.
I tym razem koncert był wyjątkowy za sprawą wspaniale grającej orkiestry oraz z wielkim sercem śpiewających wokalistek "Meritum".
Publiczność nagradzała wykonawców po każdym utworze brawami na stojąco, a oklaski powoli ustały dopiero po trzech bisach.

23.04.2015 - Jubileusz zespołu taneczno-estradowego "Fajne Gienki"

Dwugodzinny koncert, który miał miejsce w czwartkowy wieczór w sali widowiskowej MCK w Leżajsku to święto tańca, którego głównym bohaterem był zespół "Fajne Gienki" obchodzący swój jubileusz. Wśród zaproszonych do udziału w koncercie innych zespołów działających przy MCK nie zabrakło "naszych meritumek".

19.04.2015 - Koncert charytatywny - Galeria Nowy Świat w Rzeszowie

W samo południe w rzeszowskiej galerii "Nowy Świat" odbył się kolejny koncert charytatywny z którego dochód przekazany zostanie na kosztowną operację Michała Grzywny.
Główną organizatorką koncertu była pani Marta Pisarek, która całym sercem zaangażowała się w pomoc dla Michała.
Swoich serc oraz głosów podczas godzinnego koncertu nie żałowały na scenie również najstarsze wokalistki "Meritum" - Natalia, Mirka, Weronika, Malwina, Iza, Magda i Ewelina. Piosenki w ich wykonaniu gromadziły i przyciągały rzeszę odwiedzających rzeszowską galerię ludzi, którzy chętnie przyłączali się do tak szlachetnej wspólnej inicjatywy.

9.04.2015 - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Wiosna, to czas rozstrzygania konkursu plastycznego organizowanego przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Leżajsku. Jak w poprzednich latach tak i w tym roku wiele pięknych nagród powędrowało w ręce uzdolnionych dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu.
Oprawę muzyczną uroczystego rozdania nagród, które miało miejsce w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku, zapewniły wokalistki Grupy Wokalnej "Meritum" - Patrycja Tabin oraz Mirka Kowal..

23.03.2015 - Eliminacje wstępne ogólnopolskiego konkursu piosenki "Wygraj Sukces" - Przeworsk

Jak co roku z nastaniem wiosny w całej Polsce rozpoczynają się eliminacje wstępne do ogólnopolskiego konkursu piosenki "Wygraj Sukces". Do udziału w tej bardzo znanej w naszym kraju imprezie muzycznej, która odbywa się już po raz dwudziesty zgłosiło się ponad dwa tysiące młodych wokalistów.
Na eliminacjach w Przeworsku, "Meritum" reprezentowało siedem wokalistek, w czterech kategoriach wiekowych. Antosia Kłosowska i Zuzia Kopyt otrzymały wyróżnienia, a do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się: Weronika Kuczek, Patrycja Tabin, Mirka Kowal i Magdalena Piestrak.
Swoją "małą przygodę ze śpiewaniem" miała w tym dniu Lila Bielecka. Niestety "gardło odmówiło posłuszeństwa" i Lila nie mogła wystąpić, przeżywając bardzo emocjonalnie całą sytuację.

15.03.2015 - Patriotyczny Koncert Charytatywny dla Michała Grzywny

W niedzielne marcowe popołudnie w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej MCK odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Dwudziestego Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego oraz grupy wokalnej "MERITUM".
Przepiękna muzyka i pieśni patriotyczne płynące ze sceny, wszyscy wykonawcy w mundurach, łącznie z wokalistkami "MERITUM" to wszystko to, co zadecydowało o niepowtarzalności i oryginalności koncertu, z którego dochód przekazany zostanie na kosztowną operację kapelmistrza orkiestry, Michała Grzywny.

9-10.03.2015 - Koncert z okazji Dnia Kobiet

Dwuczęściowy koncert zespołów artystycznych MCK był specjalnym prezentem dla wszystkich pań z okazji ich święta. Wśród występujących nie zabrakło oczywiście naszych "meritumek", które bardzo licznie zaprezentowały się na scenie zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień koncertu.

31.01.2015 - Nasza Studniówka

Tradycją jest, że dziewczyny należące do "Meritum" na swojej studniówce dla swoich przyjaciół i nauczycieli dają krótki recital. Tym razem zaprezentowały się w bardzo efektowny sposób w pięknych strojach trzy tegoroczne maturzystki Malwina, Iza i Magda, a gościnnie wystąpiła z nimi Weronika.

28.01.2015 - Noworoczno-Świąteczny Koncert w MCK

W styczniowy środowy wieczór w sali widowiskowej MCK można było posłuchać pięknych polskich kolęd i piosenek świątecznych w różnych ciekawych i oryginalnych aranżacjach. Występujące na scenie wspólnie dwa zespoły; grupa wokalna "Meritum" i orkiestra młodzieżowa mck o dźwięcznej nazwie "Butterfly Orchestra" zafundowały licznie zgromadzonej publiczności niezwykle ENERGETYCZY i ŻYWIOŁOWY koncert.
Emocje i radość płynąca ze sceny udzieliła się również bez wątpienia wszystkim oglądającym. Brawa i owacje na stojąco oraz bisy były najlepszą nagrodą dla młodych artystów za ogrom pracy włożony w przygotowanie koncertu.

22.01.2015 - "Dzień Babci i Dziadka" w MCK

Wypełniona po brzegi sala widowiskowa MCK, za kulisami ciasno i tłoczno od oczekujących na występ młodych artystów. Tak wyglądało oczekiwanie na rozpoczęcie koncertu z okazji "Dnia Babci i Dziadka".
W czasie koncertu natomiast scena rozbrzmiewała śpiewem i tańcem, a Babcie i Dziadkowie nagradzali gromkimi brawami wszystkie występujące zespoły.

17.01.2015 - Choinka zorganizowana przez Urząd Miejski

Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem, które odbyło się w atrium tanecznym MCK nie mogło obyć się bez udziału naszych "meritumek". Dziewczęta dzielnie pomagały mikołajowi we wspólnej zabawie z dziećmi śpiewając i tańcząc.

15.01.2015 - Koncert "Szkoła marzeń"

W sali widowiskowej MCK w Leżajsku nasze gimnazjum miejskie zorganizowało koncert promujący działalność szkoły. Wokalistki "Meritum", które są również uczennicami tejże szkoły podczas koncertu miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. Występ "meritumek" został ciepło przyjęty przez kolegów i koleżanki oraz widownię.

11.01.2015 - Koncert dla WOŚP

W tym wyjątkowym styczniowym dniu od 23 lat w całej Polsce małe i duże sceny rozbrzmiewają muzyką i tańcem.
Również w Leżajsku koncerty dla W.O.Ś.P to wieloletnia tradycja. Podtrzymują ją także wokalistki "MERITUM", dokładając co roku do tejże imprezy swoją "małą cegiełkę".

6.01.2015 - Małe Wielkie Kolędowanie - Fara w Leżajsku

W święto Trzech Króli Kościół Farny w Leżajsku rozbrzmiewał pięknymi mniej lub bardziej znanymi polskimi kolędami wykonywanymi przez zespoły artystyczne działające przy MCK w Leżajsku.
Bardzo licznie, bo aż w trzech grupach zaprezentowały się wszystkim nasze "meritumki". Swój debiut sceniczny w "barwach Meritum" miało podczas tego koncertu aż 6 osób: Ania Płoszaj, Zuzia Jajak, Antosia Kłosowska, Patrycja Fil, Martynka Kusy i Lila Bielecka.

24.12.2014 - Wigilia dla osób samotnych

Tradycją już jest, iż co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Leżajsku organizuje Spotkanie Wigilijne dla osób samotnych. W uroczystości tej uczestniczą zawsze władze miasta na czele z burmistrzem oraz księża z obu naszych parafii. Nie może się również obejść bez kolęd wykonywanych przez "Meritum".

11.11.2014 - Koncert "Radośni wolnością-wolni z radością" z okazji Święta Narodowego

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej MCK w Leżajsku we wtorkowe popołudnie panował podniosły i radosny nastrój. Scena rozbrzmiewała piosenkami i pieśniami, wierszami oraz tańcami. Wszystko to przypomniało zgromadzonej publiczności wydarzenia już z przed prawie 100 lat i pozwoliło wspólnie i radośnie świętować.

28.10.2014 - Rozdanie stypendiów przyznanych przez Fundusz Lokalny LSR

W sali reprezentacyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej miało miejsce rozdanie stypendiów naukowych przyznawanych corocznie dla uzdolnionej młodzieży z naszego powiatu. Nie obyło się bez części artystycznej.
Wystąpił kwartet z leżajskiej szkoły muzycznej oraz "nasza meritumka" Magda Piestrak, której na gitarach akompaniował Łukasz Urbański.

5.10.2014 - 12 SpotkaniA Trzech Kultur

Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Te trzy narody wspólnie przez wieki nakreśliły historię życia w naszym mieście. Festiwal, który już po raz 12 odbywa się w Leżajsku co roku przypomina wszystkim o tych wydarzeniach.
Trzy tematycznie dobrane piosenki wykonane przez nasze "Meritumki" nawiązywały oczywiście swą treścią do całości wyjątkowego charakteru imprezy.

30.09.2014 - Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

Ciepłe jesienne popołudnie i zachodzące słońce sprawiło iż spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Leżajsku z Hanną Cygler, autorką książek mówiących o życiu i miłości miało wyjątkowy klimat, który odpowiednio dobranymi piosenkami dopełniły Natalia, Weronika i Magda.

21.09.2014 - Jesienny Piknik Rodzinny w Wólce Grodziskiej

Niedzielne ciepłe jesienne popołudnie, rodzinna atmosfera i prawdziwa staropolska gościnność. Tymi słowami najkrócej można opisać piknik rodzinny w Wólce Grodziskiej. Serdeczna i gorące przyjęcie występów naszych "Meritumek" na scenie dopełniło całości imprezy.
Dobre nastroje w zespole zaowocowały króciutką sesją foto po występach

14.09.2014 - Festyn Rodzinny u Bernardynów

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim zebranym w niedzielne popołudnie na placu przy leżajskim domu pielgrzyma. Aż do wieczora na plenerowej scenie rozbrzmiewała muzyka i śpiew przeplatana tańcami.
W iście rodzinnej atmosferze festynu nie mogło zabraknąć grupy "Meritum", która zaprezentowała wszystkim sporo piosenek. Gościnnie z zespołem "No Name" wystąpiła nasza "starsza meritumka" Magda Piestrak, a szczęście uśmiechnęło się do Natalii Latawiec, która biorąc udział w jednym z licznych konkursów wygrała cenną nagrodę :-).

7.09.2014 - Dożynki Gminne w Kuryłówce

Dożynki to bardzo mocno zakorzeniona tradycja, szczególnie w naszym regionie. Są nie tylko zwieńczeniem rolniczego trudu, ale także wyrazem hołdu i szacunku dla ciężkiej ludzkiej pracy. Wielką przyjemnością dla najstarszych wokalistek "Meritum" był występ podczas takiego właśnie święta w Kuryłówce.

15.08.2014 - Jarmark na Świętego Jacka w Klimontowie

Licznie zgromadzona publiczność, efektowne oświetlenie sceny, świetne nagłośnienie a także możliwość poznania wielu miłych i sympatycznych ludzi to zapewne jest to, co zapamiętają najstarsze wokalistki "Meritum" z występu w Klimontowie.

3.08.2014 - 9 Sierpniowy Piknik Rodzinny w Albigowej

Słoneczna pogoda towarzyszyła wspólnemu spotkaniu już po raz dziewiąty, przedstawicieli dekanatów naszego regionu na katolickim rodzinnym pikniku w Albigowej.
Zaszczyt reprezentowania dekanatu leżajskiego przypadł w udziale grupie wokalnej "Meritum". Dziewczęta na scenie zaprezentowały kilka piosenek bardzo entuzjastycznie odebranych przez zgromadzoną publiczność.

27.07.2014 Występ w ramach XVI Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych - MCK Leżajsk

W ramach XVI Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, który jest jedną z największych imprez kulturalnych w naszym regionie, a odbywa się co 3 lata w Rzeszowie, do Leżajska przyjechali nasi rodacy z Anglii i Ukrainy.
Dopełnieniem pięknych i efektownych tańców podczas koncertu, który odbył się na placu przy MCK były piosenki w wykonaniu najstarszych wokalistek "Meritum".

30.06.2014 Zakończenie roku i rozdanie dyplomów

Wczoraj oficjalnie grupa wokalna "MERITUM" zakończyła swoją działalność w roku kulturalnym 2013/2014!
Było dużo radości ze wspólnego spotkania...ale chyba każdej "meritumce" zakręciła się łezka w oku odbierając dyplom...Niestety podczas tego spotkania zabrakło naszych studiujących koleżanek z zespołu, które w miarę możliwości w dalszym ciągu biorą aktywny udział w występach. Życzymy wszystkim udanych wakacji i zapraszamy na nasze występy o których na bieżąco będziemy informować.

16-17.06.2014 Koncerty zespołów MCK na zakończenie roku kulturalnego

Koncert zespołów MCK kończący sezon kulturalny 2013/2014, ze względu na ilość występujących zespołów podzielony był na dwie części. Wśród występujących nie zabrakło oczywiście wokalistek "MERITUM", które wystąpiły w obu częściach koncertu.

15.06.2014 28 Festiwal Piosenki Przedszkolnej "ISKIERKA 2014"

Autorami kolejnej wystawy prezentowanej w galerii MCK była trójka młodych, utalentowanych artystów z naszego regionu. Oprawę muzyczną wystawy zapewniła równie młoda i utalentowana wokalistka grupy "Meritum" Ewelina Brudniak :)

13.06.2014 Finał XIX Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2014"

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku, już po raz dziewiętnasty do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w całej Polsce przystąpiło 2222 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się tylko nieco ponad 700 wykonawców.
Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym. W tym roku tylko nieco ponad 100 wykonawców z tak dużej początkowo grupy miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Wśród grupy finalistów "Wygraj Sukces 2013" znalazła się jedna z naszych najstarszych "meritumek" Magdalena Piestrak (kat. wiekowa klasy ponadgimnazjalne).
Sam udział w finale to WIELKI SUKCES i wyróżnienie!! Wiele pracy, emocji stresu i nerwów kosztowały prezentacje finałowe Magdę.
Nowe doświadczenia, znajomości i możliwość konfrontacji z najlepszymi młodymi artystami na polskiej scenie wokalnej, będą zapewne dla Magdy dużą siłą i motywacją do dalszej pracy nad swoim głosem.

30.03.2014 Wystawa malarstwa pt. "Przyjaciele - Trzy światy - Malarstwo"

Autorami kolejnej wystawy prezentowanej w galerii MCK była trójka młodych, utalentowanych artystów z naszego regionu. Oprawę muzyczną wystawy zapewniła równie młoda i utalentowana wokalistka grupy "Meritum" Ewelina Brudniak :)

21.03.2014 XXVI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Love Me Tender" - Jasło

O atrakcyjne nagrody i miano laureatów XXVI Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "LOVE ME TENDER 2014" w Jaśle walczyło prawie 80 solistów z całego podkarpacia. Scena Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle rozbrzmiewała śpiewem utalentowanych gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wykonywali - głównie w języku angielskim - piosenki z repertuaru światowych gwiazd muzyki rozrywkowej.
Grupę "Meritum" w Jaśle reprezentowały dwie wokalistki - Weronika Jeleśniański (debiut na konkursie w Jaśle :-) ) oraz Magdalena Piestrak. W kategorii wiekowej szkoły ponadgimnazjalne Magda otrzymała wyróżnienie.

18.03.2014 Koncert z okazji Dnia Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet, który miał miejsce w sali kameralnej MCK, cieszył się tak dużym zainteresowaniem, w szczególności Pań, że (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc) został zaprezentowany publiczności dwukrotnie.
Na scenie było dużo dobrego humoru i pięknych starych piosenek, najczęściej przedwojennych. Swój "skromny" udział w tym miłym wieczorze miały również najstarsze wokalistki "Meritum".

12-13.02.2014 Koncert Walentynkowy

Po raz pierwszy w wyremontowanej sali widowiskowej MCK wystąpiły podczas wspólnego koncertu wszystkie zespoły działające przy naszym domu kultury. Ze względu na ilość osób występujących na scenie jak i oglądających na widowni, koncert ten podzielony był na dwie części. Nie zabrakło oczywiście wokalistek "Meritum", które w bardzo licznej grupie prezentowały wszystkim swoje umiejętności solowo oraz w duetach.

26.01.2014 Koncert kolęd z zespołem "Zapatrzeni"

W mroźny niedzielny wieczór, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej MCK w Leżajsku, na scenie zaprezentowało się ponad 70 młodych artystów w koncercie podczas którego można było usłyszeć wiele pięknych kolęd a także świątecznych piosenek.
Gospodarzem koncertu był zespół "Zapatrzeni", który do występów zaprosił swoich gości oraz przyjaciół, m.in. młodsze i starsze wokalistki grupy "Meritum".

18.01.2014 Choinka zorganizowana przed Urząd Miejski

Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem, które odbyło się w atrium tanecznym MCK nie mogło obyć się bez udziału naszych "meritumek". Dziewczęta dzielnie pomagały mikołajowi we wspólnej zabawie z dziećmi śpiewając i tańcząc.

12.01.2014 Koncert dla W.O.Ś.P.

Tradycją już jest, że grupa wokalna "MERITUM" koncertuje dla W.O.Ś.P, dokładając swoją "małą cegiełkę" do wszystkich koncertów które odbywają się w Polsce w tym jakże szczególnym co roku dniu. Tym razem oprócz najstarszych wokalistek grupy "Meritum" na scenie podczas godzinnego koncertu pojawiła się także bardzo liczna grupa młodszych "meritumek". Gościnnie wystąpiło także dwóch młodych gitarzystów Rafał i Łukasz. Pomimo niesprzyjającej aury i padającego deszczu "meritumki" za sprawą rytmicznych piosenek dzielnie próbowały rozgrzać i zachęcić zgromadzonych do wspólnej zabawy i kwestowania na rzecz W.O.Ś.P.

9.01.2014 Jubileusz pracy artystycznej Wacława Padowskiego

"W moim obiektywie" - taki tytuł miała jubileuszowa wystawa fotograficzna zaprzyjaźnionego z MCK leżajskiego fotografa Wacława Padowskiego, który w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności artystycznej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniły starsze wokalistki "Meritum" - Magda i Ewelina.

6.01.2014 Małe Wielkie Kolędowanie - Fara w Leżajsku

Koncert który odbył się w Święto Trzech Króli w Kościele Farnym w Leżajsku był okazją do wysłuchania znanych i mniej znanych polskich kolęd oraz pastorałek w bardzo różnych wykonaniach i aranżacjach. Zaprezentowały się w nim zespoły działające przy MCK w Leżajsku. W tym roku bardzo liczną grupę stanowiły wokalistki "Meritum". Wystąpiło aż 17 osób w dwóch grupach prezentując dwie kolędy: "Jest taki dzień" oraz "Kolęda płynie z wysokości".

3.01.2014 Spotkanie opłatkowe w MCK

Bardzo wyjątkowe spotkanie opłatkowe miało miejsce w atrium tanecznym MCK. Na zaproszenie Burmistrza Leżajska stawiły się wszystkie "ważne osoby" władające naszym miastem i powiatem. Muzyczno - kolędową oprawę spotkania zapewniły najstarsze wokalistki "Meritum".

23.12.2013 Wigilia dla osób samotnych

Tradycją już jest, iż co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Leżajsku organizuje Spotkanie Wigilijne dla osób samotnych. W uroczystości tej uczestniczą zawsze władze miasta na czele z burmistrzem oraz księża z obu naszych parafii. Nie może się również obejść bez kolęd wykonywanych przez "Meritum". W tym roku spotkanie odbyło się podobnie jak w roku ubiegłym w leżajskim gimnazjum, a dla wszystkich przybyłych na spotkanie kolędowały starsze wokalistki "Meritum".

6.12.2013 Spotkanie z Mikołajem

Wyjątkowe spotkanie ze Św. Mikołajem miało miejsce w sali kameralnej MCK. Dzieci z leżajskich przedszkoli mogły posłuchać czytanych na żywo bajek, napisanych przez leżajskich poetów, młodsze wokalistki "Meritum" zaśpiewały dla wszystkich kilka "mikołajkowych" piosenek, a Św. Mikołaj tańczył z dziećmi i rozdawał słodycze.

27.11.2013 Wystawa malarstwa Edwarda Rząsy

"Podkarpackie impresje" - taki tytuł miała wystawa leżajskiego artysty Edwarda Rząsy. W nastrojowy klimat, za sprawą odpowiednio dobranych piosenek wprowadziły wszystkich zaproszonych gości Weronika i Marta :)

11.11.2013 Święto Odzyskania Niepodległości

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej MCK w Leżajsku zebrało się ponad 400 osób, by wraz z występującymi na scenie zespołami wspólnie cieszyć się Świętem Odzyskania Niepodległości. Starsza grupa wokalistek "Meritum" zaprezentowała wszystkim najbardziej znane pieśni z tamtego okresu, a także współczesną piosenkę Grzegorza Turnaua nawiązującą do tamtych czasów pt. "Tutaj jestem".

13.10.2013 40lecie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie

Znaną piosenkę "40 lat minęło" oraz wiele innych starszych i nowszych przebojów zaprezentowały wszystkim zebranym w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie wokalistki "Meritum", podczas jubileuszowego koncertu w niedzielny październikowy wieczór.

20.09.2013 Otwarcie Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku

W dniu otwarcia wyremontowanego budynku MCK najstarsze wokalistki grupy "MERITUM" miały "pełne ręce" roboty. Dziewczęta pomagały w uroczystym przecięciu wstęgi, zaśpiewały okolicznościową piosenkę wprowadzając wszystkich w odpowiedni nastrój, a także w charakterze hostess pomagały przed premierą filmu "Diana" w zmodernizowanym kinie MCK. Miłym akcentem było to, że z dziewczętami ponownie zaśpiewała Paulina Wolan ("kierowniczka Meritum" w latach ubiegłych), co zaowocowało m.in. sesją foto

31.08.2013 Recital przed kawiarnią "Eliza" w Leżajsku

Ostatni wakacyjny pogodny sobotni sierpniowy wieczór był okazją do zaprezentowania mieszkańcom Leżajska 45 minutowego recitalu przez najstarsze wokalistki "Meritum" w ramach cyklu "Letnie Spotkania Muzyczne". Parasole i stoliki przed kawiarnią "Eliza" były wręcz wymarzonym do tego miejscem. Tematycznie dobrane piosenki zapewne pomogły wszystkim przywołać wakacyjne wspomnienia.

18.08.2013 Recital w Jarocinie

W piękne słoneczne wakacyjne popołudnie, nad zalewem w Jarocinie starsza grupa wokalistek "MERITUM" zaprezentowała wszystkim słuchającym 45 minutowy recital. Po raz pierwszy z dziewczynami gościnnie wystąpili dwaj gitarzyści - Rafał Stępnik i Łukasz Urbański.

30.07-2.08.2013 Wycieczka w Beskidy - Zawoja/Babia Góra/Kraków

Wycieczka Meritum, jak zawsze, była niesamowita i pełna niespodzianek.

Po 5 godzinach podróży dojechaliśmy na miejsce, czyli do naszego pięknego noclegu w Zawoji w Beskidzie Żywieckim.
Następnie musiałyśmy się porządnie ubrać (już wiedziałyśmy co nas czeka) oczywiście wyprawa w góry a tak dokładniej nad wodospad.
Jedyne miejsce gdzie podczas tej krótkiej (jak twierdził Pan Bratek) wyprawy odpoczęliśmy, to wyciąg krzesełkowy, który targał nas aż nas sam szczyt stoku (mogliśmy podziwiać naprawdę cudowne widoki).
Po odpoczynku na szczycie zaczęliśmy schodzić pełną wyboistych kamieni i mokrego, śliskiego gruntu ścieżką w dół. Pan Bartek kazał nam nasłuchiwać wodospadu. Po krótkim czasie usłyszałyśmy go i zaczęła się ścieżka na sam dół (to był najtrudniejszy odcinek naszej drogi). Ślisko , stromo, nogi bolały niesamowicie (szczególnie gdy ktoś przez całe wakacje omijał sport). Nasze zmęczenie przestało być odczuwalne gdy tylko zobaczyłyśmy tą przepiękną wodę spływającą po ciemnych i dużych kamieniach , wpadającą z impetem do rzeczki i od razu poczułyśmy się lepiej i byłyśmy gotowe do drogi powrotnej. Nie pogardziłyśmy przy okazji pomocą Pana Kierowcy i jego autokaru :D
Po ciężkiej wyprawie, przy grillu, nie odmówiłyśmy wieczornego koncertu gospodarzom i zaproszonym gościom. Po koncercie poszłyśmy szybko spać ponieważ wiedziałyśmy co czeka nas na drugi dzień i że dzisiejsza wyprawa to przy jutrzejszej pestka. Jutro czekała nas BABIA GÓRA!!

Drugiego dnia wycieczki wstałyśmy już o 9 rano. Poszłyśmy pod opieka starszych dziewczyn do sklepiku niedaleko aby zaopatrzyć się na wyprawę w prowiant i coś na śniadanie.
Starsze dziewczyny pomogły nam się zebrać a Pan Bartek i Pan Jacek powiedzieli co ma się znaleźć w naszych plecakach. My młodsze dziewczyny nie byłyśmy do końca przekonane do takiego wysiłku fizycznego. Po pół godzinie stałyśmy już gotowe do 7-mio godzinnego marszu. A więc Wyruszamy!!!
Gdy szłyśmy nie mogłyśmy się już doczekać leśniczówki czyli pierwszego przystanku. Gdy już tam dotarłyśmy (po kilku godzinach) zjadłyśmy przygotowane wcześniej kanapki i po jednym snikersie by dodać sobie energii bo wiedziałyśmy że następnego przystanku nie będzie aż do pierwszego szczytu od którego dzieliły od nas prze ogromne strome i kamieniste schody.
Po kilku godzinach żywego, męczącego marszu doszłyśmy na pierwszy szczyt z którego zobaczyłyśmy nasz wczorajszy zdobyty stok, (był o wiele, wiele niżej niz ten dzisiejszy).
Od zamierzonego punktu na Babiej Górze dzieliły nas jeszcze jakieś 2 godziny. Po odpoczynku i sesji zdjęciowej zaczęła się najtrudniejsza i najbardziej stroma część naszej wyprawy a nogi bolały już niemiłosiernie. Szliśmy, rozmawialiśmy, wygłupialiśmy się aż w końcu stanęliśmy przed 10 metrową górą zbudowaną z dużych ostrych kamieni. Okazało się że to na nich, na samym szczycie znajduję się nasz punkt do którego dążymy. Kazano nam iść ostrożnie i powoli, co też robiłyśmy z największą uwagą aż w końcu stanęłyśmy na szczycie. Cały ból w nogach, całe zmęczenie minęło gdy zobaczyłyśmy na co się wdrapałyśmy i co właśnie osiągnęłyśmy. Potem dłłłługi odpoczynek na zdobytej górze (po słowackiej stronie, której granica znajduje się właśnie tam) i droga powrotna.
Minęła nam szybko dzięki świetnemu poczuciu humoru starszych dziewczyn a szczególnie Eweliny z którą na pamiątkowym filmiku przeprowadzałam wywiad (była góralką, starą góralką). Gdy wróciliśmy do naszych pokoi marzyliśmy już tylko o łóżku i spaniu mmmmmmmm.
A tu nagle dowiedziałyśmy się że starsze dziewczyny planują nam urządzić zieloną noc. Miałyśmy na to dowody kazano nam iść spać a po odwiedzinach Eweliny zaginą nasz kluczyk do pokoju. Starałyśmy się nie spać ale niestety nasza droga i wcześniejsze zmęczenie powróciło i po prostu padłyśmy.
Nagle w nocy poczułam pociągnięcia po policzku. Otworzyłam oczy i wszczęłam alarm . Okazało się że najstarsza Ewelka i moja opiekunka Ola postanowiły wszystkich wymalować kredkami do oczu i wycałowały nas i inne starsze dziewczyny pomalowanymi na czerwono ustami. Ja i Zuzia wyszłyśmy przez okno a Diana i Pati zostały na czatach. Poszłyśmy wysmarować pasta każdą klamkę pastą.
Niestety pozostałe starsze dziewczyny wyszły z pokoju i wpakowały ręce w nasza pułapkę. Dorwały mnie w pokoju i wypaćkały tak że na następny dzień moje włosy pachniały miętą /: Gdy wstałyśmy następnego dnia rano była rutyna czyli sklep, kanapki na drogę i dokładne sprzątnięcie pokoi (i w naszym przypadku klamek) :-/
Później wpakowaliśmy nasze bagaże do auta, pięknie podziękowaliśmy za gościnę i pojechaliśmy na jak zawsze przepyszny obiad (były pierogi) :D i zaczęła się nasza podróż do domu ale wiedziałyśmy że czeka nas jeszcze jakaś niespodzianka.
Jedziemy, jedziemy nagle Kraków? STOP!!. Wysiadłyśmy pod Kopcem Kościuszki, pomyślałyśmy sobie O NIE! ZNOWU BĘDZIEMY SIĘ WSPINAĆ.
Na szczęście okazało się że dzięki Panu Jackowi i jego koledze, który nas oprowadził, zwiedziliśmy STUDIA Radia RMF Fm ? Było super, później wstąpiliśmy do TESCO po prowiant.
Naszym kolejnym przystankiem był Leżajsk. Dzięki dobrej i bezpiecznej jeździe Pana Kierowcy Grzesia dojechaliśmy 2,5 h wcześniej i tak zakończyła się kolejna jak zawsze niesamowita wycieczka naszego MERITUM

Autor: Julia Kurasiewicz (bez pomocy)

3.07.2013 Zakończenie roku kulturalnego 2012/2013

To zawsze miła i wyjątkowa chwila, kiedy spotyka się razem cała grupa wokalna "Meritum" by podsumować kolejny rok swojej działalności scenicznej i kulturalnej. Jest dużo śmiechu, słodyczy oraz kwiatów, obowiązkowe są także pamiątkowe zdjęcia.

23.06.2013 Koncert zespołów MCK

Koncert zespołów MCK kończący sezon kulturalny 2012/2013, podobnie jak w latach ubiegłych miał miejsce po rozdaniu nagród festiwalu piosenki przedszkolnej "ISKIERKA". Wśród występujących nie zabrakło oczywiście wokalistek "MERITUM". Z powodu remontu domu kultury, koncert odbył się w auli ZST w Leżajsku.

14.06.2013 Finał 18 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2013"

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku, już po raz siedemnasty do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w całej Polsce przystąpiło ponad 2250 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się tylko nieco ponad 700 wykonawców.
Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym. W tym roku tylko 114 wykonawców z tak dużej początkowo grupy miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Wśród grupy finalistów "Wygraj Sukces 2013" znalazła się jedna z naszych najstarszych "meritumek" Ewelina Brudniak (kat. wiekowa klasy ponadgimnazjalne).
Sam udział w finale to WIELKI SUKCES i wyróżnienie!! Wiele pracy, emocji stresu i nerwów kosztowały prezentacje finałowe Ewelinę.
Nowe doświadczenia, znajomości i możliwość konfrontacji z najlepszymi młodymi artystami na polskiej scenie wokalnej, będą zapewne dla Eweliny dużą siłą i motywacją do dalszych "poczynań wokalnych", prawdopodobnie już podczas studiów w Krakowie.

5-7.06.2013 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej - Łódź

W dniach 05-07 czerwca 2013 w Łodzi odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej. W Teatrze Muzycznym rozbrzmiewały piosenki w języku rosyjskim w wykonaniu młodych artystów z 65 szkół z całej Polski. Hasło tegorocznego festiwalu: "Pamiętam te cudowne chwile" nawiązywało do twórczości wybitnego rosyjskiego pisarza Aleksandra Puszkina. Na scenie wystąpiło 53 solistów, 9 duetów i 14 zespołów. Patronat honorowy nad imprezą objął Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce.
Eliminacje do finału odbyły się w marcu. Wzięło w nich udział ponad 200 uczestników. Udało nam się zakwalifikować i w składzie: Magda Piestrak, Ewelina Brudniak i Ola Federkiewicz ostro wzięłyśmy się do szlifowania repertuaru.
5 czerwca po długiej podróży dotarłyśmy szczęśliwie do Łodzi. Zostałyśmy zakwaterowane w schronisku młodzieżowym, gdzie miałyśmy możliwość poznania innych uczestników Festiwalu. Następnie udałyśmy się na wycieczkę po Łodzi, która była bardzo interesująca, gdyż po raz pierwszy miałyśmy okazję zwiedzić to historyczne miasto. Miałyśmy także możliwość kontaktu z żywym językiem rosyjskim, ponieważ towarzyszyli nam studenci z Moskwy i znany rosyjski aktor Siergiey Kolesnikow.
W dniu występu, z samego rana, pojechaliśmy do Teatru Muzycznego, gdzie odbyły się przesłuchania wstępne. Uczestnicy konkursu prezentowali piosenki ludowe i współczesne. Nasz występ odbył się po południu. Po wszystkim odetchnęłyśmy z ulgą i do końca dnia czas spędziłyśmy na zakupach w Manufakturze Łódzkiej.
Ostatniego dnia festiwalu miałyśmy poznać wyniki konkursu. Z wielką radością przyjęłyśmy wiadomość, iż wystąpimy w koncercie galowym laureatów, a ogromnym zaskoczeniem było to, że zdobyłyśmy II miejsce w kategorii "Zespoły" za wykonanie piosenki "Za tichoj riekoju" Siergeya Trofimowa.
Wyjazd i przeżycia z nim związane na pewno długo pozostaną w naszej pamięci.
Magda Piestrak

26.05.2013 Przegląd Pieśni Maryjnej i Dni Leżajska

Tradycyjnie już, jak co roku na kolejnej edycji tak znanej imprezy w naszym regionie jaką jest "Przegląd Pieśni Maryjnej" w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku nie mogło zabraknąć wokalistek "Meritum".
Tym razem zespół reprezentowała najstarsza grupa wokalistek. Ciekawostką jest, że po występach w Bazylice dziewczęta szybko przemieściły się na inną, dużą plenerową scenę, by zaprezentować się podczas koncertu z okazji Dni Leżajska.
Święto miasta, to czas na liczne prezentacje i występy, które podobnie jak w roku ubiegłym miały miejsce na miejskim stadionie. Przed koncertami gwiazd wieczoru wokalistki "Meritum" zaprezentowały się dwukrotnie. Młodsza grupa wystąpiła podczas wspólnego koncertu wraz z innymi zespołami MCK, a starsza zaprezentowała się kilkutysięcznej publiczności w oddzielnym, 45 minutowym recitalu.

24.05.2013 Zakończenie akcji "Z EKOLOGIĄ NA TY"

Tym razem Mirka i Kasia reprezentowały "Meritum" podczas części artystycznej, w czasie uroczystego rozdania nagród dla przedstawicieli szkół z naszego powiatu, wykazujących się największą inwencją podczas zbierania i segregacji surowców wtórnych w ramach akcji "Z Ekologią Na Ty".

13.05.2013 "Noc Muzeów" - recital na dziedzińcu Muzeum Ziemi Leżajskiej

Na urokliwym dziedzińcu Muzeum Ziemi Leżajskiej, przy pięknej pogodzie wraz z innymi występującymi tego wieczoru zespołami, cała starsza grupa wokalistek "Meritum" miała okazję zaprezentować się wszystkim zebranym podczas prawie godzinnego recitalu.
Występ "meritumek" zapewne był dobrą zachętą do zwiedzania wszystkich wystaw i ekspozycji muzeum, które tego dnia otwarte były do późnej nocy.

8.05.2013 Eliminacje regionalne "Wygraj Sukces 2013" - Przeworsk

Udział w półfinałach konkursu piosenki "Wygraj Sukces" to dla każdego wykonawcy duże wyróżnienie, a zarazem spory stres i nerwy nad którymi trzeba umieć zapanować podczas prezentacji konkursowych.
W tym roku do grupy prawie 50 wokalistek i wokalistów z regionu Polski południowo - wschodniej, do półfinałów w Przeworsku zakwalifikowało się aż pięć solistek "Meritum".
Spośród wszystkich uczestników eliminacji, jury do udziału w finale konkursu piosenki "Wygraj Sukces 2013" zakwalifikowało tylko jedenaście osób oraz kilka wyróżniło.
"Nasze meritumki" bardzo dobrze spisały się w eliminacjach regionalnych. Patrycja Tabin, Julia Kurasiewicz i Diana Cisek otrzymały wyróżnienia, a do finału zakwalifikowała się po raz kolejny Ewelina Brudniak. Przed nią teraz wielkie wyzwanie, stanąć w czerwcu w Tarnobrzegu na scenie wraz z najlepszymi młodymi wokalistami w Polsce.
Trzymamy zatem wraz z całym zespołem mocno kciuki za Ewelinę.

26.04.2013 Zakończenie roku klas III - ZSL Leżajsk

Najstarsze wokalistki "MERITUM" to także uczennice Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.
Czas szybko leci. pożegnanie ze szkołą było więc okazją do ostatniego występu w murach szkoły, jeszcze przed maturą.

9.04.2013 Eliminacje wstępne do konkursu piosenki "Wygraj Sukces" w Przeworsku

Jak co roku, z nastaniem wiosny w całej Polsce rozpoczynają się eliminacje wstępne do ogólnopolskiego konkursu piosenki "Wygraj Sukces". Podobnie jak w latach ubiegłych, ponad dwa tysiące młodych wokalistów w prawie pięćdziesięciu miastach próbuje swoich sił na scenie. "Meritum" w Przeworsku reprezentowało piętnaście wokalistek, w czterech kategoriach wiekowych. Ania Rejman, Wiktoria Bilska i Mirka Kowal otrzymały wyróżnienia, a do dalszego etapu konkursu zakwalifikowały się; Patrycja Tabin, Diana Cisek, Julia Kurasiewicz, Paula Majder i Ewelina Brudniak.

21.03.2013 XIII Powiatowy Konkurs Plakatowy

Już po raz trzynasty, tym razem w pierwszy dzień wiosny za sprawą Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Leżajsku wiele pięknych nagród powędrowało w ręce uzdolnionych dzieci z naszego powiatu. Rozstrzygnięcie konkursu plakatowego, którego temat brzmiał "NIE KLIKASZ - NIE ZNIKASZ komunikacja nie tylko przez portale społecznościowe", zaowocowało wieloma bardzo ciekawymi pracami.
Oprawę muzyczną uroczystego rozdania nagród, które miało miejsce w Muzeum Ziemi Leżajskiej, zapewniły młodsze wokalistki "Meritum" - Ala, Diana i Paula.

27.02.2013 Recital w hotelu "Nowy Dwór" - Rzeszów

W ekskluzywnych wnętrzach hotelu "Nowy Dwór" w Rzeszowie miała miejsce dwudniowa ogólnopolska konferencja dyrektorów domów kultury.
Podczas uroczystej kolacji dla wszystkich zgromadzonych z prawie godzinnym recitalem wystąpiła najstarsza grupa wokalistek "Meritum".
Występ przed tak wymagającą publicznością to spore wyzwanie i duża odpowiedzialność. Nie obyło sie więc bez sporej tremy, która w tym wypadku wyszła wokalistkom na dobre. Cały występ okazał się bardzo energetyczny i świetnie przyjęty przez słuchających, co zaowocowało dwoma bisami.
Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie zapewnione przez firmę "Pro-Art" z Rzeszowa świetnie dopełniło całości imprezy.

27.01.2013 "Krzeszowskie Kolędowanie 2013"

W dniu 27 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie odbył się VI Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Krzeszowskie Kolędowanie 2013" pod honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Pana Zygmunta Cholewińskiego.
Konkurs w Krzeszowie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym regionie. W szóstej edycji tej imprezy w styczniowe niedzielne popołudnie na scenie wystąpiło ok. 170 osób, prezentując licznie zgromadzonej publiczności 84 utwory. Występowali soliści, duety oraz zespoły wokalne i wokalno - instrumentalne.
Grupę wokalną "Meritum" w Krzeszowie reprezentowały dwa zespoły, które wysoko oceniło konkursowe jury.
Grupa młodsza zdobyła III miejsce w kategorii zespoły klasy I-VI, a grupa starsza I miejsce w kategorii zespoły - dorośli.

19.01.2013 Spotkanie z Mikołajem dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych

Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem, nie mogło obyć się bez udziału naszych "meritumek", które w karnawałowo ustrojonej sali gimnastycznej S.P. nr 2 w Leżajsku dzielnie pomagały mikołajowi we wspólnej zabawie z dziećmi śpiewając i tańcząc. Po raz pierwszy "w barwach Meritum" wystąpiła Zuzia Kopyt.

17.01.2013 Noworoczne spotkanie emerytowanych nauczycieli

Uroczyste spotkanie emerytowanych nauczycieli w tym roku miało miejsce w "Gospodzie u Więcławów". Oprócz współczesnej inscenizacji jasełek przygotowanej przez młodzież oazową, podczas oficjalnej części spotkania wokalistki Meritum zaprezentowały zgromadzonym pedagogom recital złożony z tematycznie dobranych piosenek, które bardzo przypadły do gustu słuchającym.
Nagrodą dla wokalistek był wyśmienity obiad i dużo słodkości :}

13.01.2013 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Leżajsku

Tradycją już jest, że grupa wokalna "MERITUM" koncertuje dla W.O.Ś.P, dokładając swoją "małą cegiełkę" do wszystkich koncertów które odbywają się w Polsce w tym jakże szczególnym co roku dniu.
Tym razem oprócz najstarszej grupy wokalistek "Meritum" na koncertowej scenie W.O.Ś.P. pojawiły się po raz pierwszy także młodsze wokalistki; Patrycja Tabin i Julia Kurasiewicz.
Pomimo bardzo niskiej temperatury, i w związku z tym niezbyt dużej frekwencji, "meritumki" za sprawą rytmicznych piosenek dzielnie próbowały rozgrzać i zachęcić zgromadzonych do wspólnej zabawy i kwestowania na rzecz W.O.Ś.P.

27.12.2012 Małe Wielkie Kolędowanie - Fara w Leżajsku

W koncercie kolęd zatytułowanym "Idzie Kolęda Polska Kolęda" który odbył sie w Kościele Farnym w Leżajsku zaprezentowały się zespoły działające przy MCK.
Nie zabrakło w nim oczywiście wokalistek "Meritum", które rozpoczęły koncert tytułową kolędą. Wystąpiła również młodsza grupa "meritumek" prezentując zgromadzonym bardzo wdzięczną pastorałkę pt. "Gwiazdki świecą nad stajenką".

22.12.2012 Wigilia dla osób samotnych

Tradycją już jest, iż co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Leżajsku organizuje Spotkanie Wigilijne dla osób samotnych. W uroczystości tej uczestniczą zawsze władze miasta na czele z burmistrzem oraz księża z obu naszych parafii. Nie może się również obejść bez kolęd wykonywanych przez "Meritum".
W tym roku spotkanie odbyło się podobnie jak w roku ubiegłym w leżajskim gimnazjum, a dla wszystkich przybyłych na spotkanie kolędowały wspólnie młodsze i starsze wokalistki "Meritum".

20.12.2012 Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Pracowników Browar Leżajsk

Podobnie jak w roku ubiegłym, atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła już na początku grudnia do leżajskiego browaru. W uroczystym spotkaniu opłatkowym uczestniczyli specjalnie zaproszeni goście z Belgii, Niemiec i Holandii.
Oprawę muzyczną spotkania zapewniły "połączone siły" grupy Meritum. Wspólnie wystąpiła młodsza i starsza grupa dziewcząt prezentując zebranym prawie godzinny program złożony z kolęd i pastorałek.
Niewątpliwą atrakcją był "spontaniczny" występ jednego z zaproszonych zagranicznych gości, który w bardzo ekspresyjny sposób zaprezentował swoje wokalne umiejętności.

12.11.30-12.12.09 Eliminacje i Finał Międzypowiatowego Konkursu Piosenki "Mikołaj 2012" w Kuryłówce.

"Mikołaj" w Kuryłówce cieszy się od lat bardzo dużym zainteresowaniem w naszym regionie. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych ponad 40 osób wzięło udział w eliminacjach wstępnych do tego konkursu. Do udziału w finale zakwalifikowało się 18 solistów, wśród których znalazły się obydwie biorące udział w eliminacjach wokalistki "Meritum".
W finale reprezentantki "Meritum" również spisały się bardzo dobrze, tym bardziej że brały w konkursie udział po raz pierwszy. "Młodziutka meritumka" Patrycja Tabin zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej klasy I-III. Również II miejsce w kategorii wiekowej klasy IV-VI zdobyła Ala Leśko.

26.11.2012 Święto Kolejarzy

"...Wsiąść do pociągu, byle jakiego..", słowami tej znanej piosenki rozpoczął się recital wokalistek "Meritum" podczas uroczystego spotkania z okazji "Święta Kolejarzy" w rzeszowskiej restauracji "Kleopatra". Rytmiczne i tematycznie dobrane piosenki wszystkich zebranych wprowadziły w znakomity nastrój, który towarzyszył gościom podczas dalszej zabawy przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

23.11.2012 Spotkanie Leżajskich Poetów

W kameralnej i bardzo nastrojowej atmosferze leżajskiej kawiarni "Eliza" spotkali się leżajscy poeci by zaprezentować zgromadzonym swoje wiersze recytowane przez członków grupy teatralnej "Baratario". Poezja bardzo wiąże się z muzyką, dlatego też tematycznie dobrane piosenki w wykonaniu najstarszej grupy wokalistek "Meritum" znakomicie uzupełniły całość spotkania.

25.10.2012 Spotkanie autorskie z Anną Janko

Tradycją już jest, że spotkania autorskie organizowane przez Bibliotekę Miejską w Leżajsku wokalnie oprawiają i uprzyjemniają wszystkim wokalistki "Meritum". Tak było i tym razem. Spotkanie z pisarką, panią Anną Janko miało miejsce w Muzeum Ziemii Leżajskiej w arcyciekawej scenerii wystawy pt: "Życie codzienne, kultura i sztuka ludów Afryki Zachodniej".

12.10.2012 Rozdane nagród Powiatu Leżajskiego

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Muzeum Ziemii Leżajskiej miało miejsce rozdanie nagród Powiatu Leżajskiego dla wyróżniających się w powiecie nauczycieli, działaczy kultury oraz sportu. Po raz pierwszy w sposób oficjalny nagrodzona została 10-cio letnia działalność, praca i osiągnięcia Grupy Wokalnej "MERITUM". Niezwykle miło było odebrać nagrodę z rąk wicestarosty leżajskiego oraz usłyszeć słowa: "...jesteście naszą wizytówka w Polsce i za granicą.." Podczas uroczystości nie zabrakło oczywiście tematycznie dobranych piosenek w wykonaniu dziewcząt.

11.10.2012 Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbyła się uroczystość na której wyróżnieni nauczyciele otrzymali nagrody. Ponieważ najstarsze wokalistki "Meritum" są jednocześnie uczennicami tego leżajskiego zespołu szkół, miały okazję zaprezentować dla swoich nauczycieli i wychowawców krótki recital, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami.

8.09.2012 Spotkanie autorskie z Wasylem Machno

Bardzo uroczysty charakter miało spotkanie z ukraińskim poetą Wasylem Machno, które odbyło się w Dworku Starościńskim w Leżajsku. Wszyscy zebrani na czele z władzami miasta i powiatu mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawych opowieści i historii z życia znanego poety. Uzupełnieniem spotkania były piosenki "Meritum" wykonane w języku polskim i ukraińskim.

1.09.2012 Turniej Piłkarski Władz Samorządowych

Nietypowym zmaganiom lokalnych władz na piłkarskim boisku, w czasie meczowych przerw towarzyszyły także piosenki w wykonaniu wokalistek grupy "Meritum".

31.08.2012 Występ dla ZOL w Leżajsku

Wiele emocji i pozytywnych wzruszeń przyniósł zarówno osobom słuchającym jak i występującym kameralny koncert w Zakładzie Opieki Leczniczej w Leżajsku. Miło jest widzieć w oczach ludzi chorych, niejednokrotnie pokrzywdzonych przez los radość i wzruszenie jakie niesie ze sobą muzyka. Inicjatorką i pomysłodawcą koncertu była jedna z najstarszych "meritumek" - Ewelina Wiatr.

7-9.08.2012 Wycieczka grupy w Bieszczady

Wycieczka grupy "Meritum", to jak co roku forma nagrody dla zespołu za całoroczną pracę i wspólnie spędzone razem dni na próbach i występach. Tego roku czas trzydniowej wycieczki bardzo szybko upłynął w Bieszczadach podczas górskich wędrówek na Połoninę Wetlińską oraz Małą i Wielką Rawkę. Była też "górska plaża" nad rzeką Solinką i wspólny grill. Nie obyło się również bez koncertu. Starsza grupa wokalistek "MERITUM" wystąpiła z 45 minutowym programem w ramach festiwalu "Natchnieni Bieszczadem" w Cisnej.

5.08.2012 VII Sierpniowy Festyn Rodzinny w Błażowej "Szukałem Was"

Słoneczna pogoda towarzyszyła wspólnemu spotkaniu już po raz siódmy, przedstawicieli dekanatów naszego regionu na katolickim rodzinnym pikniku w Błażowej.
Zaszczyt reprezentowania dekanatu leżajskiego przypadł w udziale grupie wokalnej "Meritum". Dziewczęta na scenie zaprezentowały kilka piosenek bardzo entuzjastycznie odebranych przez zgromadzoną publiczność, nie obyło się więc bez bisu. Bardzo rytmiczna piosenka w języku ukraińskim pt. "Verba" również bardzo przypadła do gustu wszystkim słuchaczom.

5.08.2012 - 7 Sierpniowy Festyn Rodzinny w Błażowej "Szukałem Was".

Słoneczna pogoda towarzyszyła wspólnemu spotkaniu już po raz siódmy, przedstawicieli dekanatów naszego regionu na katolickim rodzinnym pikniku w Błażowej.
Zaszczyt reprezentowania dekanatu leżajskiego przypadł w udziale grupie wokalnej "Meritum". Dziewczęta na scenie zaprezentowały kilka piosenek bardzo entuzjastycznie odebranych przez zgromadzoną publiczność, nie obyło się więc bez bisu. Bardzo rytmiczna piosenka w języku ukraińskim pt. "Verba" również bardzo przypadła do gustu wszystkim słuchaczom.

3.08.2012 - Otwarcie dworca PKP w Leżajsku.

Sierpniowe słoneczne przedpołudnie było okazją do otwarcia odnowionego dworca PKP w Leżajsku. Po uroczystym przecięciu wstęgi i okolicznościowych przemówieniach nie zabrakło tematycznie dobranych piosenek w wykonaniu wokalistek "MERITUM".

15-29.07.2012 "Złote Jodły" dla "Meritum" z Leżajska, 39 Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2012

W dniach od 15 do 29 lipca 2012 roku odbył się 39 Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kilce 2012. W gronie ponad 1400 uczestników festiwalu z Polski, Niemiec, Chorwacji, Białorusi, Ukrainy, Rosji a nawet Mołdawii, znalazły się wokalistki grupy "MERITUM" działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Magdalena Piestrak, Aleksandra Federkiewicz i Ewelina Brudniak przez dwa tygodnie godnie reprezentowały ziemię leżajską na festiwalowych scenach oraz przeglądach konkursowych. Jury festiwalowe bardzo wysoko oceniło ich umiejętności wokalne przyznając im dwie najwyższe nagrody; "Złotą Jodłę" w kategorii zespoły wokalne, a także "Złotą Jodłę Harcerską" w kategorii piosenka harcerska i turystyczna.
Kielecki festiwal to nieprzerwanie od 1974 roku kilkanaście lipcowych dni wypełnionych tańcem, piosenką, zabawą, radością, uśmiechem oraz wakacyjnym wypoczynkiem. W czasie festiwalu Kielce stają się miastem młodości i radości, goszcząc dziesiątki zespołów muzycznych, tanecznych, wokalnych, teatralnych, folklorystycznych, orkiestr i solistów. To co wyróżnia kielecki festiwal to także niepowtarzalna sceneria koncertów galowych w najpiękniejszym w Europie, naturalnym amfiteatrze kieleckiej Kadzielni. Koncerty, przeglądy konkursowe i imprezy towarzyszące odbywają się natomiast w różnych częściach miasta a także w sąsiadujących z Kielcami miastach i miejscowościach. W czasie trwania festiwalu zespoły doskonalą swoje umiejętności podczas warsztatów artystycznych, a także nawiązują między sobą niezliczone nowe znajomości, które nieraz trwają przez długie lata.
Tak też było w wypadku wokalistek "MERITUM". Dziewczęta ciężko pracowały na próbach i warsztatach wokalnych oraz brały udział we wszystkich możliwych koncertach. Szczególnie wyjątkowy był występ dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach, gdzie nie obyło się bez wielu wzruszeń, a widok prawdziwej radości w oczach ludzi pokrzywdzonych przez los miał wartość większą niż niejedna nawet "Złota Jodła". Dużym wyróżnieniem dla grupy "MERITUM" było także zaproszenie - jako reprezentacji polskich zespołów - na specjalne koncerty podczas spotkań z wojewodą kieleckim oraz marszałkiem województwa świętokrzyskiego.

3.07.2012 Zakończenie roku kulturalnego 2011/2012

To zawsze miła i wyjątkowa chwila, kiedy spotyka się razem cała grupa wokalna "Meritum" by podsumować kolejny rok swojej działalności scenicznej i kulturalnej. Jest dużo śmiechu, słodyczy oraz kwiatów, obowiązkowe są także pamiątkowe zdjęcia.

24.06.2012 Piknik rodzinny organizowany przez oo. Bernardynów w Leżajsku.

Piknik rodzinny organizowany przez oo. Bernardynów na placu sąsiadującym z leżajskim klasztorem, to impreza która na stałe wpisała się już w kalendarz imprez kulturalnych w Leżajsku.
Nie mogło na niej również zabraknąć wokalistek "Meritum". Zaśpiewały starsze i młodsze dziewczęta. Dla Magdy, Oli i Eweliny występ na pikniku był "ostatnim sprawdzianem formy" przed wyjazdem na dwutygodniowy 39 Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2012.

22.06.2012 Koncert dla Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Na zaproszenie pani kurator Krystyny Czubary, Magda Ola i Ewelina miały okazję zaśpiewać w Rzeszowie podczas rozdania nagród specjalnych za wybitne osiągnięcia dla najlepszych uczniów województwa podkarpackiego. To bardzo duże wyróżnienie dla "MERITUM".

17.06.2012 26 Festiwal Piosenki Przedszkolnej "ISKIERKA 2012"

Już po raz 26 na scenie MCK rywalizowali najmłodsi w mieście wokaliści z leżajskich przedszkoli. Podczas koncertu finałowego zaprezentowały się wokalistki "Meritum", które przed laty rozpoczynały swoją przygodę z piosenką podczas tego właśnie festiwalu.
Swoją nagrodę przyznało również obradujące podczas części konkursowej jury dziecięce złożone z trzech najmłodszych wokalistek "Meritum".
Tradycją też jest, że po festiwalowych emocjach koncertują na scenie plenerowej wszystkie zespoły działające przy MCK. Tak było i tym razem. Podczas koncertu nie zabrakło oczywiście pozostałych wokalistek "Meritum".

10.06.2012 Jubileusz 100-lecia Kościoła w Woli Zarczyckiej.

Obchody Jubileuszu 100-lecia Kościoła w Woli Zarzyckiej były okazją do kolejnych występów najstarszych wokalistek grupy "MERITUM". Pomimo niesprzyjającej, deszczowej aury, udało się zgromadzonej publiczności zaprezentować przygotowany program.

7-9.06.2012 Finał XVII Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2012"

>"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku, już po raz siedemnasty do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w całej Polsce przystąpiło ponad 2100 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się tylko nieco ponad 700 wykonawców.
Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym. W tym roku 118 wykonawców z tak dużej początkowo grupy miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Wśród grupy finalistów "Wygraj Sukces 2012" znalazły się dwie wokalistki grupy "Meritum"; Julia Kurasiewicz (kat. wiekowa klasy I-VI) i Ewelina Brudniak (kat. wiekowa klasy ponadgimnazjalne).
Sam udział w finale to już WIELKI SUKCES i wyróżnienie!! Wiele pracy, emocji stresu i nerwów kosztowały prezentacje finałowe Julię i Ewelinę w dniach 7 i 8 czerwca.
W wyjeździe na koncert galowy w sobotę 9 czerwca towarzyszyły już natomiast dziewczętom koleżanki z "Meritum", było więc o wiele raźniej.
Wśród nagrodzonych finalistek "Wygraj Sukces 2012" znalazła się Julia Kurasiewicz, uzyskując WYRÓŻNIENIE.
Nowe doświadczenia, znajomości i możliwość konfrontacji z najlepszymi młodymi artystami na polskiej scenie wokalnej, będą zapewne dla Julii i Eweliny dużą siłą i motywacją do dalszej pracy.

3.06.2012 Piknik Rodzinny-Wólka Grodziska, Dni Miasta Łańcuta

Konsekwencją dobrych występów podczas I Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Moje Miasto" w Łańcucie było zaproszenie przez organizatorów nagrodzonych wokalistek i zespołów "Meritum" na koncert galowy w ramach obchodów "Dni Miasta". W tym samym dniu, wcześniej dziewczęta z "Meritum" wystąpiły również w Wólce Grodziskiej podczas kolejnej edycji "Pikniku Rodzinnego".

27.05.2012 Dni Leżajska

Święto miasta, to czas na liczne prezentacje i występy, które w tym roku miały miejsce na miejskim stadionie. Przed koncertami gwiazd wieczoru, czyli zespołu "Enej oraz "Małgorzaty Ostrowskiej" nie zabrakło również piosenek grupy wokalnej "Meritum".

25.05.2012 Rozdanie nagród - "Przedszkolada" oraz "Z Ekologią Na Ty"

W tym dniu wokalistki "Meritum" miały okazję wystąpić dwukrotnie. Wraz z innymi zespołami artystycznymi działającymi w naszym regionie zapewniły oprawę artystyczną rozdania nagród dla najmłodszych artystów, czyli 5-6 latków z leżajskich przedszkoli biorących udział w konkursie "Przedszkolada" oraz troszkę starszych reprezentantów szkół z naszego powiatu, którzy wykazali się największą inwencją podczas zbierania i segregacji surowców wtórnych w ramach akcji "Z Ekologią Na Ty".

20.05.2012 Przegląd Pieśni Maryjnej.

Tradycyjnie już, jak co roku na kolejnej edycji tak znanej imprezy w naszym regionie jaką jest "Przegląd Pieśni Maryjnej" w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku nie mogło zabraknąć wokalistek "Meritum". Tym razem reprezentację zespołu stanowiły najmłodsze stażem wokalistki; Madzia, Ania, Klaudia, Paula i Agnieszka a także trzyosobowa reprezentacja zespołu najstarszego.

18.05.2012 I Podkarpacki Festiwal "Moje Miasto" -Łańcut

Sporym sukcesem zakończył się udział wokalistek "Meritum" w pierwszej edycji festiwalu "Moje Miasto" w Łańcucie. Dziewczęta zdobyły aż sześć nagród oraz trzy wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych jako solistki, a także jako zespoły wokalne. Więcej szczegółów można znaleźć w zakładce "sukcesy". Konsekwencją tak dobrych występów (oprócz nagród) było zaproszenie nagrodzonych osób i zespołów na koncert z okazji "Dni Miasta Łańcuta 2012".

12.05.2012 Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Z okazji tak sympatycznego święta dla licznie zgromadzonych pań (i nielicznie panów) sporo znanych piosenek miały okazję zaprezentować wokalistki "MERITUM". Miły muzyczny akcent stanowił dobry wstęp do dalszego wspólnego świętowania.

3.05.2012 Piknik Niżański

Park w Nisku, to bardzo dobre miejsce na rodzinny piknik, szczególnie w długi majowy weekend. Tak też było i tym razem. W cieniu drzew stanęła plenerowa scena pod którą zebrało się sporo publiczności by oglądać występy młodych artystów. Nie brakowało także atrakcji dla dzieci oraz najróżniejszych kramów.
Nie dopisała tylko pogoda.potężna burza zmusiła organizatorów do wcześniejszego zakończenia imprezy. Wokalistki "Meritum" niestety zaprezentowały TYLKO połowę przygotowanego programu.

23.04.2012 Eliminacje regionalne "Wygraj Sukces" - Przeworsk

Udział w półfinałach konkursu piosenki "Wygraj Sukces" to dla każdego wykonawcy duże wyróżnienie, a zarazem spory stres i nerwy nad którymi trzeba umieć zapanować podczas prezentacji konkursowych.
W tym roku do grupy prawie 50 wokalistek i wokalistów z regionu Polski południowo - wschodniej, do półfinałów w Przeworsku zakwalifikowały się cztery solistki "Meritum".
Spośród wszystkich uczestników eliminacji, jury do udziału w finale konkursu piosenki "Wygraj Sukces 2012" zakwalifikowało tylko osiem osób oraz kilka wyróżniło.
"Nasze meritumki" bardzo dobrze spisały się w eliminacjach regionalnych. Diana Cisek i Magda Piestrak otrzymały wyróżnienia, a do finału zakwalifikowały się po raz pierwszy Julia Kurasiewicz i Ewelina Brudniak. Przed nimi teraz wielkie wyzwanie, stanąć w czerwcu w Tarnobrzegu na scenie wraz z najlepszymi młodymi wokalistami w Polsce.
Trzymamy zatem wraz z całym zespołem mocno kciuki za Julię i Ewelinę.

22.03.2012 XII Powiatowy Konkurs Plakatowy

Już po raz dwunasty za sprawą Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Leżajsku wiele pięknych nagród powędrowało w ręce uzdolnionych dzieci z naszego powiatu.
Rozstrzygnięcie konkursu plakatowego, którego tym razem temat brzmiał "Idol - Bohater - Autorytet", zaowocowało wieloma bardzo ciekawymi pracami.
Oprawę muzyczną uroczystego rozdania nagród zapewniły młodsze wokalistki "Meritum" - Wiktoria, Diana i Ala.

21.03.2012 XXIV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Love Me Tender" - Jasło

O atrakcyjne nagrody i miano laureatów XXIV Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "LOVE ME TENDER 2012" w Jaśle walczyło 43 solistów z wielu miast i miejscowości Podkarpacia i Małopolski.
Scena Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle rozbrzmiewała śpiewem utalentowanych gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wykonywali - głównie w języku angielskim - piosenki z repertuaru światowych gwiazd muzyki rozrywkowej.
Po raz pierwszy w konkursie w Jaśle wzięły udział wokalistki "Meritum" - Magdalena Piestrak i Ola Federkiewicz.
W kategorii wiekowej szkoły ponadgimnazjalne, jury nie przyznało pierwszego miejsca, natomiast nagrodziło dwie wokalistki dwoma równorzędnymi nagrodami za miejsce drugie. Jedną z nagrodzonych była wokalistka "Meritum" - Ola Federkiewicz.
To pierwszy duży sukces Oli, wielka radość oraz nagroda za ciężką pracę. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia.

20.03.2012 Eliminacje wstępne "Wygraj Sukces" - Przeworsk

Jak co roku, końcem marca w całej Polsce rozpoczynają się eliminacje wstępne do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces". Podobnie jak w latach ubiegłych, ponad dwa tysiące młodych wokalistów w prawie pięćdziesięciu miastach próbuje swoich sił na scenie. "Meritum" w Przeworsku reprezentowało jedenaście wokalistek, w czterech kategoriach wiekowych. Weronika Kuczek, Sara Pacyniak, Ania Rejman, Wiktoria Bilska i Marta Kiełbowicz otrzymały wyróżnienia, a do dalszego etapu konkursu zakwalifikowały się; Diana Cisek, Julia Kurasiewicz, Magdalena Piestrak i Ewelina Brudniak.

10.03.2012 Pokaz mody "Aktywni Seniorzy"

Bardzo oryginalny i niepowtarzalny charakter miał wyjątkowy pokaz mody przygotowany przez grupę pań - aktywnych seniorek, działających pod kierownictwem p. Marty Zdeb. Panie bardzo odważnie wystąpiły w roli modelek. Pokazowi towarzyszyła również wystawa fotograficzna, prezentująca działalność grupy. Muzyczną oprawę imprezy zapewniły wokalistki "Meritum", a piosenka p.t. "Seksapil" była chyba najlepszym podsumowaniem wszystkiego co wydarzyło się tego wieczoru.

7.03.2012 Koncert "Dla Naszych Przyjaciół i Znajomych"

Sporo czasu upłynęło już od ostatniego koncertu, na którym miały okazję zaprezentować się wszystkie zespoły działające przy MCK. Stało się tak iż już od dwóch lat nieczynna jest sala widowiskowa Domu Kultury. Z tego powodu koncert dedykowany dla przyjaciół i znajomych odbył się w auli Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku. Wokalistki "Meritum" reprezentowała podczas koncertu najmłodsza oraz średnia grupa dziewcząt.

20.02.2012 Rozdanie Nagród Czasopisma "Nasz Czas" - Szkoła Muzyczna w Stalowej Woli.

W poniedziałkowy wieczór w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli odbyła się gala wręczenia statuetek "Człowiek Naszego Czasu 2011". Już po raz piąty, za sprawą redakcji Magazynu Nadsańskiego "Nasz Czas" nagrody takie trafiają do osób najaktywniej uczestniczących w życiu społecznym, kulturalnym i religijnym z naszego regionu. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyła oczywiście część artystyczna, podczas której wraz z innymi zespołami miały okazję zaprezentować się wokalistki "Meritum".

22.01.2012 Spotkanie z Mikołajem dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych

Kolejne, ostatnie już w tegorocznym karnawale spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem w MCK, nie mogło obyć się bez udziału naszych "meritumek"; Weroniki i Izy, które pod wodzą Malwiny, wielkiej przyjaciółki wszystkich dzieci dzielnie pomagały Mikołajowi we wspólnej zabawie z dziećmi śpiewając i tańcząc. Tradycyjnie, największą atrakcją spotkania było wspólne rozdawanie prezentów.

16.01.2012 Czerwone Gitary i Meritum w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Na to wydarzenie od dawna czekali nie tylko mieszkańcy Wybrzeża. Bilety zostały bardzo szybko wyprzedane na długo przed samym koncertem Tak po koncercie napisały prowadzące oficjalnego bloga Czerwonych Gitar- Justyna i Monika.

W poniedziałek, 16 stycznia 2012r. - Czerwone Gitary i ich goście: Dumitru Harea - muzyk grający na fletni pana, Wojciech Hoffmann - gitarzysta lider i założyciel grupy "Turbo" oraz leżajska grupa "Meritum" ponownie wykonali największe przeboje Krzysztofa Klenczona. Tym razem wystąpili wspólnie na scenie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Drugi Koncert Wspomnień bez wątpienia powtórzył sukces warszawskiej uroczystości w Sali Kongresowej z 12.11.2011r. Zgromadzona licznie publiczność nie szczędziła wykonawcom braw i owacji. W ten wyjątkowy sposób artyści, zaproszeni goście oraz fani uczcili 70-tą rocznicę urodzin legendarnego polskiego muzyka i kompozytora.

"Wypełniona po brzegi widownia, owacje na stojąco, "Sto lat" odśpiewane Czerwonym Gitarom przez widzów - to znaczy, że warto kontynuować!" - tak podsumował Koncert Wspomnień w Gdyni Pan Wiesław Wilczkowiak ze Stowarzyszenia Muzycznego "Christopher", który jak zawsze był blisko zespołu oraz jego fanów.

Aby wystąpić w Gdyni, najstarsze wokalistki grupy "Meritum" działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku: Magdalena Piestrak, Ola Federkiewicz, Ewelina Brudniak, Marta Kiełbowicz, Ewelina Wiatr i Paulina Wolan musiały odbyć 13-to godzinną podróż w iście zimowej aurze i przebyć ponad 700 km, by w przeddzień koncertu stawić się na próbie w prywatnym studio nagraniowym lidera zespołu - pana Jerzego Skrzypczyka w Gdańsku.

Wiele godzin pracy i prób w Leżajsku po raz kolejny uwieńczone zostało wspólnym wykonaniem na dobrze znanej wszystkim artystom scenie Teatru Muzycznego trzech piosenek: "Tam gdzie woda i las", "Hej słowiki" oraz "Seven days". Trzecia z nich, podobnie jak i w Warszawie wywarła tak duże wrażenie na zgromadzonej publiczności iż wykonana została raz jeszcze w czasie bisów jako ostatni utwór wieczoru.

Udział w koncercie był kolejnym wielkim wyróżnieniem dla "Meritum", możliwością promowania naszego miasta i powiatu przed szeroką publicznością w innych częściach kraju, a także szansą na zdobycie licznych cennych doświadczeń podczas profesjonalnej pracy na próbach i scenie.

Wyjazd do Gdyni nie mógłby dojść do skutku, gdyby nie pomoc finansowa naszych lokalnych władz w osobach burmistrza miasta pana Piotra Urbana, wójta gminy pana Krzysztofa Sobejko, dyrektora MCK pani Marii Horoszko oraz sponsorów: firmy "Rolnik" pani Heleny i Zenona Grabarza i Zakładu Ślusarskiego pana Janusza Szpili. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

8.01.2012 Koncert dla WOŚP

Tradycją już jest, że grupa wokalna "MERITUM" koncertuje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dokładając swoją "małą cegiełkę" do wszystkich koncertów, które odbywają się w Polsce w tym jakże szczególnym dniu.
Tym razem oprócz najstarszej grupy wokalistek "Meritum" na koncertowej scenie W.O.Ś.P. pojawiły się po raz pierwszy także młodsze wokalistki; Ania Rejman, Wiktoria Bilska, Sara Pacyniak, Kasia Burda, Weronika Jeleśniański, Iza Radomska i Malwina Wojnar.

6.01.2012 Małe Wielkie Kolędowanie - Fara Leżajsk

Koncert który odbył się w Święto Trzech Króli w Kościele Farnym w Leżajsku był okazją do wysłuchania pięknych polskich kolęd i pastorałek w bardzo różnych wykonaniach i aranżacjach. Można usłyszeć zarówno solistów jak i zespoły oraz chóry z naszego regionu. Młodsze wokalistki "Meritum" podczas tego koncertu reprezentowała Ala Leśko, a najstarsza grupa "meritumek" zaprezentowała licznie zgromadzonej na koncercie publiczności piękną pastorałkę z musicalu "Metro" p.t. "Uciekali".

23.12.2011 Wigilia dla samotnych organizowana przez MOPS Leżajsk

Tradycją już jest, iż co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Leżajsku organizuje Spotkanie Wigilijne dla osób samotnych. W uroczystości tej uczestniczą zawsze władze miasta na czele z burmistrzem oraz ksiądz. Nie może się również obejść bez kolęd wykonywanych przez "Meritum".
W tym roku spotkanie odbyło się w leżajskim gimnazjum, a dla wszystkich przybyłych na spotkanie kolędowały dzielnie najmłodsze wokalistki "Meritum" wraz z koleżankami z zespołu wokalnego "Prim".

19.12.2011 Uroczyste spotkanie opłatkowe pracowników Browaru w Leżajsku

Podobnie jak w roku ubiegłym, atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła już na początku grudnia do leżajskiego browaru. W uroczystym spotkaniu opłatkowym uczestniczyli specjalnie zaproszeni goście z Belgii, Niemiec i Holandii. Wyjątkowa była też w tym roku oprawa muzyczna tego spotkania. Na początek kilka kolęd, przy akompaniamencie orkiestry zaśpiewał dla wszystkich zebranych zespól złożony z chóru utworzonego z pracowników browaru, wokalistek "Meritum" oraz wokalistek zespołu "Prim".
Dalsza część koncertu, to już kolędy i pastorałki przygotowane i wykonywane z niepowtarzalnym dziecięcym wdziękiem przez najmłodsze wokalistki "Meritum" wraz z wokalistkami zespołu "Prim".

5.12.2011 Otwarcie wystawy "50 lat GOPR"

"..50 lat minęło.." słowami tej bardzo znanej piosenki przywitały wszystkich w sali kameralnej MCK w Leżajsku wokalistki "Meritum" podczas uroczystego otwarcia wystawy fotograficznej z okazji obchodów 50-lecia Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz promocji książki "Błękitny krzyż na połoninach".
Wiele ciekawych rzeczy o wieloletniej działalności GOPR można było usłyszeć oraz zobaczyć na prezentowanych zdjęciach i filmach. Specjalny list gratulacyjny z rąk burmistrza miasta otrzymał także najbardziej znany leżajski ratownik GOPR, wielki przyjaciel grupy "Meritum", pan Adam Kuźma.
Miłym akcentem dla dziewcząt z "Meritum" było natomiast to, że podczas śpiewania piosenki "Czerwony pas" - nieoficjalnego hymnu GOPR - do jej wykonania przyłączyli się wszyscy obecni na sali ratownicy. Specjalny strój dziewcząt jeszcze bardziej podkreślił natomiast wyjątkowy charakter utworu.

5-8.12.2011 spotkania z Mikołajem w MCK

Spotkania ze Świętym Mikołajem w MCK to już wieloletnia tradycja. W tym roku Święty Mikołaj spotykał się z dziećmi dwa razy. Było to spotkanie dla dzieci pracowników Fabryki Maszyn w Leżajsku, a także spotkanie ze wszystkimi dziećmi należącymi do zespołów działających przy MCK. Jak co roku podczas takich spotkań występują i pomagają Św. Mikołajowi "młodsze i średnie meritumki". Śpiewają, bawią się i tańczą z dziećmi a na koniec oczywiście wraz ze Św. Mikołajem rozdają prezenty.

19.11.2011 Koncert dla "Philips Morris" w hotelu "U Braci Zygmuntów"

Kilka dni po powrocie z Warszawy, kiedy jeszcze emocje po koncercie wraz z zespołem "Czerwone Gitary" w Sali Kongresowej nie zdążyły do końca opaść, najstarsze wokalistki "Meritum" wystąpiły w krótkim recitalu na spotkaniu pracowników firmy "Philips Morris". Wśród zaśpiewanych piosenek znalazła się oczywiście jedna z tych wykonywanych w Warszawie wraz ze specjalną dedykacją dla wszystkich uczestników spotkania..

12.11.2011 Czerwone Gitary i Meritum w Sali Kongresowej w Warszawie

Wzruszenie, emocje, wspomnienia, legendarne przeboje i owacje publiczności. Tak najkrócej można by podsumować "Koncert Wspomnień", który miał miejsce w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 12 listopada 2011 roku, wydarzenie nietuzinkowe, długo oczekiwane przez wszystkich fanów Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Tak po koncercie napisały prowadzące oficjalnego bloga Czerwonych Gitar - Justyna i Monika.

Nie zawiedli artyści i ich goście, nie zawiodła publiczność. Uroczystość ta na pewno na długo pozostanie w sercach wszystkich uczestników. Był to pierwszy w historii koncert zespołu Czerwone Gitary z tak dużą ilością piosenek Krzysztofa Klenczona, upamiętniający 30 rocznicę śmierci i 70 rocznicę urodzin muzyka. W programie ponad dwugodzinnego koncertu znalazły się piosenki kompozytora zarówno z okresu jego współpracy z zespołem Czerwone Gitary, jak i grupą Trzy Korony. Posłuchać można było także utworów, które powstały podczas pobytu artysty w Stanach Zjednoczonych.

Po raz pierwszy w swojej historii zespół Czerwone Gitary akompaniował wszystkim wykonawcom zaproszonym do udziału w koncercie. Wśród gości muzycznych znalazły się między innymi wokalistki grupy wokalnej "Meritum" działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Zaproszenie do udziału w koncercie dziewczęta "wyśpiewały" sobie w Nisku we wrześniu tego roku podczas obchodów "Dni Chleba", kiedy to ich występ poprzedzał koncert gwiazdy wieczoru - zespołu "Czerwone Gitary". Po wysłuchaniu piosenek w wykonaniu "Meritum" lider zespołu, pan Jerzy Skrzypczyk stwierdził "...iż dziewczęta zaśpiewały tak pięknie...", że chce je zaprosić na wspólny koncert w Sali Kongresowej w Warszawie. Tak też się stało.

Wiele godzin pracy i prób w Leżajsku poprzedzających wspólne próby z zespołem w Hear Studio, jednym z największych studio nagraniowych w Warszawie uwieńczone zostało wspólnym wykonaniem na scenie Sali Kongresowej trzech piosenek Krzysztofa Klenczona - "Tam gdzie woda i las", "Hej słowiki" oraz "Seven days". Piosenka pt. "Seven days", wywarła tak duże wrażenie na zgromadzonej publiczności iż została wykonana raz jeszcze podczas bisów jako ostatni utwór wieczoru.

Miłym akcentem było to, że na wypełnionej widownią sali znalazły się osoby, które na koncert przyjechały specjalnie z Leżajska. Dziewczęta z "Meritum" miały mocne wsparcie w osobach burmistrza miasta pana Piotra Urbana, wójta gminy pana Krzysztofa Sobejko, dyrektora MCK pani Marii Horoszko, a także rodziców. Zarówno na scenie, jak i na widowni nie zabrakło gości specjalnych szczególnie witanych przez zespół. Przybyli bowiem: żona Krzysztofa Klenczona - Alicja Klenczon-Corona, jego siostra - Hanna Klenczon, Karol Wargin - występujący niegdyś z Krzysztofem Klenczonem oraz Wiesław Wilczkowiak ze Stowarzyszenia Muzycznego "Christopher". Wśród publiczności zasiedli też autorzy tekstów piosenek: Marek Gaszyński, Janusz Kondratowicz i Krzysztof Dzikowski. Jako goście muzyczni na scenie pojawili się; lider grupy Turbo - Wojciech Hoffmann, artysta z Mołdawii grający na fletni Pana - Dumitru Harea, a także Magdalena Piestrak, Ola Federkiewicz, Ewelina Brudniak, Marta Kiełbowicz, Ewelina Wiatr i Paulina Wolan tworzące najstarszą grupę wokalistek "Meritum".

Jak do tej pory niewielu artystów z naszego regionu miało okazję występować na scenie Sali Kongresowej. Tym bardziej więc wydarzenie to, oraz możliwość profesjonalnej współpracy z tak legendarnym zespołem pozostanie w pamięci zarówno dziewcząt z grupy "Meritum" jak i ich opiekunów - Bartłomieja Urbańskiego i Jacka Brzuzana na długie lata.

30.10.2011 Festiwal w Jelnej

Udział w "Małym Festiwalu Dziecięcej Twórczości Biesiadnej i Ludowej" w miejscowości Jelna nieopodal Leżajska był ostatnią okazją do występu wokalistek "Meritum" przed wyjazdem do Warszawy na koncert w Sali Kongresowej wraz z zespołem "Czerwone Gitary". Piosenki Krzysztofa Klenczona zaśpiewane przez "Meritum" zostały przez licznie zgromadzoną publiczność przyjęte dużymi brawami.

28.10.2011 Koncert w "Pubie Legenda"

W piątkowy jesienny wieczór najstarsze wokalistki "Meritum" miały okazję zaprezentować w leżajskim "Pubie Legenda" wszystkim zgromadzonym sporą ilość piosenek ze swojego repertuaru. Podczas dwóch ponad 40-to minutowych recitali można było usłyszeć w ich wykonaniu zarówno bardzo nastrojowe jak i rytmiczne piosenki w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

14.10.2011 Spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym

W piątkowe popołudnie w Bibliotece Miejskiej w Leżajsku miało miejsce spotkanie z bardzo ciekawym i nietuzinkowym człowiekiem. Leszek Szczasny, z wykształcenia politolog i filozof, a z zamiłowania społecznik, fotograf, a przede wszystkim niezależny globtroter przyjechał do Leżajska aż z Raciborza. Swoje spotkanie z mieszkańcami Leżajska, pan Leszek ilustrował bardzo licznymi i oryginalnymi fotografiami ze swoich licznych podróży, co znacznie uatrakcyjniło jego opowieści. Oprawę muzyczną wieczoru zapewniły oczywiście wokalistki "Meritum".

2.10.2011 Święto Pieczonego Ziemniaka w Wólce Grodziskiej

Podobnie jak dwa tygodnie wcześniej, grupa wokalna "Meritum" dostała zaproszenie, by oprawić wokalnie "Święto Pieczonego Ziemniaka", tym razem w miejscowości Wólka Grodziska. Podczas niedzielnego popołudnia, na scenie miały okazję zaprezentować się prawie wszystkie wokalistki "Meritum"...od najmłodszej do najstarszej. Występy odbyły się w trzech turach, także dziewczęta miały okazję pooglądać i posłuchać w międzyczasie inne występujące zespoły oraz skosztować przepyszne potrawy (nie tylko z ziemniaków) przygotowane specjalnie na okoliczność tej właśnie imprezy. Swój debiut tego właśnie popołudnia miała "najmłodsza trójca meritumek" - Weronika Jeleśniański, Iza Radomska i Malwina Wojnar. Piękne jesienne zachodzące słońce było natomiast okazją do "sesji foto", którą można obejrzeć w galerii zdjęć. Wieczorny koncert "najstarszych meritumek", spotkał się z bardzo entuzjastycznym odbiorem oglądających, co zaowocowało aż trzema bisami. Impreza zakończyła się wspólnym puszczaniem pięknych, ręcznie wykonanych przez organizatorów lampionów.

18.09.2011 Piknik Ekologiczny u Bernardynów - Leżajsk

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim zgromadzonym na placu przy bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku na kolejnym już Pikniku Ekologicznym. Podczas pikniku można było degustować i kupić najróżniejsze potrawy i napoje "wyprodukowane w sposób ekologiczny". Na plenerowej scenie prezentowały się także różne zespoły artystyczne, na czele z zespołami działającymi przy MCK w Leżajsku. Grupę wokalną "Meritum" tym razem reprezentowała najmłodsza i średnia "ekipa meritumek".

17.09.2011 Swięto Pieczonego ziemniaka w Wylewie i spotkanie wyborcze

W tym dniu wokalistki "Meritum" występowały dwukrotnie, w dwóch różnych miejscach. W pierwszej kolejności oprawiły wokalnie spotkanie wyborcze z posłem na sejm Zbigniewem Rynasiewiczem w MCK w Leżajsku, a wieczorem w malutkiej miejscowości Wylewa zgromadzeni goście mogli wysłuchać ponad godzinnego koncertu grupy. Pomimo kameralnego charakteru imprezy w Wylewie, dziewczęta pokazały iż również dla niezbyt licznej publiczności potrafią "dać z siebie wszystko", co widać było po reakcji oglądających i słuchających. Po koncercie, z racji "Święta pieczonego ziemniaka" dziewczęta miały okazję do degustacji różnych regionalnych i oryginalnych przysmaków, przygotowywanych specjalnie na tą okazję. Swój debiut w występach z najstarsza grupą miała tego wieczoru Weronika Jeleśniański

16.09.2011 Katyń - Wystawa historyczna

Miesiąc wrzesień skłania nas Polaków do głębokiej refleksji nad losami Ojczyzny oraz kwestią patriotyzmu. 16 września w Sali kameralnej MCK miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pt. "Katyń. Zbrodnia, która miała być zapomniana". Oprawę artystyczną otwarcia wystawy zapewniły trzy najstarsze wokalistki "Meritum" - Paulina, Ewelina i Marta.

28.08.2011 Piknik na Mante i Dni Chleba w Nisku

28.08 Meritum w składzie: Paulina Wolan, Ewelina Wiatr, Marta Kiełbowicz, Ola Federkiewicz i Magda Piestrak miało okazję wziąć udział w dwóch imprezach zorganizowanych w Leżąjsku i Nisku.
Pierwsza z nich odbywała się pod hasłem: "Bezpieczne wakacje 2011 - Bezpieczny powrót do szkoły. Została zorganizowana przez pana posła Zbigniewa Rynasiewicza, zaś patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, oraz Cezary Grabarczyk Minister Infrastruktury. Koncert odbył się w gorącej atmosferze upalnego popołudnia ;) Starsza "trójca" oraz solistki - Madzia i Ola zaprezentowały kilka utworów, starając się nie dać po sobie poznać mocnego upału:)
Mimo niewielkiej publiczności na scenie bawiłyśmy się świetnie. W tym miejscu chcemy podziękować nie tylko akustykom, ale też operatorom kamer, dzięki którym widzowie mogli nas oglądać na telebimie:)
Po koncercie udaliśmy się razem z p. Jackiem oraz naszym kierowcą - niezastąpionym p. Markiem do Niska, gdzie dostąpiłyśmy zaszczytu śpiewania bezpośrednio przed "Czerwonymi Gitarami" na dorocznej imprezie - "Dniach Niska" nazywanych "Świętem Chleba".
Tego koncertu nie zapomnimy nigdy: połamane obcasy, szybkie przebieranie się, przepyszne kiełbaski, tnące komary, a także niesamowita muzyka legendarnego zespołu, który zwrócił na nas uwagę :) O samym występie powiem tylko, że całe Meritum w doskonałych nastrojach i przy pięknej wieczornej pogodzie koncertowało z uśmiechem na ustach i radością w sercu oraz zupełnie bez stresu :)

31.07.2011 Dni Radomyśla Wielkiego

Nie wszystkie wokalistki "Meritum" mogły wystarczająco odpocząć po wycieczce.
Już następnego dnia po powrocie, przed południem wraz z innymi zespołami MCK najstarsze "meritumki" wzięły udział w koncercie dla firmy Philip Morris Polska, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

30.06.2011 Koncert dla Philip Morris

Nie wszystkie wokalistki "Meritum" mogły wystarczająco odpocząć po wycieczce.
Już następnego dnia po powrocie, przed południem wraz z innymi zespołami MCK najstarsze "meritumki" wzięły udział w koncercie dla firmy Philip Morris Polska, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

27 - 29.06.2011 Wycieczka zespołu do Suśca na Roztoczu

Dzień pierwszy - poniedziałek 27 czerwca

W poniedziałek wczesnym rankiem, nasze mamy zdarły nas spod ciepłych kołder i uświadomiły zaspane mózgi, że za pół godziny mamy być na placu przy MCK w Leżajsku.
Zebrałyśmy się w miarę punktualnie i wyruszyliśmy w drogę około godziny 8.00. W busie staraliśmy się odespać ciężki weekend lub zjeść śniadanie, na które nie było czasu w domu. Każda ze "starszych meritumek" wylosowała sobie "młodszą meritumkę", którą miała się opiekować podczas wycieczki. Nad całą grupą miała natomiast czuwać nasza "Kierowniczka", czyli Paula.
Podróż minęła przyjemnie, raz zatrzymaliśmy się na "sekundkę", a za drugim razem, aby rozprostować kości i pospacerować gdzieś tam.bo nie pamiętam gdzie to było (jak się potem okazało miejscowość Górecko;-)). W każdym razie fajne miejsce! Dużo drzew, była też rzeczka z kapliczką na wodzie, scena z której skakałyśmy i samotna krowa xD.
Później nie robiliśmy już postojów, tylko od razu pojechaliśmy do Suśca, do ośrodka wczasowego "Roztoczanka". Miejsce, do którego zajechaliśmy zrobiło na nas dobre wrażenie. ;d Zakwaterowaliśmy się w fajnych, drewnianych domkach. Pełny wypas i w ogóle, bo w naszym domku (domek starszej szóstki, numerek 22) miałyśmy czynny prysznic, działającą lodówkę, czajnik elektryczny i mini kuchenkę gazową! ;D Czaaaad.
Rozpakowaliśmy się, i urządziliśmy ładnie mieszkanka iiii.i co? BASEN! Na terenie ośrodka był fajny, odkryty basenik z leżaczkami dookoła. ;) Marta i Ewelina pierwsze wskoczyły w stroje kąpielowe i zaczęły się opalać, popryskawszy się najpierw super, ekstra przyspieszaczem do opalania Oli (tzw. Afarkantyny ;p).
Później również reszta dziewczyn zrobiła to samo. Przyjemnie się tak leżało w słońcu i nigdzie nie chciało się ruszać. Dlatego ubłagałyśmy prawie że na kolanach pana Bartka i pana Jacka, byśmy nie szli zwiedzać lasu (rezerwatu przyrody i wodospadów), tylko abyśmy zostali na basenie. ;d. Udało się po wielu nieudanych próbach! ;p
Woda na początku była zimna, ale z czasem się przyzwyczajało. Po wyjściu z basenu szczękaliśmy zębami, a później leżeliśmy na leżaczkach jak jakieś mokre chomiki na patelni. xD Aaaale było bardzo sympatycznie i miło. ;) Prawie cały dzień spędziliśmy na kąpieli, dopiero pod wieczór wysuszyliśmy się, po czym pograliśmy w siatkówkę lub część z nas, w tym ja (;p) poszliśmy do sklepu.
Około godziny 20.00 szykowały się zawody ;> !!! Poznaliśmy bardzo ciekawe osoby, które były na obozie z karate i właśnie z nimi rozegraliśmy baaardzo zacięty mecz w siatkówkę, który wygrali niestety nasi przeciwnicy ; (Jednak wszyscy się dobrze bawili i cieszyli z nowych znajomości.;)
Kiedy już się ściemniło zostały wyświetlone zdjęcia z całego dnia, a później film, na którym połowa z nas usnęła.;p Ja, Ewelina, Marta, Ola, Ewelka i Paula czekałyśmy normalnie jakieś "dwadzieścia godzin" aż znajdzie się kluczyk, który gdzieś się zapodział ;p Na szczęście klucz się odnalazł i zmarznięte weszłyśmy do naszego przytulnego domku, po czym rzecz jasna poszłyśmy grzecznie spać. xD

Dzień drugi - wtorek 28 czerwca

Pogoda od samego rana była ,,barowa" lecz to nie przeszkodziło nam aby następny dzień wycieczki był dobrze wykorzystany.;)
Po śniadaniu i czasie wolnym odbyły się warsztaty wokalne. Cały sprzęt nagłośnieniowy rozłożony został u nas, (starsze dziewczyny - domek nr 22 ;)) po czym zaczęłyśmy uczyć młodszą grupę techniki śpiewania. Dziewczynki świetnie sobie poradziły ponieważ ich lekcje u pana Bartka nie poszły na marne;) a my tylko poprzypominałyśmy im jak używać przepony podczas oddychania i poprowadziłyśmy rozśpiewkę. Młodsze dziewczynki były bardzo pilne;), a współpraca z nimi wyglądała bardzo fajnie. Później zamieniłyśmy się miejscami i to one nas rozśpiewywały (ze szczególnym uwzględnieniem pracy przepony ?).
Po wesołej i intensywnej rozśpiewce każda z nas miała wybrać i przećwiczyć piosenkę ze swojego repertuaru;) , ponieważ wieczorem czekał nas ważny koncert dla poznanych pierwszego dnia wycieczki naszych przyjaciół, jak również pozostałych gości ośrodka oraz jego pracowników. Próba odbyła się tanecznie i wesoło.
Gdy został ustalony program kto co, po kim i kiedy śpiewa, poszłyśmy na obiad.;)
Po zjedzeniu obiadu wraz z Panem Bartkiem i Panem Jackiem.zwarte i gotowe ;D poszłyśmy na dogrywkę meczu w siatkówkę, którą mieliśmy rozegrać z naszymi "wycieczkowymi przyjaciółmi" z obozu karate OSU. Szanse były naprawdę wyrównane.i mecz zakończył się remisem ;D.
Gdy nastała godzina koncertu, po doprowadzeniu siebie do porządku, ;D grupa wokalna "MERITUM" ruszyła podbić swoimi pięknymi głosami serca, te najbardziej nawet zatwardziałe ;). Koncert był świetny! Niesamowita atmosfera i przemiła, niepowtarzalna publiczność sprawiły że śpiewało nam się naprawdę bardzo fajnie!;)
Atrakcją wieczoru nie był tylko nasz popis wokalny ;D. Goście i widzowie również mogli pośpiewać i potańczyć na "pokoncertowym" KARAOKE!!!:). Jak się okazało chłopaki z OSU byli bardzo chętni ;-)).i ostro śpiewali z nami każdą piosenkę ;D. W rytm śpiewanych melodii grupa wokalna "MERITUM", uczestnicy obozu OSU oraz pozostali goście wymieniali się także umiejętnościami tanecznymi ;D. Karaoke musieliśmy niestety zakończyć kiedy w ośrodku nastała (troszkę "opóźniona") cisza nocna.
Tak więc dzień jak i noc z pewnością możemy zaliczyć do tych chwil niezapomnianych:)!!! Ale to nie wszystko przed nami był jeszcze jeden kolejny wspólny dzień..;)!!!

Dzień trzeci - środa 29 czerwca

Środa rozpoczęła się stosunkowo wcześnie dla "meritumek". Starsze dziewczyny około godziny 3:30 powędrowały do opiekunów tj. p. Bartka, p. Adama, p. Jacka i zrobiły im pobudkę. Wspólnie z przebudzonymi opiekunami postanowiliśmy zrobić również pobudkę i poranne ćwiczenia naszym "małym śpiewaczkom". Otoczyłyśmy dom, a każda z nas głośno krzyczała i pukała w okna. Gdy jeden ze "śpioszków" otworzył nam drzwi, wtargnęłyśmy jak szalone i pościągałyśmy je z łóżka. Zaspane dziewczynki szybko ubierając buty wybiegły na zewnątrz...i wtedy dopiero się zaczęło!!! Skłony, obroty, ćwiczenia przepony i oczywiście biegi wokół basenu z przyśpiewką; "Meritum przyjechało tu, śpiewać ludziom: lalalu!!!".
Dziewczynki mimo chłodu i wczesnej pory świetnie sobie poradziły. Trening zakończył się okrzykiem "a'la karate" : "Super długa ręka gadżeta pip!!! Super długa noga gadżeta pip!!! Super duża pupa gadżeta pip!!!"
Około godziny 5:30 "małe meritumki" mogły pójść dalej drzemać. Starsza szóstka natomiast poszła na krótki spacer, po tym, jak ich podopieczne zasnęły smacznie w łóżkach.
Po śniadaniu wszyscy chętni poszli na park linowy. Był to istny "survival"!!! Skakanie, turlanie, podciąganie - istna katorga!!! Chociaż park linowy okazał się strasznie trudny, to grupa wokalna Meritum znów sobie dała radę. Niestety pojawili się ranni. Pan Jacek dzielnie wspinając się, rozciął sobie łydkę na jednej z linek. Na szczęście, nie było to nic poważnego. Z zaciśniętymi zębami opatrzył ranę i dalej mógł się wspinać. Oprócz parku linowego były również inne atrakcje, tj. rowerki wodne i ścianka wspinaczkowa.
Po "artystycznym" wpisaniu się do księgi gości Ośrodka, ruszyliśmy do Zwierzyńca. Zjedliśmy tam pyszny obiad i poszliśmy na lody. A tam oczywiście nie obyło się bez śmiechu i niespodzianek. Nasza "Szalona Julka" chciała bardzo częstować swoim lodem pana Bartka i Olę głośno krzycząc..(.)....!!!. Wypowiedziane przez nią śmieszne słowa sprawiły, że wszyscy buchnęliśmy głośnym śmiechem.
Następnie pojechaliśmy nad "Stawy Echo", gdzie na plaży "meritumki" miały rozmaite zajęcia. Jedne się kąpały, inne opalały, a jeszcze inne postanowiły zrobić budowle z piasku. Był to ogromny napis w "3D" - " I LOVE MERITUM". Po dokarmieniu przyjaznych kaczek oraz sesji fotograficznej wszyscy, pomaszerowaliśmy do busa i pojechaliśmy w kierunku Leżajska.
Mimo iż ta wycieczka trwała tylko trzy dni doznałyśmy niesamowitych wrażeń. Możemy wspólnie stwierdzić, że były to jedne z najlepszych dni naszego życia..!!!
Bo nie ważne gdzie jesteśmy, tylko z kim, ponieważ "Meritum" to Jedna Wielka Rodzina.

Pozdrawiamy bardzo wszystkich czytających, a w szczególności tych którzy doczytali ten tekst do samego końca!!!...bo zawsze "najlepsze jest na koniec" ?!!! Z poważaniem autorki; Magda P, Ewelina B i Ola F.

10-12.06.2011 XX Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Iskierka" w Leżajsku.

Już po raz 25 na scenie MCK rywalizowali najmłodsi w mieście wokaliści z leżajskich przedszkoli. W tym roku festiwal miał charakter jubileuszowy, także towarzyszyła mu piosenka "25 lat minęło" w wykonaniu najstarszych wokalistek "Meritum".
Na scenie pojawił się również jubileuszowy tort oraz fajerwerki. Podczas koncertu finałowego zaprezentowały się wokalistki "Meritum", które przed laty rozpoczynały swoją przygodę z piosenką podczas tego właśnie festiwalu.
Swoją nagrodę przyznało również obradujące podczas festiwalu jury dziecięce złożone z trzech najmłodszych wokalistek "Meritum".
Tradycją też jest że po festiwalowych emocjach koncertują na scenie plenerowej wszystkie zespoły działające przy MCK. Tak było i tym razem. Podczas koncertu nie zabrakło oczywiście pozostałych wokalistek "Meritum".

30 - 1.06.2011 Finał XVI Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2011

"Wygraj Sukces", to wciąż jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku, już po raz szesnasty do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w całej Polsce przystąpiło 2165 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się tylko nieco ponad 650 osób.
Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym. W tym roku 125 wykonawców z tak dużej początkowo grupy miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Wśród grupy finalistów "Wygraj Sukces 2011" znalazła się ponownie wokalistka grupy "Meritum" Ala Wróbel. To wielki indywidualny sukces Ali. Jako jedyna reprezentowała w finale młodych wokalistów z naszego regionu.
Sam udział w finale to już WIELKI sukces!! Wiele pracy, emocji, stresu i nerwów kosztował Alę występ podczas prezentacji konkursowych w poniedziałek 30.05.2011r.
W wyjeździe na koncert galowy w środę 01.06.2011r towarzyszyły natomiast Ali koleżanki z "Meritum", było więc już o wiele weselej, w końcu pierwszy czerwca to "Dzień Dziecka"!
Tylko 20 uczestników finału spośród 125 zostało nagrodzonych przez Jury Konkursowe. Niestety nie było wśród nich naszej Ali. Jednak sam fakt, że po raz drugi znalazła się w ścisłym gronie najlepszych młodych wokalistów w Polsce, świadczy o jej dużych umiejętnościach i potencjale na przyszłość.
Nowe doświadczenia, znajomości i możliwość konfrontacji z najlepszymi będą zapewne dużą siłą i motywacją dla Ali do dalszej pracy.

29.05.2011 Dni Leżajska

W niedzielne popołudnie, przy pięknej pogodzie w ramach obchodów "Dni Leżajska" na dużej plenerowej scenie miał miejsce koncert amatorskich zespołów artystycznych działających przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Licznie zgromadzonej publiczności miały okazję zaprezentować się wszystkie zespoły działające przy MCK. Grupę wokalną "Meritum" reprezentowały tym razem najmłodsze wokalistki, oraz ich koleżanki z grupy średniej. W rolę "akustyka" grupy dzielnie wcieliła się natomiast po raz pierwszy Marta Kiełbowicz.

22.05.2011 X Przegląd Pieśni Maryjnej - bazylika w Leżajsku

Bazylika OO. Bernardynów w Leżajsku to bardzo szczególne miejsce, znane zarówno w Polsce jak i za granicą. Nie bez przyczyny, właśnie tam już od dziesięciu lat odbywa się co roku Przegląd Pieśni Maryjnej. Występują na nim wykonawcy, zespoły, chóry i soliści z całego naszego regionu.
W tym roku przegląd miał charakter wyjątkowy i jubileuszowy. Wyjątkowo też występ na przeglądzie potraktowała najstarsza grupa wokalistek "Meritum". Paulina Wolan, z pomocą koleżanek napisała polski tekst do wykonywanej przez "Meritum", znanej piosenki Josha Grobana - "You raise me up", jako forma podziękowania za zdaną w tym roku maturę. Wokalistki "Meritum" podczas przeglądu wystąpiły także w innych zespołach; Marta Kiełbowicz w zespole "Drogowskaz", a Ewelina Brudniak w zespole "Labirynt".

8.05.2011 Zakończenie warsztatów malarskich - kawiarnia "Eliza"

Za sprawą znanego i cenionego w Polsce, oraz za granicą leżajskiego artysty-malarza, pana Eligiusza Szuty, w Leżajsku odbyły się kilkudniowe warsztaty malarskie, których uroczyste zakończenie miało miejsce w "artystycznej aureoli" kawiarni "Eliza".
Ciekawostką było to, iż warsztaty miały charakter międzynarodowy, ponieważ wzięły w nich udział panie, które przyjechały do polski aż ze Szwecji. Muzyczną oprawę spotkania zapewniły oczywiście wokalistki "Meritum".

3.05.2011 "Święto Paniagi" - ulica 3 Maja w Rzeszowie

"Święto Paniagi", czyli inaczej "Dzień Ulicy Pańskiej", to co roku w Rzeszowie duże święto. Przez ulicę 3-go Maja w ciągu tego dnia przewija się niezliczona ilość mieszkańców Rzeszowa i okolic. Wzdłuż całej ulicy rozlokowane są liczne okolicznościowe kramy i stoiska, a oba krańce ulicy zamykają duże plenerowe sceny, na których odbywają się rozliczne występy.
Na jednej z takich scen, umiejscowionej przy budynku Radia Rzeszów miły okazję zaprezentować się najstarsze wokalistki "Meritum", prezentując zgromadzonej publiczności wiązankę samych znanych przebojów.
"Święto Paniagi" w tym roku zbiegło się z obchodami 60-lecia Polskiego Radia Rzeszów. W tym dniu budynek radia w ramach tzw. "dni otwartych" dostępny był dla każdego. Duża atrakcją była możliwość wejścia do wozu transmisyjnego, a także zwiedzenia wielu na co dzień niedostępnych pomieszczeń takich jak studia nagrań, reżyserki, serwerownia i innych.

19.04.2011 Eliminacje regionalne do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2011" w Przeworsku

Udział w półfinałach "Wygraj Sukces" to dla każdego wykonawcy duże wyróżnienie, a zarazem spory stres i nerwy nad którymi trzeba umieć zapanować podczas prezentacji konkursowych. W tym roku do grupy ponad 40 wokalistek i wokalistów z całego naszego regionu, do półfinałów w Przeworsku zakwalifikowały się dwie solistki "Meritum".
Spośród wszystkich uczestników eliminacji, jury do udziału w Finale Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces 2011" zakwalifikowało tylko osiem osób oraz kilka wyróżniło.
Wyróżniona została m.in. "nasza meritumka" Magda Piestrak, a do finału konkursu zakwalifikowała się po raz kolejny Ala Wróbel. To kolejny wielki sukces Ali. W finale będzie miała okazję zaśpiewać i wystąpić na scenie z najlepszymi młodymi wokalistami w Polsce!! Cała grupa "Meritum" wraz z opiekunem mocno trzyma kciuki za Alę!!!

27.03.2011 Eliminacje wstępne do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2011" w Przeworsku.

TJuż po raz szesnasty ponad 2150 młodych wokalistów z całej Polski wzięło udział w eliminacjach do ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces", którego finał odbędzie się w czerwcu w Tarnobrzegu. To jeden z najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
W tym roku w eliminacjach konkursowych po raz pierwszy wzięło udział aż sześć naszych "meritumek", zdobywając cenne doświadczenia sceniczne. Jak zwykle nie było łatwo. Po przesłuchaniach jury wyróżniło Werinikę Jeleśniański, Wiktorię Bilską i Mirkę Kowal, a do dalszego etapu zakwalifikowane zostały Ala Wróbel i Madzia Piestrak.
Będziemy więc wszyscy mocno trzymać kciuki za Alę i Madzię podczas dalszych zmagań konkursowych w kwietniu.!!!

27.03.2011 Spotkanie autorskie z Jerzym Fąfarą w Bibliotece Miejskiej w Leżajsku.

Tradycją już jest, że spotkania autorskie w bibliotece miejskiej wokalnie oprawiają i uprzyjemniają wszystkim wokalistki "Meritum". Tak było i tym razem.
Tematyka żydowska od zawsze gości w historii i kulturze miasta Leżajska i jest tematem wielu książek i publikacji, a zaproszony gość, pan Jerzy Fąfara z Rzeszowa jest autorem wielu z nich. Piosenki o tematyce żydowskiej w wykonaniu "meritumek" tak przypadły do gustu panu Jerzemu, że w konsekwencji zaprosił zespół na kolejne występy z takim właśnie repertuarem do Rzeszowa. Koncert odbędzie się w miesiącu maju.

22.03.2011 Powiatowy konkurs plastyczny "M jak Mediacja".

W dzisiejszych czasach konstruktywne rozwiązywanie konfliktów za sprawą mediacji jest tematem dość popularnym. Taki też był temat tegorocznego powiatowego konkursu plastycznego organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Leżajsku. Oprawę muzyczno-wokalną podczas uroczystego rozdania nagród dla laureatów konkursu zapewniły "młodsze meritumki" Ala i Wiktoria.

16.02.2011 Mecz ligowy w ramach Pucharu Polski w tenisie stołowym.

Niecodzienną okazją było spotkanie w Leżajsku w ramach rozgrywek o Puchar Polski grających w pierwszej lidze tenisa stołowego zawodników z Rzeszowa z leżajskimi przedstawicielami tej dyscypliny sportu, obecnie grających w lidze piątej.
Pomimo wielkiej różnicy w klasie obu zespołów można było obserwować prawdziwie zaciętą walkę pomiędzy zawodnikami obu drużyn oraz wiele bardzo ciekawych, czasem niekonwencjonalnych zagrań.
Sportowe emocje wspierały swoimi występami zespoły MCK w Leżajsku; "Fajne Gienki", oraz młodsze wokalistki grupy "Meritum".

13.02.2011 Walentynkowy Wieczór Poezji

W niedzielny wieczór w sali kameralnej MCK można było wysłuchać wiele nastrojowych wierszy i piosenek, w zdecydowanej większości o tematyce romantycznej i miłosnej. Gośćmi specjalnymi wieczoru byli zaproszeni specjalnie na tę okazję poeci z Rzeszowa, a wraz z nimi, zgromadzonej publiczności zaprezentowali się aktorzy teatru "Baratario", zespoły "Zamszowa Pufa" oraz "RLE". Nie zabrakło również piosenek w wykonaniu "Starszej Trójcy" z grupy "Meritum".

22 - 23.01.2011 Spotkanie z Mikołajem dla dzieci pracowników MZK Leżajsk, oraz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

Kolejne, ostatnie już dwa w tegorocznym karnawale spotkania dzieci ze Św. Mikołajem w MCK, nie mogły obyć się bez udziału "meritumek", które pod wodzą Karoliny Dańczak, wielkiej przyjaciółki wszystkich dzieci dzielnie pomagały mikołajowi we wspólnej zabawie śpiewając i tańcząc. Tradycyjnie, największą atrakcją spotkań było wspólne rozdawanie prezentów.

11.01.2011 Ogólnopolski Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim.

W ramach obchodów Dnia Judaizmu w sali kameralnej MCK w Leżajsku odbyło się spotkanie i koncert, na którym można było sporo dowiedzieć się o kulturze żydowskiej, poznać słynne "mądrości żydowskie", a także wysłuchać sporo muzyki i tematycznych piosenek zaprezentowanych zgromadzonym przez wokalistki grupy "Meritum". Integralną częścią spotkania była również wystawa fotograficzna "Przy Grobie Leżajskiego Cadyka" dopełniająca całości.

9.01.2011 Koncert dla W.O.Ś.P. 2011.

Tradycją już jest, że "MERITUM" koncertuje dla W.O.Ś.P, dokładając swoją "małą cegiełkę" do wszystkich koncertów, które odbywają się w Polsce w tym jakże, szczególnym co roku dniu. A oto jak wspomina tegoroczny koncert Marta Kiełbowicz:
".Po raz kolejny grupa wokalna MERITUM wystąpiła podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku przypadło nam w udziale rozpoczęcie tegoż właśnie koncertu. Obawiałyśmy się, że publiczność nie dopisze no, ale.... jak na godzinę 15.20 trochę ludzi przyszło xd. Z pewnością wszystkim spodobała się piosenka pt. "Modelka" w wykonaniu Ali Wróbel i Eweliny Brudniak (mojej siostry ;-)), które świetnie wcieliły się w tę rolę.
Cały koncert poprowadziła niezastąpiona, najlepsza konferansjerka Paula ;**. Na zakończenie wraz z panami prowadzącymi zaśpiewaliśmy piosenkę pt. "Z kopyta kulig rwie'', po czym udaliśmy się na tradycyjny bigosik i cieplutka herbatkę ^^. Gdy już posiliłyśmy się poszłyśmy pod scenę wspierać naszych znajomych z zespołu RLE :)). Aaaa i jeszcze jedna sprawa! Gwiazda wieczoru zawiodła więc zagrał zespół "Stacja P." z Przeworska. Z racji tego że nasza wokalistka Paula podczas tego koncertu bardzo dobrze się bawiła została zaproszona na scenę iiii resztę mam nadzieje zobaczycie na zdjęciach ;)).

8.01.2011 Koncert i spotkanie z Mistrzyniami Polski w tenisie stołowym zespołem Forbet Tarnobrzeg - Hotel u "Braci Zygmunków" w Leżajsku.

Bardzo pracowicie rozpoczął się dla grupy "MERITUM" rok 2011. Już 8 stycznia dziewczęta koncertowały na uroczystym spotkaniu, które odbyło się w leżajskim hotelu "U Braci Zygmuntów".
W spotkaniu uczestniczyły m.in. wielokrotne Mistrzynie Polski w tenisie stołowym, zawodniczki KTS Forbet Tarnobrzeg, które prowadzi bardzo znany w Polsce trener Zbigniew Nęcek. Ciekawostką było to, iż podczas spotkania "meritumki" mogły poznać zawodniczki z Chin, które obecnie reprezentują klub z Tarnobrzega.

24.12.2010 Wigilia dla osób samotnych.

Tradycyjnie już w wigilijne przedpołudnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Leżajsku organizuje Spotkanie Wigilijne dla osób samotnych. W uroczystości tej uczestniczą zawsze władze miasta na czele z burmistrzem oraz księża z obu leżajskich parafii. Nie może się również obejść bez kolęd wykonywanych w ten jakże wyjątkowy dzień przez "Meritum".
W tym roku spotkanie odbyło się w leżajskim "Domu Pielgrzyma", a miłym akcentem było to, że z "meritumkami" zakolędowała Kornelia Stachowska, która w latach poprzednich bardzo aktywnie przez 6 lat pracowała w grupie "Meritum".

22.12.2010 Spotkanie Opłatkowe Pracowników Szpitala Miejskiego w Leżajsku.

Nie po raz pierwszy już, dziewczęta z "Meritum" oprawiały śpiewaniem kolęd spotkanie opłatkowe pracowników leżajskiego szpitala.
Uroczyste życzenia dla wszystkich obecnych złożyła osobiście dyrektor MCK w Leżajsku, pani Maria Horoszko.

16.12.2010 Wystawa fotograficzna klubu "Optikos" w Busku-Zdroju.

W prawdziwie mroźny grudniowy wieczór w Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej leżajskiego klubu "Optikos" pt. "Przy Grobie Leżajskiego Cadyka".
Oprawę artystyczną otwarcia wystawy, adekwatną do jej tematu zapewniły wokalistki "Meritum". Występ wokalistek z Leżajska zrobił tak duże wrażenie, iż obecny na otwarciu wystawy burmistrz miasta, zaprosił wszystkich gości z Leżajska na nieplanowana kolację.

6 - 8.12.2010 Spotkania z Mikołajem w MCK.

W tym roku Święty Mikołaj spotykał się z dziećmi w MCK aż trzy razy. Było to spotkanie dla dzieci pracowników leżajskiego oddziału BMF Polska, spotkanie dla dzieci pracowników Fabryki Maszyn w Leżajsku, a także spotkanie ze wszystkimi dziećmi należącymi do zespołów działających przy MCK. Jak co roku podczas takich spotkań występują i pomagają Św. Mikołajowi "młodsze i średnie meritumki". Śpiewają, bawią się i tańczą z dziećmi a na koniec oczywiście wraz ze Św. Mikołajem rozdają prezenty.

10.12.2010 Grudniowy Wieczór Muzyczny.

W grudniowe piątkowe popołudnie, w sali kameralnej MCK w Leżajsku, zgromadzona publiczność wysłuchać mogła recitalu znanego stalowowolskiego solisty operowego pana Piotra Szpary, któremu na fortepianie akompaniował Ryszard Marchewka. W programie znalazły się znane pieśni oraz arie operetkowe, a także utwory fortepianowe Fryderyka Chopina.
Wokalistki "Meritum" także miały swój udział w koncercie.
Na początku Paulina, Marta i Ewelina zaśpiewały trzy piosenki, wprowadzając wszystkich w nastrój wieczoru, a na zakończenie koncertu już cała szóstka wokalistek "Meritum" zaprezentowała wszystkim dwie kolędy przypominając, że święta już tuż, tuż..!!".

7.12.2010 Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Pracowników Browar Leżajsk.

Podobnie jak w roku ubiegłym, atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła już na początku grudnia do leżajskiego browaru. W uroczystym spotkaniu opłatkowym uczestniczyli specjalnie zaproszeni goście z Belgii, Niemiec i Holandii. Wyjątkowa była też oprawa artystyczna tego spotkania. Soliści, orkiestra kameralna oraz chór męski z Niżańskiego Centrum Kultury pod dyrekcją Edwarda Horoszko wraz z solistkami starszej grupy "Meritum" zaprezentowali zaproszonym gościom bardzo efektowny i zróżnicowany program artystyczny.
Tak było w pierwszej części spotkania, w której uczestniczyła głównie kadra kierownicza znanego wszystkim leżajskiego zakładu. W części drugiej, uczestniczyli pozostali pracownicy browaru, a oprawę artystyczną spotkania zapewniły już same wokalistki "Meritum" śpiewając kolędy, te znane i nieznane.

30.11.2010 Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską.

Mimo iż był to ostatni dzień listopada, Leżajsk przywitał panią Hannę Kowalewską, pisarkę z Warszawy iście zimową aurą. Całe spotkanie autorskie upłynęło natomiast w bardzo ciepłej i kameralnej atmosferze, którą pomogły stworzyć wokalistki "Meritum" dedykując pani Hannie nastrojowe piosenki.

20.11.2010 Bal fundacji "Integracja bez granic" w Nowej Sarzynie.

Już po raz 10-ty odbył się Bal podsumowujący działalność fundacji "Integracja bez granic". Jubileuszowe spotkanie rozpoczęło się piosenką ze znanego serialu, której słowa zabrzmiały tym razem; "..Już 10 lat minęło..". Nie obyło się też bez wspaniałego jubileuszowego tortu, którego pierwszy kawałek symbolicznie odkroił prezes fundacji pan Jan Paszek. 40 minutowy recital wokalistek starszej grupy "Meritum" tym razem miał charakter bardzo taneczny. Piosenki w wykonaniu dziewczyn pomogły zaproszonym gościom znaleźć się w iście balowym nastroju. W czasie trwania balu odbyła się też specjalna aukcja, z której dochód zasilił konto fundacji, a później przy muzyce zespołu "De Brox wszyscy bawili się świetnie, co widać chociażby na zdjęciach

12.10.2010 Teatrzyk dziecięcy "Bajkowa wędrówka".

Na pięknej, kolorowej scenie w sali kameralnej MCK, nasi najmłodsi leżajscy aktorzy zaprezentowali swoim rówieśnikom krótki spektakl p.t."Bajkowa wędrówka". Wszystkich oglądających w jesienno-bajkowy nastrój pomogły natomiast wprowadzić młodsze wokalistki "Meritum" Kasia, Natalia i Ala. Swój debiut sceniczny w tzw."chórkach" miały w tym dniu "najmłodsze meritumki" Sara, Ania i Wiktoria.

11.10.2010 Powitanie międzynarodowej delegacji polonijnej w Leżajsku

Prawdziwie "złota polska jesień" zawitała w Leżajsku w październikowe poniedziałkowe przedpołudnie wraz z przybyciem do naszego miasta międzynarodowej delegacji polonijnej z 15 państw. Tradycji stało się zadość i staropolskim zwyczajem szanownych gości przywitano chlebem i solą. Nie obeszło się w takim momencie bez wielu wzruszeń, a piosenki w wykonaniu "Meritum" wprowadziły wszystkich w dobry i pogodny nastrój, po czym członkowie delegacji udali się na całodzienną wycieczkę po Leżajsku.

26.09.2010 Koncert w dworku w Zbydniowie

Podobnie jak podczas Festiwalu Trzech Kultur w Leżajsku, starsza grupa wokalistek "Meritum" wystąpiła we wspólnym koncercie wraz z solistkami, solistami oraz młodzieżową orkiestra kameralną z Niżańskiego Centrum Kultury. Koncert ten pod tytułem "Melodie naszych sąsiadów" miał miejsce w malowniczo położonym dworku Horodyńskich w Zbydniowie. Wiele ciekawych miejsc i zakamarków zaowocowało krótką sesją fotograficzną. Dziewczęta bardzo chętnie wcieliły się w rolę fotomodelek.

23-25.09.2010 Finał XV konkursu piosenki "Wygraj Sukces Tarnobrzeg 2010"

"Wygraj Sukces", to zdecydowanie największy i jeden z najbardziej znanych w Polsce konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej. W tym roku, już po raz piętnasty do eliminacji wstępnych "Wygraj Sukces" w całej Polsce przystąpiło ponad 2100 młodych wokalistek i wokalistów. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowało się tylko nieco ponad 800 osób. Finał konkursu, to jak co roku profesjonalnie zorganizowany i przygotowany trzydniowy festiwal zakończony koncertem galowym. Jedynie 116 wykonawców z tak dużej początkowo grupy miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury przed profesjonalnym jury, w którym zasiadała m.in. p.Elżbieta Zapędowska. Wśród grupy finalistów "Wygraj Sukces 2010" znalazła się wokalistka grupy "Meritum" Ala Wróbel. To wielki indywidualny sukces Ali. Jako jedyna reprezentowała w finale młodych wokalistów z naszego regionu. Sam udział w finale to już OGROMNY sukces!! Wiele pracy, emocji stresu i nerwów kosztował Alę występ podczas prezentacji konkursowych w czwartek. W wyjeździe na koncert galowy w sobotę towarzyszyły Ali koleżanki z "Meritum", było więc już o wiele weselej. Olbrzymia radość okrzyki, piski i płacz radości towarzyszył Ali, kiedy dowiedziała się że otrzymała wyróżnienie w finale A oto jak sama Ala wspomina swój udział w finale; ".Moim marzeniem było dostać się do finału tego konkursu, a kiedy to już się stało to tak się cieszyłam że nie da się tego opisać słowami. Tak naprawdę marzyłam - ale nie spodziewałam się wyróżnienia. Chociaż to wyróżnienie to i tak dla mnie jest jak Grand Prix." Życzymy Ali dalszych sukcesów!

12.09.2010 VIII Spotkanie Trzech Kultur w Leżajsku

To było jak do tej pory jedno z największych przedsięwzięć kulturalnych w Leżajsku. Prawie 6 tyś. osób obejrzało w tym dniu koncerty, które odbywały się na leżajskim placu targowym na dwóch dużych scenach plenerowych. Każdy mógł znaleźć i wybrać coś dla siebie. Wokalistki grupy "Meritum" wystąpiły wspólnie wraz ze swoimi "koleżankami po fachu", oraz orkiestrą, chórem i solistami z Niżańskiego Centrum Kultury w Nisku, a także męską częścią chóru "Emaus" działającego przy bazylice o.o. Bernardynów w Leżajsku. Zgodnie z przesłaniem festiwalu tak połączony zespół pod dyrekcją Edwarda Horoszko zaprezentował program artystyczny przybliżający widzom kulturę poską, ukraińską i źydowską. Na scenie pojawili się również gościnnie nikomu bliżej nieznani artyści w kraciastych marynarkach i czapkach.podobno "..zy Lwowa..". Prawdziwą ucztą wokalną, muzyczna i artystyczną był natomiast koncert gwiazdy wieczoru Justyny Steczkowskiej z zespołem, w programie "Alkimja".

10.09.2010 Podkarpacka Spartakiada Mieszkańców Domów Opieki Społecznej

Na stadionie leżajskiej "Pogoni" spotkali się rywalizując w różnych konkurencjach sportowych mieszkańcy domów opieki społecznej z całego województwa. Oprawę artystyczną spartakiady zapewniły m.in. młodsze wokalistki "Meritum". Warunki do występów były "co najmniej niecodzienne" ale miło było widzieć podczas śpiewanych przez dziewczyny piosenek uśmiech na twarzach ludzi doświadczonych przez los. Oni potrafią szczerze cieszyć się każdą chwilą!! Ciekawostką było również to, że po raz pierwszy wszystkie zdjęcia podczas imprezy dziewczęta robiły SAMODZIELNIE. Najbardziej intensywnie fotografowała Malwina.

5.09.2010 Dożynki Gminne w Radomyślu Wielkim

Na zaproszenie pana Artura Olchawy, dyrektora Samorządowego Centrum Kultury w Radomyślu Wielkim starsza grupa wokalistek "Meritum" wraz z zespołem pieśni i tańca "Leliwa" miała okazję zaprezentować mieszkańcom godzinny program, w którym znalazły się, podobnie jak podczas koncertu w Klimontowie piosenki o tematyce ludowej, ukraińskiej i estradowej. Pomimo padającego deszczu, śliskiej i mokrej sceny atmosfera występów była bardzo gorąca, a mieszkańcy Radomyśla świetnie bawili się tańcząc i śpiewając. To było w końcu ich świeto.

15.08.2010 Dożynki Gminne w Klimontowie

Po raz pierwszy wokalistki grupy "Meritum" miały okazję wystąpić w Klimontowie. Występując na zmianę z zespołem pieśni i tańca "Leliwa", "meritumki" zaprezentowały się w prawie godzinnym programie śpiewając piosenki ludowe, estradowe, a także jedną w języku ukraińskim. Bardzo licznie zgromadzona publiczność, efektowne oświetlenie sceny, świetne nagłośnienie, a także możliwość poznania wielu miłych i sympatycznych ludzi sprawiła iż wspomnienia z Klimontowa pozostaną na długo w pamięci dziewcząt.